Death vs morbid angel

τα λογια ειναι περιττα και για τις δυο μπαντες…απλα επιλεξτε σ αυτην την ατυπη μονομαχια ποιους προτιματε…death metal rules!!!

Βασικα δεν εχω ασχοληθει με το ειδος τους,αλλα γιατι δεν το κανες πολλ ωστε να υπαρχουν συγκεντρωμενα αποτελεσματα;:slight_smile:

E death φυσικά

Και οι δύο μπάντες συνετέλεσαν εξίσου στη διαμόρφωση του Death metal ήχου. Ίσως αρχικά οι Death να ήταν μεγαλύτερη επιρροή. Από ένα σημείο και μετά όμως η σκυτάλη πέρασε στους Morbid Angel. Το Covenant είναι και ο σημαντικότερος Death metal δίσκος κατ’εμέ.

Μοrbid Angel γιατί είναι πιο ήβολ. Και γιατί έχουν πολύ καλύτερα φωνητικά, τομέας στον οποίο οι Death πάντα υστερούσαν. Αν και οι δεύτεροι είναι μάλλον η μεγαλύτερν death μπάντα εβερ, γιατί έχουν βγάλει μόνο δισκάρες κλπ. Αλλά στην καρδιά μας έχουμε τους Morbid. 8)

ακριβώς…

Αν και οι Μόρμπιντ είναι εξαιρετική μπάντα, οι Death ειναι οι απόλυτοι πρωτοπόροι- η απόλυτη επιρροή σε δεκάδες άλλα γκρουπ που ακολούθησαν. Death λοιπόν από μένα.

Ετσι Απλα DEATH…

Chuck>Trey

Δύσκολο να συγκριθεί κάποια μπάντα με τους Death… ακόμη και οι Morbid Angel 8)

πολυ σωστο αυτο που λες!!!

Ρε παιδιά μήπως δεν ακούτε Death metal? Βασικά ρητορική ερώτηση είναι αυτή γιατί η απάντηση είναι προφανής. Από το 92-93 και μετά σχεδόν όλο το Death metal έχει βασιστεί στους Morbid Angel.

μήπως επειδή το στυλ τους ήταν απείρως πιο εύκολο να κοπιαριστεί? είναι σίγουρα οι 2 μεγαλύτερες μπάντες του death metal, αλλά από κει και πέρα είναι καθαρά θέμα γούστου. το ρίξα στους death.

Εγώ πάντως δεν ακούω ντεθ μεταλ :-s

Όχι δεν είναι πιο εύκολο απλά πιο κακόβουλο και σάπιο. Δηλαδή πιο death metal.

Αχά! Πιστεύω πως όποιος δεν ακούει ντεθ στην απόλυτα ακραία μορφή του (δηλαδή όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι πως να το κάνουμε δηλαδή) τη ρίχνει στους Death γιατί απλά γίνεται να τους ακούσει και να μην ψάξει μπαλκόνι για να πηδήξει στο κενό.

ένταξει, δεν παίζουν και τόσο χάλια οι morbid για να πηδάμε από μπαλκόνια. πλακίτσα :stuck_out_tongue:

προφανώς και είναι πιο ευκολοάκουστοι οι death για το μέσο μεταλλικό αυτί. so? τι στο καλό, ορισμένοι εδώ μέσα αντιδράτε λες και έχετε μετοχές στα συγκροτήματα…

Οχι πολλά λόγια για τους Death γιατί θα σας “Pull the plug” και αντε μετά να ποστάρετε.:stuck_out_tongue:

Οποιος είπε πως το covenant είναι σημαντικό άλμπουμ ας ακούσει το scream bloody gore να χάσει την παρθενιά των αυτιών του! 8)

Οι μορμπιντ είχαν τον παραγωγό των μετάλικα να τους κάνει πλάτες για εκείνο το άλμπουμ και τα περιοδικά το έκαναν θεό ενώ είναι βαρετό -με ορισμένες εξαιρέσεις-. Ο Chuck Schuldiner ήταν the real deal που λέμε και αυτό φαίνεται από τον θάνατο του. Οι μισοί κιθαρίστες/τραγουδιστές που λατρέυετε εδω μέσα εχουν τα λεφτά που χρειάστηκε για την εγχείρηση του καρκίνου του στην κωλότσεπη. ήταν σωστός και δεν ξεπούλουσε αλλά δεν εβγαλε λεφτά και στο τέλος το πλήρωσε.:frowning:

R.I.P Chuck

Στην πλάκα το είπα δεν έχω μετοχές στην Morbid Angel Α.Ε.! Καλά κι ο Trey δε νομίζω να ενδιαφέρεται τόσο για τα φράγκα αλλιώς δεν θα είχε να βγάλει από το 2003. Δεν αντιλέγω ο Chuck είναι θεός απλά εγώ είμαι κάφρος και άθεος!

Την έχουν χάσει τα αυτιά μου από μικρό παιδί. Με τις μπατονέτες φυσικά!

Οι death μεταλλάδες ψηφίζουν Morbid Angel, δεν υπάρχει δίλημμα. Οι βασιλιάδες του ήχου απλά και φυσικά ο Trey είναι πολύ πολύ πιο μπροστά από τον Chuck ή οποιονδήποτε άλλο κιθαρίστα.
Καλή μπάντα οι Death αλλά ούτε τόσο death metal ήταν πάντα ούτε πρωτοπόροι.