Death Μetal κυκλοφορίες

4 Likes

Καινούριο Corpsessed.

1 Like

Επειδή έχω κάποιες αμφιταλαντεύσεις, πως σου φάνηκε; Και προφανώς η ερώτηση πάει προς όλους όσους άκουσαν το νέο Undeath :stuck_out_tongue:

Το άκουσα 3-4 φορές και δεν με κέρδισε για να του δώσω περισσότερες ακροάσεις, το βρήκα μονότονο και βαρετό και νομίζω ότι οι αποθεωτικές κριτικές που έχει λάβει δεν δικαιολογούνται.
Ευκαιρία να το ξανακούσω.

1 Like

Τρομερά υπερεκτιμημένο. Και περνάω καλά όποτε το ακούω αλλά είπαμε…

1 Like

Κι εγώ κάπου εκεί βρίσκομαι. Από τη μια η ηχητική πρόταση που παρουσιάζουν είναι (καλή μεν αλλά) συνηθισμένη, από την άλλη όμως ευχαριστιέμαι το τελευταίο 1/3 του δίσκου.

Είναι αρκετό για να τους διατηρήσω στην playlist μου; Μάλλον όχι, αλλά θα τους ακούσω ευχάριστα όπου τους ξαναπετύχω.

Περιμένουμε κάτι άλλο φέτος στο death; Πλην Venom Prison και Aeviterne το 2022 ήταν φτωχό μέχρι στιγμής (Nightfell τους βάζω στο black).

Το άκουσα δυο φόρες το απόγευμα, δεν με χάλασε - δεν τρελάθηκα.
Δεν ξέρω αν φταίει η παραγωγή, γιατί έχει πέσει δουλίτσα στις κιθάρες, αλλά στα αυτιά μου τα περισσότερα τραγούδια ακούγονται πανομοιότυπα και μετά από λίγο γίνεται κουραστικό.

E και Venom Prison λίγο ξώφαλτσα περνάνε από το DM. Τσέκαρε Disfuneral που ποσταρίστηκαν πιο πάνω, καθώς και το:

Γενικώς δεν έχω πολυασχοληθεί φέτος με το είδος και εγώ, είμαι σε άλλο mood αυτόν τον καιρό.

1 Like

Αυτό, που ολίγον τι σπέρνει, πιάνεται; Αν και μου παραέγιναν στρωτοί και μελωδικοί σε σχέση με το “Sacramental Death Qualia” του 2019 (αν και στο trade έκοψαν τους τόσους οπεθισμούς).

Μαζί με Artificial Brain (που έρχεται), νομίζω είναι από τα πλέον αξιόλογα για φέτος.

Επίσης, ρίχνω και αυτό, εξίσου tech/dissonant:

edit γιατί πρέπει αφού κυκλοφόρησε:

The sinister, administer the dagger.

4 Likes

Καλά αυτό πάει καρφί για καλύτερος death metal δίσκος της χρονιάς αλλά δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμα όταν έκανα το post :stuck_out_tongue: Αλλά σου έδωσα ωραία πασόυλα, έτσι;

Συγκινητικοί είναι οι μπαγάσηδες. Γίνεται να δακρύσεις με death metal; Γίνεται! Έχεις και τον πιο γκρου-βλιάρη ντράμερ στο είδος…

Μπάντα που έχει εντρυφήσει σε Gorguts κι έχει όνομα δίσκου των Misery Index; I’ll take it any given day…

1 Like

Αμέ. Αφορμή έψαχνα :stuck_out_tongue:

Πολύ, πάρα πολύ. Μιλάμε για πάθος. Και στιχάρες. Και τεχνική. Και μνημονικότητα. Και γκρούβα, πολλή γκρούβα.

1 Like

Ήμουν έτοιμος να γράψω για τους Ρώσους Thanatomass κ το πόσο γαμάει το EP τους Black Vitriol and Iron Fire κ ότι πρέπει να τους τσεκάρετε οπωσδήποτε κ μετά από μια γρήγορη αναζήτηση στην κεντρική σελίδα είδα ότι ο γκουρού του ακραίου ήχου @apostolisza8 έχε ήδη κάνει αναφορά. Δείξτε λίγο αγάπη στην μπάντα ρεεεεεεεεεε…

1 Like

Θενκς για τα καλά σου λόγια, γέλασα με το παρατσούκλι, η αλήθεια είναι πως μου κέντρισε το ενδιαφέρον το εξώφυλλο και οι επιρροές που ανέφεραν και είπα να δώσω ευκαιρία και δεν απογοητεύθηκα.

On topic, το ακούσαμε έτσι;

2 Likes

Δεν το ακουσαμε ακόμα δυστυχώς. Τι γκρουπάρα θεέ μου.

1 Like

spoiler: Πιο μελωδικό και black, 3/3 από μένα.

Σκόρπια κομμάτια έχω ακούσει από αυτούς μετά από σχετικά ποστ εδώ μέσα. Θα τσεκαριστούν πιο προσεκτικά. Ένα σκασμό πράγματα έχω να ακούσω.

1 Like

Ψηφίστε ρε να γίνει πραγματικότητα αυτή η ομορφιά εδώ…

Κ εδώ το λίνκ https://www.runoutgroovevinyl.com/product/roadrunner-years-9lp-box-1136?type=vote&campaign=Roadrunner%20Years%209LP%20Box

Το ανέβασαν οι ίδιοι στην επίσημη σελίδα της μπάντας στο φβ…

Δεύτερο σινγκλ από τους Bloodbath. Εξαιρετικό.

Για λίγο νόμισα ότι διάβασα “featuring Luc Longley”.

Γαμώ θα ήταν.

1 Like