Darkthrone-Circle the Wagons (2010)

Παρα πολυ καλος δισκος τελικα.
Μπολικες τραγουδαρες μεσα,ωραιοτατη παλιακια ατμοσφαιρα,η φωνη ακουγεται μια
χαρα,τα γηπεδικα ρεφραιν επισης.

These Treasures Will Never Befall You και ασπρομαυρο κασκολ Darkthrone. :metal:

δεν το περίμενα αλλά τελικά μιλάμε για δισκάρα!ο καλύτερος δίσκος των darkthrone τα τελευταία χρόνια ξέρωγω.γενικά δε μ’αρέσει όλη αυτή η φάση του “true metal” αλλά οι darkthrone είναι true εκ φύσεως,όχι εκ περιστάσεως.είναι αληθινοί και αυτή η cultίλα που βγάζει ο δίσκος τον κάνει απίστευτα εθιστικό.από τις καλύτερες κυκλοφορίες του 2010.:thumbup:

Εγω προσυπογραφω την κριτικη του γιοβανιτη οπου αναφερει “( motorhead-ιστικες) διαθεσεις, στις οποιες αν προσπερασεις τα omen-ιστικα πολυφωνα refrains θα ανακαλυψεις πως δεν ειναι ακριβως motorhead-ίστικες αλλα exploited-αδικες, δηλ. post-troopsof tomorrow μεταλλικες”

Αυτά τα περί Motorhead διάβασα, και το πήρα το δισκίον, και μέχρι τώρα, είμαι στο I Am The Graves Of The 80s…γαμώ τους τίτλους, δεν με χάλασε καθόλου…το αντίθετο μάλιστα:):!:

H αληθεια πισω απο το εξωφυλλο του δισκου οπως την ειδε ενας φαν της μπαντας.




ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Φοβερόόόόό!

ποσο γαματο μπορει να ειναι αυτο το αλμπουμ???τρελενομεεεεε

To riff στο 2.14 του ομώνυμου θα έπρεπε να κρατάει μια αιωνιότητα.

καλα μιλαμε για τρελο καρπουζι…απαισιο λεμε.

Μάλλον μιλάμε για έναν απ’τους καλύτερους δίσκους της χρονιάς…κιεγώ τρελένομεεεε:):!:

Αυτό βέβαια είναι μια γιοβανίτικη εκτίμηση καθώς στα liner notes του Fenriz πουθενά δεν αναφέρονται οι Exploited, σε αντίθεση με τους Agent Steel, Motorhead, Metallica, κάτι γιαπωνέζους πανκομέταλλους και άλλους.

σοβαρεψου :roll:

Ποτέ και για κανένα λόγο, αλλά γιατί με εγκαλείς παρακαλώ?

για το επιχειρημα σου :stuck_out_tongue:

Υπονοείς ότι δεν διάβασα σωστά?
Αρχίζεις να με εκνευρίζεις.

χαιρομαι …:stuck_out_tongue:

οχι εννοω απλα οτι το επιχειρημα σου ειναι αυτο που αν το εγραφε στα linear notes του ο Φενριζ , θα το χαρακτηριζε ως lame.

Τι πίνεις?
Φαίνεται καλό.

Υποθέτω ότι δεν έγραψα κατανοητά αυτό που ήθελα να πω.

τα wannabe non political correct επιχειρηματα-ατακες ειναι ακομα πιο lame … για να σε βοηθησω προτιμω μπυρα που ναι thrasch κατασταση.

Αλλα πες μου δεν μπορει το επιχειρημα σου να μου φαινεται ακυρο ? σαν επιχειρημα δλδ … οχι σκεψου το , αληθεια…

Όχι, το επιχείρημά μου είναι ακλόνητο.
Απλά δεν είμαι βέβαιος ότι έχεις καταλάβει πάνω σε τι επιχειρηματολογώ.

πολυ ωραιος δισκος με μια πανκιζουσα υφη. εχει και το διαμαντακι those treasures will never befall you.