Deep Purple/B. Παπακωνσταντίνου - Greek Tour 2011

Η τελευταία τους εμφάνιση στην Μαλακάσα (http://www.rocking.gr/live/Deep_Purple_live_se_Athina_kai_Thessaloniki_22-23/07/09/6176/) ήταν καταπληκτική - εκτός του Gillan Που είχε δυσκολίες. Η μπάντα έσπειρε και το σετ λιστ είχε κάποιες εκπλήξεις (Sometimes I Feel Like Screaming / Wring That Neck / The Battle Rages On/ Speed King)

το 2009 στο Terra Vibe δεν εντυπωσιασαν,πολυ καλοι μεν αλλα οπως ειπες καπως ξενερωτο δε…επισης ηταν ατομα που τραγουδουσαν και ολα τα σχετικα και τα ατομα ξενερωτα.Το Συμπερασμα μου ειναι οτι ειναι πολυ καλη μπαντα αλλα μου φαινονται καπως ξενερωτοι

οντως οι εκπληξεις πολυ καλες :slight_smile:

αχαχαχαχααχ:thumbup: Απ’ ο,τι θυμαμαι κιολας με τους scorpions τα αγγλικα του παπακωνσταντινου ηταν αθλια!

Eγω παντως με τη σειρα μου θελω να καταγγειλω οτι οι Deep Purple περιοριζουν τις επιλογες του Γιωργου Γακη οσον αφορα το σετλιστ. :smiley:

To “κανένα” δεν υπάρχει ως επιλογή, ε; #-o[-X
Λογικά στο Smoke on the water…
Εδώ η γενιά μου έχει αντέξει Ruby Tuesday και John Barleycorn must die από τον ακατανόμαστο, τι λέμε τώρα… :roll:

Χεχε, από τότε διαφωνούμε, θέλω να έρθει ο Gillan σε καλή κατάσταση και να σε διαψεύσει!
Αλλά και σε κακή να είναι…
Και έναν χότζα να ανεβάσεις στη σκηνή θα έχει δυνατότερη φωνή από πολλούς βετεράνους ροκ τραγουδιστές αλλά δεν θα είναι ροκ τραγουδιστής! :wink:

Ωραία πράγματα… και ευκαιρία να τους δω γιατί δεν έχω αξιωθεί τόσα χρόνια.

Ομολογουμένως η επιλογή του Βασίλη μου φαίνεται κάπως -τον είχα δει και με τους Scorps- ειδικά την ώρα που εκει έξω υπάρχουν αρκετά συγκροτήματα που θα μπορούσαν να ανοίξουν τη συναυλία και να κολλάνε 10 φορές περισσότερο, αλλά νταξ, τι να κάνουμε…

Για τον Gillan λογικό και αναμενόμενο είναι, οπότε προσωπικά περνάω το ζήτημα με συνοπτικές. Για το ντουέτο, ελπίζω στο “κανένα”… γκρικλις θα ακούγονται από κάτω, δεν είναι ανάγκη να ακούγονται κι απ τη σκηνή :b

Αντε επιτελους ανακοινωθηκαν οι ημερομηνιες!μας σκασανε!8)

Μουαχαχα, εγώ που θα τους δω Γιάννενα θα γλιτώσω τον Παπακωνσταντίνου. :stuck_out_tongue:

Καλή φάση θα 'ναι, Γιάννενα κι έτσι.

:lol::lol::lol::lol::lol:
πειτε μου οτι κανουν πλακα!!!

ακομα ενα καυτο ροκ συναυλιακο καλοκαιρι ερχετε…

[SPOILER]ζω με την ελπιδα οτι θα μας πουν οτι ειναι ψεμα[/SPOILER]

Δεν είναι πλάκα, απλά είναι ενδεικτικό της κατάστασης στη χώρα σήμερα:
Φοβάται ο προμότερ να ρισκάρει τα λεφτά του στο ξένο μεγάλο συγκρότημα αλλά κάτι πρέπει και να κάνει για να βγάλει κανά φράγκο. Κοτσάρει λοιπόν τον Βασίλη (sic) για να σιγουρέψει κάπως μία Α προσέλευση. Η εκτίμηση μου είναι πως έχουμε να δούμε και άλλες τέτοιες “ομορφιές”.
Αλλά αν θέλω να το δώ εντελώς πραγματιστικά, αν οι εναλλακτικές μου είναι να μην δούμε φέτος τους Purple ή να τους δούμε μαζί με τον περίεργο, μπορώ να συμβιβαστώ με το δεύτερο.

Εννοείται ότι θα τους δω και τις τέσσερις φορές,αν τα καταφέρω8)
Στα Γιάννενα να με φιλοξενήσει κάποιος μόνο ε!!

το κοβω χλωμο να δεχτει ο Big Ian να τραγουδησει με τον Παπακων/νου…εκτος αν ειναι στη συμφωνια με την εταιρεια…

[SPOILER]δεν ειναι και ο Μιχαλης Ρακιντζης!:p:p[/SPOILER]

Αχ μακαρι να ηταν ο Ρακιτζης μαζι τουυυυς!Να παιζαν και το Get away!8)

και να συνοδευε και ο Gillan τον Ρακιντζη να πουνε τον Πουφ, το Εισαι σαν Κουνελι και εννοειται το S.A.G.A.P.O.! :stuck_out_tongue:

χαχαχαχαα

ΚΑΥΛΑΑΑΑΑ!!!

τι γκρινιαζετε μωρε… εγω καταχαρηκα οταν το ειδα…
εννοειται οτι θα παω κ θα δω κ τον βασιλακη που δεν ετυχε να τον δω καμια φορα…8)
μια χαρα κ το εισιτηριο, εννοειται μεεεεεσα…

θελω [B]βικτωρια[/B] κ [B]δεν υπαρχω[/B] ομως, ετσι??:smiley:

θα τα παιξει! το βασικο ειναι να εινια ο Κροκιδης στην κιθαρα! :wink:

Χαχαχαχα!Γαματη φαση!
Αλλα ενταξει,αγαπω Ρακιτζη αλλα αγαπω και Βασιλη,οποτε…!
Δεν με απασχολει!Απλα τον Βασιλη τον εχω δει 44253849765943756 φορες,μεχρι και διακοπες καναμε μαζι ενα καλοκαιρι!
Αλλα τον Μιχαλη ΠΟΤΕ!!:smiley:

Κανένας Κροκίδης, υπάρχει ο Απέργης που παίζει παπάδες. Παρακαλάω για τα φετινά σετλιστ της καλοκαιρινής περιοδείας, δε θα μείνει κολυμπηθρόξυλο όρθιο στο ΣΕΦ.