Death Angel

ποια η γνωμη σας γι’αυτο το γκρουπ? προσφατα τους ανακαλυψα και μ’αρεσουν αρκετα αν και δεν ειμαι και ο πιο θερμος fan της μουσικης που παιζουν. εχετε καμια καλη προταση για δισκο τους?

Εχω μονο τα “Act III” και “The Art Of Dying” πολυ καλο συγκροτημα. Ειδικα το “Act III” οταν το πρωτοακουσα μου εκανε τρομερη εντυπωση. Το “The Art Of Dying” ειναι και αυτο αρκετα καλο album.

Πολύ καλή τεχνική thrash μπάντα! Αν σου αρέσει το ωμό thrash των 80’s ξεκίνα από τα πρώτα τους, αλλιώς αν αντέχεις μπάντες όπως οι …Machine Head με το The Art Of Dying…

Αν και δεν ξέρω τα γούστα σου πολύ καλά, πάρε ή κατέβασε το Ultra-Violence για γνήσιο thrash…

αυτοί κινέζοι δεν είναι?

Απο τη Μαλαισια ειναι, αλλα εχουν νομιζω αμερικανικη υποκοοτητα.

Βασικά είναι από τις Φιλιππίνες…Από τα πιο υποτιμιμημένα συγκροτήματα του χώρου…Το Αct III είναι μνημείο του τεχνικού thrash…

thnx guys, θα παω σημερα η αυριο να τσιμπισω κανενα απ’αυτα που προτεινατε.

ρε γμτ στα PMW, Metropolis, Rock City και στο μοναστηρακι που εψαξα δεν βρηκα τιποτα… :frowning:

Πάς και ψωνίζεις από Ελλάδα;

To ebay γιατί υπάρχει; :wink:

Που και που στο Μετροπολις φερνουν το Act III, θα το πετυχεις καποια στιγμη σιγουρα. Στο PMW πετυχενω μια στο τοσο και το “The Art Of Dying” αλλα τα υπολειπα δεν τα εχω βρει ουτε και εγω πουθενα.

για τους κατοχους πιστωτικης καρτας. thnx rychehead θα το κοιταξω.

ΓΡΟΥΠΑΡΑ

To Act 3 είναι απο τα classic diamonds του thrash. Από εκεί και μετά το The Art Of Dying θεωρώ ότι είναι από τα λίγα comeback thrash συγκροτήματος που έχει λόγο ύπαρξης.

Συμφωνω!Το Art Of Dying το ειχα λιωσει οταν κυκλοφορησε!!Βεβαια θα ηθελα να ειχε λιγο ανεβασμενες ταχυτητες σε καποια σημεια!
Για να δουμε αν θα κυκλοφορησουν κατι συντομα…

:papas: :papas: :papas: [-o< [-o< [-o<

Αξιολογη μπαντα και στο “Κill as One” εχει κανει παραγωγη ο κατα το ημισυ συμπατριωτης τους Hammett.

ΕΛΕΟΣ!!!Τι σχεση εχει το the art of dying με τους machine head???θα μας τρελανετε ρεεεεεεεεε!!!

λοιπον για death angel εχουμε και λεμε
το ντεμπουτο τους Ultra-Violence(1987) ειναι ενας κλασσικος δισκος thrash metal περιεχωντας το φοβερο εκεινο voracious souls με το χαρακτηριστικο chorus “Men without anguish,Men without fear,Men chosen to ride the earth,Evil confrontation nears”.
To frolic through the park(1988) πολυ καλος δισκος και αυτος,οπου αρχισαν να φαινονται και διαφορες επιρροες,εκτος του thrash metal.Βασικα ειναι ακριβως η ενδιαμεση κατασταση,μεταξυ του πρωτους δισκου και του
Act III (1990).ο οποιος ειναι ενα διαμαντακι.ενας κλασσικος δισκος προοδευτικου thrash!ο καλυτερος τους δισκος απλα!
το The Art Of Dying ειναι και αυτος ενας πολυ καλος δισκος,ενα σοβαρο comeback,με ποικιλια στα κομματια,αλλα και με κανα 2 μετρια κομματια,που ριχνουνε το αλμπουμ στο συνολο του!αλλα εχει και τις κομματαρες του!FIIIIIIVE STEEEEEPS OOOOF FREEEEEEEEDOOOOOM!!!

Η σχέση πού έχει είναι ότι είναι κι αυτό καλογυαλισμένο και μοντερνο άλμπουμ.

Mιλάμε είσαι θεός…:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: