Dead Congregation

  • 11 ευρω. Δεν ειναι ολοι εβραιοι.Και κοβεται σε λιγα κομματια γιατι δεν εχουν ολοι
    την οικονομικη ευχερεια να ‘κοψουν’ 2-3 χιλιαδες βινυλια.
  • ε δελτια τυπου ειναι αυτα.Μια υπερβολη την εχουν.Οτι ειναι evil παντως ειναι.
  • Να ακουσεις και Immolation/Incantation που ειναι απο τις κυριες επιρροες τους.

Με έψησες…

Εγω ειχα ακοσει πιο παλια,δεν μου αρεσαν και δεν τους εψαξα.

Η καταξίωση των DC συνεχίζεται, αφού επελέγησαν μαζί με Cathedral, The Devil’s blood να παίξουν στο Bergen Metal fest (25-28 Αυγούστου). Πραγματικά φαίνονται ασταμάτητοι.

We?re also excited to see the rising Greek death metal force Dead Congregation after a storming London set last Saturday.
http://www.terrorizer.com/content/first-bands-hole-sky-announced

Καλα τα πανε ! Ετσι και αλλιως το αξιζουν.
Underground μπαντα σε μουσικη και νοοτροπια,που εχει καταφερει πολλα
μονο με την υποστηριξη των οπαδων του ηχου.

Ακούω για δεύτερη φορά τώρα το Graves Of The Archangels και έχω πωρωθεί! Αρρωστο Death metal με ωραίους, βλάσφημους στίχους. Συμφωνώ και επαυξάνω με Deathster. Θα πάνε πολύ μπροστά αυτοί οι τύποι! Μπράβο τους!
:metal::metal:

bump!

ΣΤΗ ΜΑΠΑ.

Τωρα και στην Αμερικη. ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΜΠΑΝΤΑΡΑ.

Δειτε με ποιους αλλους παιζουν εν τω μεταξυ…

Moυ γαμαει την ψυχολογια οποτε βλεπω line up αυτου του φεστιβαλ. Οταν μεγαλωσω, θα προσπαθησω να κανω την υπερβαση και να παω.

Κατα τα αλλα, τα ξερουμε για DC και μπραβο στα παιδια γιατι το αξιζουν και με το παραπανω.

Mιας και κάνατε bump, και μιας και είναι χαλαρά tribute/ fan club θρεντ, πάρτε και τούτο που κολλάει καλύτερα εδώ:

Όσο γι αυτό το maryland, εγώ κάποια στιγμή θα πάω. Θα πουλήσω ένα οικόπεδο, ίσως χρειαστεί να παραιτηθώ από τη δουλειά μου. Αλλά θα πάω.

Μπράβο στους μάγκες…το αξίζουν και περιμένω ακόμα καλύτερα απ’αυτούς:):!:

Κι εγώ νιώθω χάλια για τους ίδιους λόγους και πάνε και 2 χρόνια από τη συναυλία που παίξαν support στους Asphyx. Όμως χαίρομαι τόσο πολύ που οι Dead Congregation διαπρέπουν στο εξωτερικό που λέω “Δε γαμιέται! Ας κάνουμε και κάμποσο καιρό να τους δούμε εδώ, ίσως έτσι τους (εκ)τιμήσουμε περισσότεροι”:wink:.

Α και μια άλλη πληροφορία για όποιον ψήνεται: Έχει κυκλοφορήσει σε 300 αντιτυπα η κασέτα του Graves Of The Archangels. Απλά στείλτε mail στο nuclearwinter98@hotmail.com

Και ένα link για νέο σκίτσο μπλούζας

Tωωωωρα την κασεττα ? :stuck_out_tongue:
Νομιζω οτι εχει βγει δευτερη κοπη της κασεττας.
Και οπου να’ναι ερχεται και η δευτερη κοπη του ντεμπουτου σε
βινυλιο. :smiley:

Τα είπαμε και στο NWN fest thread, έχουν φοβερό στάτους στο εξωτερικό.

Στον πάγκο που είχαν merchandise, υπήρχε πάντα κόσμος που έπιανε κουβέντα στον Αναστάση και δεν μιλάω προφανώς για τους Έλληνες που ταξίδεψαν εκεί.

Γνωρίσαμε Αμερικάνα που είχε πάει Βερολίνο κυρίως γι αυτούς και τους Order From Chaos, ενώ το κοινό ούρλιαζε για encore μετά το τέλος του main set τους.

Και ίσως, ίσως λέμε, έχουμε νέο υλικό μέσα στο 2011.

Τη νεα μπλουζα που λεει ο Imperium πιο πισω την εχω παρει και σκιζει.
Εννοειται πως εχουμε ηδη χτυπησει το βινυλιακι σε clear, μια χαρα σουπερ γενικοτερα, εχει κι αφισα. Σε spoiler μη γεμιζει η σελιδα, απο το site της εταιριας.

[SPOILER][/SPOILER]

τεραστια υπερμπαντα! απλως θα πρεπει καποια στιγμη να βγαλουν και ενα 2ο αλμπουμ για να μην ξεχαστουν. τωρα δεν ξερω τι παιζει με τα επαγγελματικα τους, για να μην εχουν βγαλει νεο αλμπουμ 3 χρονια μετα, ισως δεν το εχουν δει τοσο σοβαρα οσο θα θελαμε. ελπιζω να εχω λαθος και να βγαλουν ενα νεο οδοστρωτηρα συντομα!

επισης το ιδανικοτερο ειναι να βγαλουν ενα καινουργιο αλμπουμ οσο πιο γρηγορα γινεται.

Αντιθέτως, επειδή το έχουν δει πολύ σοβαρά και δε θέλουν να βγάλουν άλμπουμ απλά για να το βγάλουν, προχωράνε με αργά και μεθοδικά βήματα. Υπάρχει έτοιμο υλικό πάντως.

διαβαζα μια συνεντευξη τους τωρα που λεγανε οτι θελουν να το βγαλουν οταν τους “βγει”, οταν ειναι “ετοιμοι”. αν ειναι να ειναι τετοιο αριστουργημα ας κανουν οσο θελουν… ο μονος λογος για να πρεπει να πιεστουν ειναι οτι ειναι νεα μπαντα και αν θελουν να φτασουν ψηλα θα πρπει να κοπανανε σε ψιλοστανταρ χρονο τα αλμπουμ. βεβαια δεν ειδα να τρελαινονται και για να φτασουν ψηλα, το αντιθετο μαλλον. ειναι φοβεροι παντως. διαβασα και τη ρεβιου εδω στο ροκινγκ η οποια δεν μ αρεσε για να πω την αληθεια. πολυ μπλα μπλα και τιποτα (σχεδον) στο ψητο…

Ωπ. Τωρα το δα αυτο. Εγω το εγραψα κι ειμαι περιεργος να μαθω τι ακριβως πιστευεις οτι παρελειψα να αναφερω.

Edit: Μπερδεγουει ομως, αυτο οπου να ναι πλησιαζει. Και μετα ειναι το Deathkult με Antaeus, τους οποιους θα θελα να δω σα παλαβος.

Σε spoiler γιατι ειναι λιγο τεραστιες οι αφισες.


κοιτα δεν θυμαμαι ακριβως τι δεν μου αρεσε ομως γενικοτερα (επειδη γραφω και εγω ριβιουζ) γουσταρω πιο πολυ να δινεται περισσοτερη εμφαση στις πληροφοριες και λιγοτερη στο “να πουμε ωραιες ατακες για το αλμπουμ”. αν με πιανεις. δεν το λεω προσβλητικα. δηλαδη η 3η παραγραφος για μενα ειναι με διαφορα καλυτερη απο τις υπολοιπες. χ επειδη εχω γραψει και εγω για το συγκεκριμενο, μπορουσες να μιλησεις για το ποσο στοιχειωτικο ειναι, για την εκπληκτικη ατμοσφαιρα που σου θυμιζει μπουντρουμι (λεω εγω τωρα), για τους στιχους, για την τρελη συνοχη που εχει το αλμπουμ (οτι “ρεει” τελεια δηλαδη), για τις ψαλμωδιες κτλ. σου λεω πως προτιμω και κρινω εγω τις ριβιουζ. κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να τις γραψει ετσι βεβαια… :slight_smile: