Darkthrone-Circle the Wagons (2010)

σε γλυτωσε μαριανα με ή χωρις … μου κοψε τη φορα :stuck_out_tongue:

μια χαρα το καταλαβα και σου λεω οτι δεν ειναι σοβαρο … μπορουμε να το συνεχισουμε επ απειρον … ψησου :wink:

Πρόσωπο με πρόσωπο να δούμε αν κοτάς.

Ξυυυλο Ξυυυυλο …

μου ρθε αυτο το στριπακι του θεου btw http://comicdom-press.gr/kourafelkythra117/

προσεχε , εχω δειρει δεκα σε μια συναυλια επειδη με ρωτησαν τι ωρα ειναι … οχι να ξερεις

Την Παρασκευή κότεψες όμως και δεν ήρθες.
Έλα θα μου πουν ότι σπαμμάρω τώρα και θα φάω τον 5ο πόντο.

Exploited δεν υπάρχουν στο Circle, Motorhead ναι.

Xμμμ, δεν ειναι γενικο για ολο το δισκο, αλλα ναι, νομιζω υπαρχουν στοιχεια μεταλλικων exploited

γιατι ειχα ηδη μια φορα την εμπειρια αττιλα σε ντι τζει σετ και δεν ηθελα να την επαναλαβω … μαλιστα τοτε ειχε παιξει κ ο Σακης (ναι ο ρουβας) ο οποιος εκανε προγραμμα με 4 cds… sodom , slayer , destruction , kreator …κατι τετοιο

ρε μλκ απλα ο φενριζ ειναι πανκις οκ … τωρα αν επειδη δεν στο λεει στη μουρη δεν θες να το παραδεχτεις, παλι οκ … αλλα σιγουρα κατουριεται πανω του με πολλα ονοματα που αν αναφερω εδω θα με λιντσαρουν ενω αν τα πω στο crust topic θα με πουνε καλτ … τωρα αν εσυ μεταφραζεις το πανκ σε μοτορχεντ και δικαιολογεις με linear notes (λες και θα σου απαριθμισει τα ακουσματα του κ πως επηρεασαν καθε δευτερολεπτο)νταξ οκ X 3 … αλλα γιατι να συμφωνησω ?

αντε παλι με εβαλες να απανταω σοβαρα μλκ … παρεξηγησιαρη που μου θελες και συναντηση στα γκοθαδικα :lol:

Ρε μαλάκες κόφτε το επιτέλους!

Ακόμα κι αν σπίτι του ακούει πανκ, ο Φένρις είναι ΜΑΙΤΑΛ!

Λοιπόν επειδή είσαι σπασαρχίδας, ο Fenriz όντως περιγράφει κάθε δευτερόλεπτο:

Those Treasures Will Never Befall You:

“The start of this song gives me a distinct Motorhead feel, and then some Inepsy when the vocals kick in… and then some kind of 1985 Agent Steel in the refrain.”

I Am The Graves Of The 80s:

“…sounds like Metallica '83 (σ.C. όντως το riff είναι κόπια του Motorbreath), Deathside -Japan metalpunk 1987-90- and Puke from Sweden '85-'87 style. […] originally there was way more inspiration underlying here like English Dogs, Slayer '83, Motorhead…”

Circle The Wagons:

“…Musically, I started to incorporate Agent Steel anno 1985 in my sound… […] But there is also Omen and Savage Grace here, Deathside and perhaps Motorhead as well.”

I Am The Working Class:

“Mix of speed metal and hard rock, with 40s nostalgic notes in the verse riff!”

Επομένως κανείς δεν αρνείται ότι ο Fenriz έχει άπειρες punk/crust/core επιρροές απλά όχι τους (έτσι κι αλλιώς καραμέτριους) Exploited. Απλά εσείς που δεν ξέρετε όλους αυτούς που ξέρει ο Fenriz, αναφέρετε κάτι στην τύχη. 8)

Εκτός κι αν οι Exploited είναι οι 40s nostalgic notes οπότε πάω πάσο!!

Στα κομμάτια του Nocturno Culto προφανώς δεν αναφέρομαι καν.

Exploited εχεις ακουσει ? η οποια απο τις αλλες μπαντες αναφερει ο Φενριζ ? :lol:

ξεκολλα λεμε …

και νταξ επειδη το κουραζεις και εισαι κ πραγματικα αμπαλος απο μουσικες … να σου πω την αληθεια μου περισσοτερο χεβι μου ακουγεται ο δισκος παρα πανκ η κραστ (ασχετα με το αν ο φενριζ θα βαραγε τατου Necros - τους οποιους προφανως δεν ξερεις - στον κωλο) . Αυτα ολα ομως (συν αυτα που γραφεις) δεν εχουν να κανουν με το επιχειρημα σου ,το οποιο ειναι lame . σοβαρα τι δεν καταλαβαινεις ?

τιπ : με την αναφορα του ονοματος μοτορχεντ, μια φορα, πας να δικαιολογησεις αυτο που εγραψες (ξερεις … εκεινο το αρχικο επιχειρημα) … lame
exploited δεν εχεις ιδεα, αλλα κανεις πως εχεις, παλι με επιχειρημα την παραπανω αναφορα σε μοτορχεντ… lame

το καταλαβες τωρα ?

Ελα γρακχο σταματαω εγω … εχει μπαλα … αυριο τα τρολς θα ξεμυτησουν παλι το πρωι - κοιτα στο βορα :stuck_out_tongue:

Το επιχείρημά μου είναι ότι ο δίσκος δεν έχει επιρροές από Exploited ενώ έχει από Motorhead και βασίζεται σε αυτά που γράφει ο ίδιος ο δημιουργός.

Lame είναι όλα τα δικά σου ποστ που δεν βασίζονται πουθενά. :slight_smile:

Τράβα άκου τώρα το “μεγαλειώδες” Twilight μπαλαδόρε της μουσικής.

Γελασαμε. ωπα ρε μεγιστε κραστα!!!

Όλοι ξέρετε πόσο μαρέσουν αυτές οι κόντρες και ήρθα για να συνεισφέρω κι εγώ.

Pitchfork review για το Too old, too cold.

A duo since Transilvanian Hunger, drummer/vocalist/main lyricist Fenriz and guitarist/bassist/vocalist Nocturno Culto are still ruffling feathers, albeit in a less alarming fashion. “Too Old Too Cold”, the single for Darkthrone’s upcoming 12th album, The Cult Is Alive, is a “death to false metal” call to arms. Playing punk riffs in the realm of Turbonegro, Culto grumbles, “Nothing to prove/ Just a hellish rock-n-roll freak/ You call your metal black/ It’s just spastic, lame, and weak.” It’s their catchiest song to date, though it completely lacks the evil ambiance of earlier classics. Okay, let the black metal webboards argue about whether or not Motörhead, Crass, and Exploited-like Darkthrone is still the real deal; the band’s own site is ambiguous about the whole thing: "We are still performing metal. Blackmetal you say? well, yeah, maybe, depends on who is listening."
Eδώ βρίσκεται όλη η ουσία.

Κι επειδή μου άρεσε το τρουμεταλ γρακχοσπάμιν, ας κάνω κι εγώ το δικό μου. Blackened crust punk παίζουν.

Συνεχίστε :thumbup:

τι είναι το κρουτ πανκ?

αυτό :p:

Κραστάς όχι, Κράτσας ΝΑΙ!

Για όποιον θυμάται.

Βαρέθηκα, το λήγω εδώ.

Καλύτερα εδώ.

© Βάκιλος.

ελα πες οτι φοβασαι Κρις … μην πας να την κανεις ετσι ευκολα :lol:

ο Φενριζ ακούει kraut rock …εκει καταλήξαμε … δεν αποκαλυπτουμε σε ποιες γερμανικες μπαντες :roll:

ο Νοκτερνο παντως ειναι τιγκα ηλίθιος γιατι παίζει και με αυτούς τους απαράδεκτους τους svartahrid

Και έβγαλε και το υπερβαρετό Sarke.

Αλλά τα κομμάτια του στο Circle γαμάνε!

Προχτές το πρωτοάκουσα και το έχω λιώσει το circle the wagons. Πολύ καλό πιστεύω. Πόσο έπος είναι αυτό το Those Treasures Will Never Befall You! Από το Graveyard Slut είχα να κολήσω τόσο πολύ με κομμάτι τους.