Dead Can Dance @ Lycabetus Theatre, 23/9/2012

Για δηλώστε παρουσίες για την Κυριακή, να ξέρουμε που βαδίζουμε…

και εγω στο Live μετα απο μια επιτυχης συμπτωση . εχοντας ακουσει μολις ενα κομματι και απο οτι καταλαβα το πιο γνωστο τους , θεωρω οτι δεν πρεπει να το χασω . η μερα ερχεται !

[SIZE=“1”]κι εγω θα ειμαι ρε μουνια[/SIZE]

Στο ticketpro,στο λινκ για την αγορα εισιτηριων για τη συναυλια στην Αθηνα γραφει:
[I]Η εκδήλωση που αναζητήσατε δεν βρέθηκε.
Η εκδήλωση έχει πραγματοποιηθεί, έχει ακυρωθεί ή η πώληση έχει σταματήσει.
Ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία.[/I]

Aυτο σημαινει οτι ειναι sold out και δεν υπαρχουν πλεον διαθεσιμα εισιτηρια?:-s

Μάλλον τελείωσε η προπώληση από ticketrpo

Ερώτηση προς Θεσσαλονικείς: Τι ώρα είναι καλά να βρίσκομαι στο θέατρο σήμερα? Από τις 7 μισή που λέει ότι ανοίγουν οι πόρτες ή είναι ταλαιπωρεία από τόσο νωρίς?

20:30 λέει αρχίζει το νταβαντούρι ε νομίζω 8, 8και κάτι καλά είναι

Οκ. Καλά να περάσουμε τότε:)

Ωωωω ναι! Σε καμιά ώρα ξεκινάμε και εμείς από Καβάλα!

Κυριακή και γω μεσα λεμεεεεεεεε

Αντε να δουμε τι θα δουμε

Παρών φυσικά! Και ξανά μετά από 22 χρόνια!

Ότι και να πω λίγο θα ναι…δεν spoilaro γιατί θα χαλάσει η μαγεία. Μην ψάξετε για setlist…άστε το να τσουλήσει…

Ταξίδι που δεν θες να τελειώσει:)

[B]Σχόλια περί συναυλίας[/B]: Έπαιξαν νομίζω περίπου 2 ώρες. Δεν περίμενα κάτι λιγότερο από αυτό που είδα και κυρίως άκουσα. Για τη Lisa δεν έχω λόγια αλλά ζωντανά ξετρελάθηκα και με τη φωνή του Brendan, τόσο γήινη και δυνατή. Μαγική βραδιά σε έναν όμορφο χώρο. Αξίζει και ένα μπράβο και στους υπόλοιπους μουσικούς.

[B]Άκυρα σχόλια που αν δε τα πω θα σκάσω[/B]: Οι περισσότεροι δεν κουνιούνταν καθόλου (δεν είπαμε να χορέψεις και όρθια/ος αλλά το ρυθμό εγώ προσωπικά τον εντάσσω σε μια μέτριας έντασης κίνηση:)), τουλάχιστον από τα μισά και μετά τα χειροκροτήματα ήταν θερμά. Αηδίασα και με κάτι φωνές που γκάριζαν “σπάστα” και “γεια σου Λίζα” την ώρα που τραγουδούσε (συγνώμη αν κάποιος δεν είναι της ίδιας άποψης) και κλασικά στο τέλος άφησαν όλοι τα σκουπίδια τους πεταμένα εδώ και εκεί. Α και ΚΡΥΟ.:cold: ,αφού είχα κάτσει όσο πιο τέρμα πάνω γίνεται, αλλά δεν πειράζει. (Η Lisa επειδή κρύωνε πήγε και ξήλωσε μια κουρτίνα και έβαλε πάνω από το φόρεμα:p)

[SPOILER]Τσίμπησα και μπλουζάκι μπορντοκόκκινο:)[/SPOILER]

Μαγεία απλά! Πραγματικά δεν περίμενα να περάσω τόσο καλά! Καταπληκτική εμφάνιση και νομίζω ότι πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι στο ότι η Lisa δεν είναι από αυτό το πλανήτη.

Αυτό για τα γκαρίσματα ήταν πραγματικά τραγικό. Ο ένας ήταν και μπροστά μου και μόνο φάπες δε παίξαμε.

ΚΡΥΟ. ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ!

Ελληνάρες…

Εμένα μου τυχε και μια γρια πιο μπροστά που έκανε παρατήρηση κάθε λίγο σε όποιον τολμούσε να μιλήσει:lol:
Αλλά ας μην αφήσω άλλο αυτές τις βλακείες να μου χαλάσουν τη μουσική εμπειρία. Σειρά στους Αθηναίους.

Βασικά νότιοι μη το χάσετε! Απλά. Εμένα μου φάνηκε σαν 2ωρο ταξίδι σε όλες τις γωνιές του κόσμου!

Απο setlist εχουμε καμια αλλαγη σχετικα με την Αμερικανικη περιοδεια ???
Ενα ναι ή ενα οχι θα ειναι αρκετο - οχι spoilerιες please!!!

Με το καλό να τους υποδεχτούμε …

Υ.Γ. Διαπιστώνω πως το σκηνικό απουσιάζει. Έχουμε συνηθίσει πλέον εδώ στην προέκταση της αφρικανικής ηπείρου για κάτι τέτοιο…

Έβγαλα πριν λίγο εισιτήριο στο tickethouse.

[B]ΠΡΟΣΟΧΗ[/B] :!:

Απ’ότι μου είπε ο τύπος, τα εισιτήρια που απομένουν είναι λίγα.
Πάει για sold-out και πιθανότατα δεν θα υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια στο ταμείο την ημέρα της συναυλίας.
Όσοι δεν έχετε βγάλει ακόμη βιαστείτε!
Το tickethouse κλείνει στις 16:00 και η τιμή πλέον είναι στα 40? *.

*γι’αυτή την πουστιά της Didi θα τα πούμε άλλη στιγμή…

ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΗΓΑΝ;;
40;;

Ε ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ

Πραγματικά εχω 28αρι και ευτυχως,αλλα εχω κάψει συναυλιες για αυτο το καπελο που δεν ηθελα να πληρώσω στην Ντιντι.Αναγκάζει πολλά παιδιά γαμω να μην τα καταφέρνουν.
Ακου 40 ευρω χωρις σχετική ενημερωση.

Ειναι και οι Dead Can Dance που δεν χάνονται γαμωτο.

Ψοφος καριοληδες