Deathspell Omega

Τ’ αφεντικο τρελαθηκε, τα δινει ολα τσαμπα.

[CENTER][SIZE=“2”]Manifestations 2000-2001[/SIZE]

[SIZE=“2”]Manifestations 2002[/SIZE]

[/CENTER]

Εαν ειναι ετσι οι συλλογες με τ’ ακυκλοφορητα, αναρωτιεμαι πως θ’ ακουγεται ο επομενος δισκος. :expressionless: Φτιαχνω ξεχωρο τοπικ επειδη τ’ αξιζουν και με το παραπανω.

Οσον αφορα τα παλαιοτερα, κατεληξα στο “Fas-Ite” ως κορυφη επειδη επιαξε ρολο και η στιχουργικη προσεγγιση. Ακολουθει σε αποσταση αναπνοης τα Si Monumentum, μετα Kenose και Inquisitors Of Satan. Το Infernal Battles μπαινει σε αλλη μοιρα επειδη ειναι το πρωτο & δεν ακουγεται. Του τρου φορ μι.

μόνο το Fas - Ite έχω ακούσει το οποίο είναι αριστουργηματικό.
μαρέσουν που προσπαθούν να παίζουν κάτι διαφορετικό.

Οι Deathspell Omega παιζουν αυτο που λεμε οτι “γαμοσπερνει”!
Ειναι απιστευτη η διαφορετικοτητα με την οποια προσεγγιζουν τον black metal ηχο! Ενα τεραστιο respect!

@Scourge Of God: Εχουν περασει το σταδιο, στο οποιο προσπαθουσαν…τωρα ανοιγουν δικα τους μονοπατια για τα καλα!

Τους εμαθα και εγω με το Fas-ite και ενθουσιαστηκα οταν το ειχα πρωτοακουσει.
Απο τα προηγουμενα εχω ακουσει μονο το Kenose.Πρεπει να τους σκαλισω και
αλλο!

Η μπάντα σπέρνει. 100% intelligent black για ανοιχτόμυαλους. Ειδικά το τελευταίο είναι φανταστικό. Τεχνικούρα και ποιότητα.

to be severe with oneself and lenient with others.-------------------------Our wow power leveling website offer Fast and Secure wow powerleveling service. WoW Power Leveling 60-70, Cheap wow power leveling 1-70. The Professional Cheap WoW Gold! Powerlevel wow gold now. WOrld of warcraft Power Leveling bloom of true love associated with this time of year!

η μπαντα αυτη ειναι απο τις καλυτερες του ειδους… κ λογω της μοναδικοτητας τους εφεραν ενα τεραστιο κυμα αντιγραφης…
εχουν μια απιστευτη ικανοτητα να προσεγγιζουν το φαλτσο, χωρις τελικα να το αγγιζουν!
οσο αφορα το orthodox παντως, δεν ειναι οι πρωτοι που χρισιμοποιησαν τον ορο

Eχοντας πλεον 2 αυθεντικα ( Fas Ite… & Chaining…) και εχοντας σκαλισει αρκετα την δισκογραφια
τους εχω να πω τα καλυτερα.Ακομα και στο split ,ε Moonblood που παιζουν ξερο ΒΜ το
κανουν πολυ καλα.Δεν εχω απογοητευτει απο κυκλοφορια τους ακομα !
Ψεματα!Το Infernal Battles ακουσα και δεν με ξετρελανε.

μαλιστα, σε θρεντ Deathspell Οmega το Si Monumentum, αναφερεται μονο στο πρωτο ποστ.

ναι, αλλα ειναι γελοιος ο ορος λεμε.

Ελα ρε ψαγμενε ΒΜα! Εγω το ρημαδι το Si Monumentum το βαζω κατι ακυρες στιγμες και δεν
εχω εντρυφησει ακομα.Που θα μου παει,θα με πιασει σκατιλα καμια μερα και θα το ακουσω
10-15 φορες συνεχομενες και θα το “πιασω”.

εγω νομιζα πως ησουν σιμονιουμεντικος.
σιγα το δυσκολο αλμπουμ ρε που πρεπει και να το ακουσεις 10-15 για να νιωσεις το μεγαλειο του.
βαλ’ το σημερα το βραδακι με ακουστικακια πριν πεσεις για υπνο και την επομενη μερα, ελα στο θρεντακι να το εκθειαζουμε μαζι παρεα.

Μααααλον θα συμφωνησω με NoMisteraki.
Σαν να μου φαινεται οτι Si Monumentum > Fas Ite.
Ο χρονος θα δειξει.

χιεχιε!

αυτες τις μερες ακουω στ’ αμαξι το τελευταιο ιπακι παλι, καθε ακροαση βγαζει και κανουργια πραματα.
με τον μπασσερ απο μποχεμιαν εχουμε καταληξει οτι οποτε αποφασισουν να βαλουν μελωδια στις στις συνθεσεις βαζουν και την ταυτοτητα DSO πανω, ειναι τοσο χαρακτηριστικες οι ατιμες.
για τις δομες των κομματιων τα εχουμε ξαναπει, το κοψοραψιμο ειναι διαστημικο και στο ιπι το κανουν με τοσο πουστικο τροπο που σαν (ερασιτεχνης) μουσικος το ζηλευω.

τα τελευταια δεν θυμιζουν angstridden ?? :?

πως σου θυμιζουν Angstridden?

:-k

το chaining the katechon ειναι αριστουργημα απο τα λιγα:roll:

wat .

Εννοεις το Chaining… ετσι ? Οχι το Mass Grave…
E ειναι μπανταρα οι πουστηδες.
Ειχα πει σε ενα θρεντ παλιοτερα οτι ειναι μια απο τις πιο hyped μπαντες.
Σκαλιζοντας και αλλο την δισκογραφια τους ομως αποδεικνυεται οτι δικαια εχουν
φτασει ως εδω.

Αυτο για τους Angstridden ουτε εγω το καταλαβα…

Τελικα το καλυτερο παιζει να ειναι το Kenose. Σκεφτειτε το.

Edit: Γνκ ναι, παιζει hype, αλλα οχι αδικα. Δε νομιζω να υπαρχει τοσο νεα black μπαντα με τοσες πολλες και καλες κυκλοφοριες στο ενεργητικο της. Εαν εξαιρεσεις το πρωτο που ηταν ψιλοαπαραδεκτο, εχουν κανει ενα απιστευτο σερι. Ολα μ φανηκαν απο πολυ καλα εως αψογα.

Ε ναι ρε.Αυτο που ειχα πει τοτε ηταν σε μια εποχη που ολοι λεγανε μονο για το Fas…
To Si Monumentum εχει την πιο ψαρωτικη/μυσταγωγικη/πορωσου και αλλο εισαγωγη εβερ ?