David Lynch: Ο αναρχικός κινηματογραφιστής των ονείρων

Ω θεοί. Αναμένουμε ταινιάρα

Κι εμενα μου αρεσει ο Lynch και πολυ μαλιστα,αλλα αν η νεα ταινια ειναι σαν το ‘’[B]Inland Empire[/B]’’ θα κλαιμε τα λεφτα μας παλι!

Tι είχε το Inland Empire; Μόνο κακή δεν την λες. Εντάξει, μπορεί να μην έπιασε τα στάνταρ των προηγούμενων ταινιών του και να ήταν τίγκα δυσκολοχώνευτη, αλλά όχι και να κλαίμε τα λεφτά μας.

Δεν βλεποταν για μενα!

Το Inland Empire το έχω σε dvd από το ΣΙΝΕΜΑ και φοβάμαι να το βάλω. 3 ώρες ταινία από όπου όσοι δεν το είδαν δεν έβγαλαν άκρη. Νομίζω το Μαλχολαντ ήταν το όριο μου στα αινιγματικά σενάρια.

αυτα ειναι νεα!!!

περα απο θεικες ταινιες, γραφει ΚΑΙ καλη μουσικη!

Κρίμα που δεν έχεις δει το DUNE του 1984. Ισως είναι η καλύτερη ταινια όλων των εποχών για μένα.

" [FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“3”] i must not fear , fear is the mind killer .Fear is th little death that brings total obliteration. I will face my fear , i will permit it to pass over me and through me and when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone ther will be nothing. Only I will remain [/SIZE][/FONT]

Απόσπασμα απο την ταινια του David Lunch “DUNE” μια inspirational ταινια και ενα απιστευτο βιβλίο απο το Frank Herbert.

[SIZE=4][B]9 επεισόδια Twin Peaks το 2016[/B][/SIZE] λέει, γουακαμακαφο!!

TWIN PEAKS will return as a new limited series on SHOWTIME in 2016. Series creators and executive producers David Lynch and Mark Frost will write and produce all nine episodes of the limited series, and Lynch will direct every episode. Set in the present day, TWIN PEAKS will continue the lore of the original series, providing long-awaited answers and a satisfying conclusion for the series? passionate fan base

καιρο το λεγαν, αντε να δουμε

Twin Peaks 25 χρονια μετα, ε?! :twisted:

[SPOILER][/SPOILER]

αρρωσταινω

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!! το διαβασα κ εγω πριν λιγο στη λιφο… :smiley:

Εφαγα φλασια και ξεκινησα εδω και μια εβδομαδα να ξαναδω απο την αρχη ολο το Twin Peaks και σκανε τα καλα τα νεα :D.ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ.

βλέπω το twin peaks, το σουρεαλιστικό και άκυρο χιούμορ του είναι απλά κορυφαίο!

Ισχυει!!!Και οι χαρακτηρες του Twin Peaks ειναι κορυφαιοι.Ακομα και οι “στερεοτυπικοι” χαρακτηρες οπως π.χ. Ο χαζος μπατσος,η ηλιθια/ενοχλητικη γραμματεας κτλπ εχουν μια δικη τους ταυτοτητα και γινονται,τελικα,εξαιρετικα πρωτοτυποι.

Κορυφαιος χαρακτηρας ολης της σειρας ειναι ο ηλικιωμενος μπατλερ …με διαφορα!

Nα προσθέσω πως και τα κορίτσια της σείρας ήταν ένα κι ένα! Τότε σπόρος ακόμη είχα πάθει μεγάλη πλάκα με την Audrey ( Sherilyn Fenn ), τώρα ωραία πενηντάρα. Αν και ανυπομονώ για τη νέα σειρά, κρατάω πολύ μικρό καλάθι.