Καλυτερο death metal album των 00' s

δω τα μπερδεψες θαρρω:-s

Yep sorry κεκτημενη ταχυτητα, εκανα το Nightmares Blasphemies.

Το dethalbum 2 ειδικα το the gears σταζει θειλα!:smiley:

Gojira - From mars to sirius
Cynic - Traced in air
Μου ηρθαν αυτοματα.Θα γραψω και αλλα.Πρεπει να ακουσω και το nile και το χαιποκρισι

@deathster ωραιος

Αξίζει μια αναφορά ε;:wink:

Ανετα:roll:

Eυχαριστω :slight_smile:

Ξεχασα Vader (Litany συγκεκριμενα),Insision και και και…

Αυτα να τα βλεπουν οι εχθροι του ιδιωματος που μας λενε οτι ειναι νεκρο.
Νέκρο ηταν ανεκαθεν. :har:

Οπως είπε ο Φενριζ στην χτεσινή ταινία, θελαμε να ξεφυγουμε απο το εμπορικο ντεθ μέταλ λολ ή καπως ετσι το πε τεσπα.

Ον τοπικ
Devourment- Butcher the weak
Psycroptic - The Isle of Disenchantment
Immolation-Unholy Cult

Eλάτε τώρα παραδεχτείτε το. 3 είναι τα καλύτερα αλμπουμ των 00’s. Τα 2 MURDER SQUAD και το πρώτο KAAMOS. Mη το κουράζουμε τώρα. Δε κανει.

εντιτ:Sorry ξέχασα και οτιδήποτε Bolt Thrower λαθος…

Ο Φενριζ καλα θα κανει να μην μιλαει για το ντεμπουτο τους ο αλητηριος.

Και Skinless θα μπορουσαμε να αναφερουμε…

Εdit : Captain και οι ιδιοι οι Kaamos θα σου πουνε οτι αυτο

Repugnant - Epitome Of Darkness : O καλυτερος δισκος της δεκαετιας για το ειδος.Ναι.Για το πραγματικο DM.Για εκεινο το DM το οποιο μυριζει σαπιλα,μιλαει για θανατο και αναγεννημενα πτωματα,
για εκεινο το οποιο νομιζεις οτι ομιχλη σε νεκροταφειο ειναι το καταλληλο περιβαλλον για να το ακουσεις.
Αξια μπορει να σταθει διπλα στους δισκους-οροσημα της Σουηδιας του '90.

Ειναι το καλυτερο της δεκαετιας.

και δε θα διαφωνήσω καθόλου για αυτην την μπαντα. Απλα μερικά πραματα είναι καλό να μένουν μυστικά…(ω ναι είμαι ελιτιστής)

καρδουλες

Τεραστια μπαντα ! Αν σε ενδιαφερει βγαινουν επανακυκλοφοριες με ολο το υλικο τους.
Demo συλλογη,το αλμπουμ,τα ΕΡ (νομιζω).Με βλεπω να κανω παραγγελια κανα 60 ευρω μονο γι’αυτους :smiley:

έχε το απο κοντά και ενημέρωσε με! Το χεις. Πιστεύω σε σένα. Θα παρω ο,τι με είχε ξεφύγει τότενες

Δικος μας εισαι εσυ !

Τις τελευταίες μέρες έχω κατεβάσει στο γραφείο το άλμπουμ των Repugnant που πρότεινε ο deathster και το λιώνω. είναι πολύ ωραίο όντως. Μαζί με το νέο Asphyx εναλλάσονται στο playlist. Άμα ξαναπεράσει ο Φίλιππας από δω θα του βάλω αυτές τις ερωτικές καντάδες για να γουστάρει και να νιώθει στα νερά του :lol::lol:

Πραγματικα τεραστια μπαντα ! Στο underground θεωρουνται ακομα και τωρα η κορυφαια προσφατη dm μπαντα.

όντως έχει…ρε παιδί μου αυτό το 90’ς feeling. χωρίς πολλά πολλά και παρρεκλίσεις. σωστές ταχύτητες. ωραία φωνητικά. κλπ κλπ

ήθελα να το πω: όταν ο τραγουδιάρης ουρλιάζει “premature buriaaaal” μου έρχεται καρφί στο μυαλό το “critical threshoooold” των Darkness (γερμανία - essen). Όπως και το κουπλέ του Voices Of the Dead φλερτάρει με το ομώνυμο κομμάτι του Code Red. Ayυτά είναι, πολύ καλοί όπως και να 'χει :smiley:

Μαζί με όσα άλλα είπατε, εγώ θα βαζα και αυτό μέσα, γιατί το γουστάρω τρελα.8)
Agree with Panagiotis:thumbup:

αν και δεν ειναι και πολυ το “φορτε” μου τετοιο ειδος μουσικης,θα ελεγα το καλυτερο αλμπουμ ειναι το strychnine213 απο aborted