Deathspell Omega

ρε ακουω απο παντου για το hype και τρελαινομαι.

υπαρχει σε ενα βαθμο,αλλα μιλαμε για μια μπαντα που εκανε ενδιαφερον(περισσοτερο τουλαχιστον)και παλι το μπλακμεταλ.

καλα,το κραξιμο που τρωνε απο τους ‘‘τρου’’ βλακμεταλλαδες επειδη δεν παιζουν το τυπικο Darkthronιαρικο black ειναι για γελια.

τεσπα,hype και μαλακιες,μουσικη λεμε.Και στο κατω κατω το αξιζουν.

και το chaining ep αλλα και το mass grave ep ειναι απιστευτα,αλλα μαλλον ελαχιστα προτιμω το chaining.

ελπιζω να ακολουθησουν αυτη την κατευθυνση στον επομενο δισκο:D

Οι Angstridden δεν εχουν καμια σχεση ηχητικα,μπανταρα οι συμπατριωτες,αλλα ανηκουν στη μεγαλη των Thorns σχολη:D

E το Mass Grave ειναι παλιοτερο τραγουδι ρε.Απο μια συλλογη με αλλες μπαντες…

Ε καλα.Δεν ειναι και μονοι τους στο ΒΜ.Και γενικα υπαρχει ανθηση στο ΒΜ τα τελευταια χρονια
και ναι οι DSO ειναι πρωτεργατες σε αυτο.

Οσον αφορα αυτο

δοξα και τιμη στους DSO και σε ολους τους αλλους που επιτελους ακουσαμε και ανθρωπινες
παραγωγες στο ΒΜ.

Ανθηση το μπλακ εχει σιγουρα,δεν το συζηταμε με την καμια αυτο!

Εγω σχολιασα τα λεγομενα σχετικα με το hype που εχει σχηματιστει γυρω απο τους Deathspell.

[SPOILER]οχι πως μας χαλαν και οι ΤΡΟΥ παραγωγες εεε???

:smiley:

:lol:

[/SPOILER]

Καθολου.Εκει που πρεπει ομως.
Και οχι οταν η ελλειψη τρου παραγωγης αποτρεπει καποιον να ακουσει κατι.

Ακριβως.

Edit:Παμε οφφ τοπικ σιγα-σιγα,επιστροφη στη μπαντα παλι:wink:

Poio kata thn gnwmh sas einai to kalutero album twn Deathspell Omega…! :smiley:

το kenose δεν παιζει ?

γενικα τα epζ καλυτερα να μην παιζουν στα πολλς. αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση το ep ειναι πιο σημαντικο και απ’ τα fls. πρωτα σι μονιουμεντουμ και μετα κενωση.

Δεν μπορω να χαρακτηρισω EP κατι που κραταει σχεδον 40 λεπτα (εκτος και αν με λενε μεταλ αρκαιβ )… τα μισα μεταλ φουλ λενγκθ μου κρατανε λιγοτερο :-k

Παιδες εγω εβαλα μονο τα full length album να διαλεξετε…το Kénôse einai EP φιλε :-k

To θέμα με DEATHSPELL (και απ’ότι βλέπω συμφωνούν και οι αποπάνω:p) είναι πως τα ep τους είναι αριστουργηματικά. Διαθέτουν μία συμπυκνωμένη prog/black δύναμη, που ακριβώς επειδή είναι μαζεμένη στο χρόνο, είναι και απολύτως σωστή στις δόσεις της.
Από ό,τι έχουν βγάλει μέχρι τώρα, το Kenose είναι μακράν το αγαπημένο μου. Γιατί ήταν το άλμα εκκίνησης από το ακόμη αρκετά συμβατικό Si monumentum (το οποίο όταν είχα πρωτοακούσει δεν με είχε εντυπωσιάσει, πλην του αριστουργηματικού “Second prayer”) στο “Fas ite…”. Το οποίο και ψήφισα για να μην είμαι οφ τόπικ. Ωστόσο παρόλο που το Fas ite έχει μέσα απίστευτης ευφυίας black, υπάρχουν στιγμές στις οποίες “πολυλογεί”.
Ενώ το Kenose πριν και το Veritas μετά… απλά τέλεια. Δεν υπάρχει τίποτα περιττό, τίποτα που να μπορεί να προστεθεί.

Ψηλε δεν ξερω αν τα χεις τα cds-lps-mp3s (whatever) αλλα αυτο που εσυ λες ep εχει ακριβως την ιδια διαρκεια με τα δυο πρωτα αλμπουμς. Οποτε παμε αλλη μια στροφη γιατι δεν μπαινει στο poll …:-k

ΒΒΒ τι δεν καταλαβαινεις

Infernal Battles
Total playing time 38:22

Inquisitors of Satan
Total playing time 38:05

Kénôse
Total playing time 36:19

φφφφ παλι ρομπα εγινα … :lol:

θενξ βαριομουν να τα γραψω . να συμπληρωσω επισης μιας και ειμαστε στα χωραφια της γαλλιας και μιας και με τσιγκλησες και μιας και ειναι φιλοι βρε αδερφε :stuck_out_tongue:

Antaeus - Cut your flesh and worship Satan 34:03
Antaeus - De principii Evangelikum 27:57

συμφωνα με τον μεταλικο συμβουλο γνωσης ειναι τα ρανινγκ ταιμς μιας και παιζουν διαφορες εκδσοσεις.

Αν υπήρχε το Kenose στο πολλ θα διάλεγα αυτό.Ήταν και το πρώτο τους που άκουσα και μου χε κάνει τρομερή εντύπωση.Από τις επιλογές θα πω το Si Monumentum…Ειδικά το Carnal Malefactor είναι πώρωση! (Και γενικά όλος ο δίσκος θερίζει 8))

και εγω για αυτο κοιταγα αλλα αφου δεν το εχει δεν ψηφιζω τιποτα γιατι δεν εχω ακουσει αλλον

Aν το είχε δηλαδή θα το ψήφιζες γιατί θα ήταν το αγαπημένο σου απο τα ΕΝΑ άλμπουμς που έχεις ακούσει?

εγώ ψηφίζω το fas-ite.
ίσως το αριστούργημά τους να είναι το si monumentum αλλά για τα γούστα μου αυτός είναι ο black metal δίσκος των 00’s.πιο αχανής,κοιτώντας προς την άβυσσο και με απόλυτη έλλειψη ρυθμού που με κάποιο διαολεμένο τρόπο δημιουργεί ρυθμό.
τεσπα fas-ite…

θα το ψηφιζα επειδη ειναι το μοναδικο που εχω ακουσει ασχετα αν λεει αγαπημενο

Ώστε έτσι λοιπόν στ΄αρχίδια σου όλα, πουλάμε τσαμπουκά και κάνουμε ό,τι θέμε. [-X