Dead Congregation

Έπρεπε να γίνει.

Αποθεώστε!

Εγώ τη γνώμη μου την είπα μετά το λάιβ με Asphyx.

Μιλαμε για μια απο τις 5 καλυτερες και πιο ελπιδοφορες μπαντες του ηχου αυτου.
Δεν βαζω τις παλιοσειρες μεσα γιατι απο αυτες περιμενουμε ή και ηδη ακουσαμε οτι ηταν να ακουσουμε.
Εδω και καιρο προσπαθω να βρω τα βινυλια τους αλλα φτανουν σε εξωφρενικες τιμες.

Παμε να μιλησουμε για μουσικη τωρα.Μια μπαντα που λατρευει Immolation/Incantation και ταυτοχρονα
την φινλανδικη σκηνη.Την πρωτη φορα που τους ακουσα δεν πιστεψα οτι ειναι Ελληνες.
Δεν γινεται ελληνικη μπαντα να βγαλει τετοιο ηχο.
Βαρυ,σαπιο,βαρβαρο,μαυρο,τεχνικο οσο χρειαζεται και πανω απο ολα μεστο και ποιοτικο
γαμημενα χιεβυ ντεθ μεταλ !
Ενα μεγαλο προσον τους ειναι οτι ειναι και μετριοφρονες.Ο Αναστασης (κιθαρα/φωνη) εκτος του οτι
εχει και γαμω τις εταιρειες μου ειχε πει οτι απλως θεωρει την μπαντα του ανω του μετριου και οτι
δεν θα μπορουσε ποτε να πει οτι ειναι μεγαλη μπαντα.
Για την ποιοτητα των συναυλιων τους δεν χρειαζεται να πουμε και πολλα ετσι ?

Οποιος θελει να αποχωρηστει βινυλιο/κασεττα του συγκροτηματος -μιας και τα cd τα εχω- ή απο
Nuclear Winter (την μπαντα ε!) να μου στειλει ενα pm.

Κι εγώ δεν μπορώ να θυμηθώ άλλη νέα death μπάντα τα τελευταία χρόνια που να μου’δωσε ΤΟΣΟ πολύ το μυαλό στο χέρι. Βάλε ότι ποτέ δεν τρελάθηκα και με Κααμος οπότε μάλλον πρέπει να πάμε πίσω στον καιρό που πρωτοέσκασαν μύτη οι Nile.

Μόνη μου (μικρή) γκρίνια είναι ότι κρατάει στον πάγο τους υπεργαμάτους Inveracity αλλά χαλάλι.

Tους Kaamos τους πρωτοακουσα πριν κανα 4αρι χρονια.Οταν ηταν δηλαδη στην διαλυση.
Βασικα απο το 2000 και μετα οι 3 πιο γαματες μπαντες για μενα ηταν/ειναι οι
Repugnant/Kaamos/Dead Congregation.
Οι Nominon δεν πιανονται γιατι εχουν ντεμπουταρει το '99. :stuck_out_tongue:

Inveracity ειναι ο Βαγγελης ε ? Αλλη γαματη μπαντα και αυτοι.

Στα λάιβ έχουν στο μπάσο και τον κιθαρίστα των inveracity (Αντώνης αν δεν κάνω λάθος). Δεν ξέρω αν είναι κανονικό μέλος ή τι διάολο γίνεται, αλλά αυτός είναι.
Και ναι, μπαντάρα κι αυτοί!

Πρωτη φορα τους ακουω. Καλοι ειναι; Να τσεκαρω;

όχι. είσαι πολύ φλώρος για τέτοια… :p:p:p:p

Οκ φιλε, ευχαριστω!!! Θα τσεκαρω οπως και δηποτε!!!

:lol::lol::lol::lol:
Μη μου κλέβεις τις πατέντες!

Ωραία. Να πω και γω μια γνώμη. Εγώ στο ντεθ είμαι πιο όλντσκουλ φάση, έχοντας μεγαλώσει με Death, Obituary, Deicide, Morbid κλπ. Σημείωση: Οι Cannibal δε μ’ αρέσουν σχεδόν καθόλου αλλά πριν με μπανάρετε ας πω ότι η σχολή που μου αρέσει λιγότερο, αυτή του στείρου κοπανήματος, είναι η αγαπημένη μου να τη βλέπω σε συναυλία, όταν και όπου κάτσει. Να τσεκάρω με μια μπύρα στη γωνία τι παίζει, κι όταν τελειώνει η μπύρα να χυμάω μέσα στο πλήθος και να γίνομαι ένα με το χαμό. Ε, αυτό μου βγάζουν μπάντες σαν τους Dead Congregation. Πραγματικά δεν αξίζουμε τέτοιες μπάντες αν δε μάθουμε να τις εκτιμούμε, και το λιγότερο που έχω να πω σαν αυτοκριτική είναι ban me επειδή δεν τους είδα με τους Asphyx. Από τότε έχω δει και όλα τα βιντεάκια τους που υπάρχουν στο σωλήνα και λάιβ μόνο με κάτι κίτρινο μάρκας Caterpillar πρέπει να συγκρίνονται.

To δεξι μου χερι για μια συναυλια Immolation/Dead Congregation. :expressionless:

Έχω δει λαιβ Immolation! Λυσάξτε! :stuck_out_tongue:

Μπανταρα!Δυστυχως τους εχω χασει τοσες φορες που εχουν σαπορταρει ενα σωρο μπανταρες και τους εχω δει λαηβ μια φορα, περυσι το καλοκαιρι στη Λιβαδεια!Ταφοι των αρχαγγελων, δε συμαζευεται και φακ δε παναγυ!Βασανιστικα ριφ που ΞΕΒΙΔΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ και τον πετανε στον τοιχο και ακομα γουσταρεις!:DΔικαια δεσποζει στο fly μπουφαν μου το ραφτο τους!:slight_smile:

Οι οποιοι παιζει και να ειναι η καλυτερη live DM μπαντα ε…!

/runs

Edit: Λιβαδεια δε μ αρεσαν τοσο. Ο ανοικτος χωρος δεν τους παει. =\

Συμφωνω με το εντιτ, αν και δεν τους εχω δει σε κλειστο, το πιστευω ακραδαντα.

Καλά όχι και έτσι, υπερβάλλεις, αλλά είναι πολύ καλοί.

Για οποιον ενδιαφερεται η Nuclear Winter Records σε συνεργασια με την Nuclear War Now!
επανακυκλοφορουν το ΕΡ των Dead Congregation σε βινυλιο.
400 κομματια μαυρο βινυλιο και 100 διαφανο.

Μιας και το ξεθαψαμε.

Και την προηγουμενη μερα παιζουν Λονδινο. Διημερο κολαση.

H κατω δεξια μπαντα ειναι απιστευτη !

-Ξέρουμε τιμή; Εγώ υπολογίζω 2 νεφρά και ένα συκώτι. Είναι και λίμιτιντ.
-Μάλιστα, το ‘‘Evil Death Metal’’ πρέπει να 'ναι και γαμώ τα είδη.
-Πράγματι οι Dead Congregation είναι αναπάντεχα καλοί (το λέω ‘‘αναπάντεχα’’ διότι αν και δεν τρελαίνομαι για death τους πάω).