Darkthrone - Dark Thrones and Black Flags

[CENTER][/CENTER]

:expressionless:

Δε θελω να πω τιποτε ακομη. Αυριο με ασφαλεστερη γνωμη.

Να υποθεσω απο τον τιτλο και κυριως απο το δευτερο τμημα του, οτι οι Darkthrone χωθηκαν για τα καλα στο punk/hardcore…:stuck_out_tongue:

εντιτ : απο ενα κομματι στο myspace που ακουσα, μαλλον το γυρισαν στο punk… σαν ιδεα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα, το αποτελεσμα δε ξερω αν θα ειναι καλο…

και black έχει & punk έχει & G. Warrior και heavy έχει (όχι απαραίτητα με αυτήν τη σειρά). ε, και το χαζούλικο το χιουμοράκι τους έχει, γενικά με 2 ακροάσεις είναι αρκετά διασκεδαστικό.

Δεδομενου των γουστων μου, καταλαβαινετε πως το βρισκω παραπανω απο ευχαριστο. :lol:

Χοντρικα, οι Celtic Frost σηκώθηκαν απ’ το τυμβο που είχε μείνει αλώβητος απ’ τα early 90’s κι αποφασισαν να κυκλοφορήσουν ένα rock n’ black δισκιο. Λιγοτερο nwobhm αυτη τη φορα κι η οποια punkιλα εχει δεσει με τα Frostικα στοιχεια.

Το εχω ακουσει 6 φορές από χτες το βράδυ. :-s

Δεν είναι αυτό που θα έλεγα σοκαριστικός δίσκος, αν και πλέον ότι και να κάνουν δεν θα με σοκάρουν (εκτός αν το γυρίσουν σε ντίσκο), αλλά γενικά είναι ακόμα ένα καλό νταρκθροουν. Πάω τώρα να βάλω το plagewielder.

Για σωπα!Τοσο καλος ειναι ? Δεν περιμενω τιποτα απο τους Darkthrone πλεον.
Αν βγαζουν καλα αλμπουμ εχει καλως,αλλιως εχουμε τα παλια επη για να ακουμε.

Αυτο.
Και να με συγχωρησει ο κυριος Γιοβανιτης αλλα τοσο κολλημενος ωστε να αποθεωνω τους DT ακομα και να παιξουν μπουζουκο-ποπ δεν θα γινω. Τεραστια μπαντα, αλλα η φαρσα μπαντα-παρωδια Motorhead παραπηγε.

Υπρχει ενας ανθρωπος που να γουσταρε την κλασσικη τους περιοδο και να ακουσε το Canadian Metal και να ειπε, τι κομματαρα ειναι αυτη?

Για να μην παρεξηγηθω, δεν εχω ακουσει το τελευταιο αλλα μαλλον τα ιδια χαλια με το FOAD ειναι απ’οτι καταλαβαινω ε?

Το FOAD είναι μια χαρά δισκάρα και το Canadian Metal μια χαρά κομμάτι (αν και προτιμώ το These Shores Are Damned).
Μακάρι να έμοιαζε το Dark Thrones Αnd Black Flags με αυτό. Δυστυχώς μοιάζει με το μέτριο The Cult Is Alive.

:drunk::yahoo::bleh::rockon:

Ωραίος δίσκος φαίνεται. Δεν έχει τις hardcore/punk επιρροές (κρίμα), τις οποίες προιδεάζει ο τίτλος του, αλλά δεν του λείπουν κιόλας. Γενικά το έχουν και αυτό.

Ωραία φάση, πολύ διασκεδαστικό άκουσμα και γαμάτη παραγωγή. Επίσης έχει μερικά απίστευτα σημεία!

Αφού οι άνθρωποι έχουν παραδεχτεί ότι δεν ακούνε πια metal…έτσι κι εγώ δεν ακούω τις νέες τους κυκλοφορίες, μένω κολλημένος στα παλιά τους και γουστάρω. Άλλωστε δεν βλέπω τι καινούριο μπορούν να δώσουν οι Darkthrone στο black metal.

Στο FOAD ο Fenriz έγρφε καμμιά 20αρία μέταλ δίσκους που πρέπει να ακούσεις για να το κατανοήσεις. Μπορεί και να παπαρολογεί, αλλά είμαι πεπεισμένος πως ακούει πολύ μέταλ, μεταξύ άλλων.

Αυτό εντωμεταξύ που κάνουν τώρα, είναι τρομερά κοντά στις ρίζες του blackl. Δηλαδή ξεκάθαρες d-beat/crust επιρροές, venom-ila, heavy metal & bathory 2 πρώτων δίσκων. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην γουστάρει κάποιος. Το ότι ακούνε και poison idea oι τύποι, εμένα με κάνουν να τους παραδέχομαι! Hands up

Kαλά μπορεί και να το ακούσω αλλά νομίζω ότι ο ίδιος ο Fenriz έχει δηλώσει πως δεν ασχολείται πια με τη σκηνή…

Δεν ασχολείται με το black metal όπως έχει καταντήσει πλέον έχει πει. Όχι ότι δεν ακούει metal. Μη γράφουμε ότι να ναι.

Σε ποιά κατάντια αναφερόμαστε αν επιτρέπεται;

Δεν ξέρω, ρώτα τον Fenriz.

Προφανώς θα εννοεί μπάντες τύπου Cradle Of Filth, Dimmu Borgir κτλ.

Αχμ, συγγνώμη αλλά αυτές δεν εμφανίστηκαν και καμιά δεκαετία αργότερα από τους Darkthrone.
Πορεύονταν συγχρόνως μ’ αυτούς.

Το αλμπουμ δε μπορω να μου πω οτι μου αρεσε. Μπορω να πω οτι ειναι μετριο και ελαφρως καλυτερο απο τις τελευταιες τους δουλειες. Τωρα αμα το συγκρινω με τα πρωτα αριστουργηματα, θα με παρουν τα κλαμματα.

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι για το συγκεκριμένο παράδειγμα του shadowking και δεν έχει και σημασία κιόλας. Εδώ κάπου είχα διαβάσει ότι είχε ακούσει το ντεμπούτο των Emperor και δεν του άρεσε.