Death Μetal κυκλοφορίες

Μιας και έβαλες αυτό και λες για επιρροές Celtic Frost δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί το παρακάτω υπερ-έπος (προσωπικά ο αγαπημένος μου doom death δίσκος).

Επανακυκλοφορεί και από τη svart μέσα στο Μάιο(άντε να το πάρω και σε τέταρτη έκδοση:slight_smile:

4 Likes

Ωραίος!

Και ο τυπος που είχε τους Winter, βγαζει απο την svart αλμπουμ ως Goden, το οποίο είναι και οτι βαρυτερο ακουσαν τα αυτάκια μου προσφατα…

Άκουσα το ένα κομμάτι που έχει βγει αλλά δεν εντυπωσιάστηκα δυστυχώς

Έχει αρκετό βάθος ο δίσκος.

Αναμένω η αλήθεια είναι …
Μέχρι τότε αν δεν έχεις ακούσει αυτό άκου

Ότι πιο κοντινό έχει βγει

I will!

Σπουδαίος δίσκος.

Vainaja έχεις ακούσει;

Το ωραίο (σχετικά πάντα) με τους Like Rats πάντως είναι πως δεν είναι πολύ doom, αξίζει ευκαιρίες ο δίσκος κατά την γνώμη μου.

Ναι το άκουσα το like rats ωραίο ήταν. Vainaja δε γνωρίζω αλλά θα τσεκάρω

1 Like

Αν θες, προτείνω τον τελευταίο τους δίσκο:

Αυτό ακούω αλλά με πάει πιο πολύ σε shape of despair ήχο

Από Φινλανδία το τελευταίο που μου άρεσε πάρα πολύ αν και πάει σε πιο ατμοσφαιρικό ήχο είναι αυτό

Με γύρισε πίσω στα 90’ς (μπορεί και να δάκρυσα)

Είναι πιο funeral από τον πρώτο τους δίσκο, που ήταν ίσως πιο στακάτος για μένα, αλλά μου έκανε τρομερή αίσθηση. Μακάρι να μην το παράτησαν το άθλημα.

Asphodelus αγνοούσα πλήρως, θα τσεκάρω τον δίσκο αν και είναι μακριά από τα γούστα μου όπως τον κόβω!

Εντωμεταξύ το logo δε θυμίζει πολύ το νέο logo Helheim?

Δεν ξέρω πως είναι το νέο logo των Helheim, μισό να τσεκάρω.

edit: Αν λες για το Vainaja, ναι, έχει παρόμοια γεωμετρία, αλλά δεν ξέρω αν μοιάζει τόσο!

Ναι αυτό εννοούσα. Κατευθείαν αυτό μου πήγε στο μυαλό. Άντε πάρε και ένα νορβηγικό καινούριο τώρα με μέλη από obliteration και nocturnal breed

1 Like

Nekrovault - Totenzug: Festering Peregrination

Ίσως έχει αναφερθεί, τώρα το ακούω.

1 Like

Όσοι γουστάρουν techdeath, πρέπει να ακούσουν χτες:

1 Like

επιθετικό black/death του θανάτου με εξαιρετική ατμόσφαιρα, ομορφιές

Abigail Williams - The Accuser (2015 )

3 Likes

Σήκω (sic) Ihsahn για να δεις…

1 Like

μετά από 2 αγαπημένα ντέμο οι Kommand βγάζουν το πρώτο full album

1 Like