Dead Can Dance

Video από το studio:

Αν προσέξετε, στην αρχή του video φαίνεται δεξιά ένα μπουζούκι (???), ενώ και το κυρίως όργανο που ακούγεται στο τραγούδι, μου κάνει σαν μπουζούκι! Οι Dead Can Dance θα μας τιμήσουν! :lol::lol::lol:

Υ.Γ. Ο τίτλος του νέου δίσκου είναι επίσης ελληνικός! Θα λέγεται “Anastasis” και κυκλοφορεί στις 9 Αυγούστου!

Δύσκολο να περιγράψει κανείς το μεγαλείο της μουσικής τους. Και αυτή η φωνή της Lisa, αααχ. Και γενικώς όλο της το παρουσιαστικό, επιβλητικότατο.
Όλα είναι αγαπημένα μου, ο κάθε δίσκος είναι και ένα “διαμάντι” που θες συνέχεια να ακούς. Αυτό τον καιρό πάντως ακούω πολύ τον ομώνυμο δίσκο τους, “Dead Can Dance”, και σε κάθε ακρόαση “ανακαλύπτω” κάτι νέο. Γενικά για να ακούσεις τη μουσική τους πρέπει να έχει εκτός από ανοικτά αυτιά, ανοικτό μυαλό και καρδιά.

Ισχύει ότι θα ανακοινώσουν Ευρωπαϊκή περιοδεία για την Άνοιξη του '15; Κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου. Θα τρελαθώ ρε 'σεις.

…πρέπει να μπει στο πολ και η δισκάρα Anastasis…το πιο αγαπημένο μου:):!:

DCD were set to announce a European Tour for Spring 2015. Unfortunately due to unforeseen circumstances we are unable to do this at present . Rest assured we will schedule and announce a new tour as soon as we are able . Thanks for your support.

Στις 17 Οκτωβρίου, στο φέισμπουκ και στο οφίσιαλ σάιτ τους. γιούχου!

Thank you for all your kind words and support.
We will keep you all informed and schedule and announce a new tour as soon as we are able.

Στις 20 Οκτωβρίου, στο φέισμπουκ. γιούχου, γιούχου!

Μπραβο, βρε σάιλεντ, που το ανεσυρες το θρεντ στην επιφανεια! Dead Can Dance, μεγαλες αγαπες απο παλια, μυσταγωγια, δεν εχω λογια να περιγραψω τα συναισθηματα που μου δημιουργει το Within the realm…

Ανατριχιαστικό το live όταν ήρθαν στην περιοδεία του (φανταστικού παρεμπιπτόντως) Anastasis, όμως όταν ακούστηκαν οι πρώτες νότες από το The Host of the Seraphim, χάθηκε η γη κάτω από τα πόδια μας…

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Εμμέσως πλην σαφώς μουσικό (και κακό) νέο: πουλάνε το θρυλικό Quivvy Church Studio, την ιδιόκτητη εκκλησία στην οποία ηχογραφούσαν. Αν και μια χαρά θα τα πάνε και σε στείρα στουντιακό περιβάλλον, ένα μέρος της ιστορίας τους έφτασε στο τέλος του.

Α 'γεια σου ρε Brendan.

3 Likes

Ωραίος ο Brendan, όλοι βγάζουν δίσκο τώρα στην καραντίνα, δε γράφουν και με τους DCD κάτι;;;