Deep Purple/B. Παπακωνσταντίνου - Greek Tour 2011

…δεν τρελλαίνομαι για Β.Παπακωνσταντίνου, αλλά ίδωμεν…

το ιδιο λεω και εγω

Εμενα δεν με χαλαει η επιλογη του Παπακωνσταντινου, πρεπει να βρουμε καθε φορα κατι να γκρινιαξουμε, ε? Δεν το κοβω να πηγαινω γιατι τους εχω δει και ο Gillan ηταν ψιλοαπογοητευση θα ελεγα. Ειναι και πολλα τα live που αναμενουμε, οποτε παρα πολυ χλωμο. Οσοι δεν τους εχουν δει ομως οφειλουν να τους δουν εστω μια φορα.

παιζει να παω… εχω δει ηδη μια φορα deep purple και δεν θα με χαλαγε καθολου να τους δω και μια δευτερη…

τι μαλακιες λεω μωρε…[-X πρωτο απ’ολα θελω το φοβαμαι, ειναι το αγαπημενο μου…

αυτα ειναι:D
για πολλοστη φορα θα τους απολαυσουμε και κατα πασα πιθανοτητα και τελευταια καθως ο ατιμος ο χρονος αφηνει ανεξιτηλα τα σημαδια του!

οποτε οσοι δεν τους εχουν δει εστω μια φορα νομιζω αξιζει να πανε να δουνε αυτη την μπαντα ηαπο την οποια σιγουρα λειπουν οι 3μεγιστοι μπλακμορ και λορντ

αλλα…παραμενουν ενα συνολο απο απιστευτους μουσικους με πολυ καλη παρουσια στις λαιβ εμφανισεις τους!και πολυ καλες επιλογες στο σετ λιστ:wink:

προσωπικα γουσταρω απειρως και βασιλη οποτε ειμαι κομπλε

Ξέρει κανείς πότε αρχίζει η προπώληση για γιάννενα;
Προσωπικά θα ήθελα τον βασίλη αντί τον Γάκη για support εδώ…όποιος έχει ακούσει τον Γάκη με καταλαβαίνει…ώρες ώρες δεν παλεύεται…

Όχι ρε συ γιατί; Μια χαρά χαρά είναι ο Γάκης!!!

Δεν καταλαβαίνω αν με δουλεύεις ή όχι…Δεν ξέρω που τον έχεις ακούσει…αλλά χειρότερο “wannabe” δεν έχω ξαναδεί! Τον παραδέχομαι όμως για τα live που οργανώνει…όταν τραγουδάει όμως δεν…απλά δεν

Δεν σε δουλεύω καθόλου. Τον έχω δει αρκετές φορές ως opening act και μπορώ να πω ότι μια χαρά πέρασα με τις διασκευές του από αγαπημένες μπάντες!!

Άσε που και ένα cd που είχε βγάλει με την τότε μπάντα του κάτι αιώνες πριν είναι μια χαρά!

πολυ καλος ο γακης για να ανοιγει συναυλιες, τον εχω δει 3 φορες κ περασα γαμάτα… ειδικα τη μια περσι που εκανε tribute στους doors…

ποιος νοιαζεται για το support οταν παιζουν οι θρυλικοι Deep Purple? :stuck_out_tongue:

Σωστό και αυτό…

Ακριβως, και το ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ.

Προσωπικα, στη μια και μονη φορα που τον ειδα πριν απο τους Scorps, δε μου προσεφερε απολυτως τιποτα.

[B][SIZE=“6”]Purple, χάλια, βενζινη στα μπουκαλια!!![/SIZE][/B]
:drunk::drunk::drunk::bounce::bounce:

ανακοινωθηκε ο χωρος για τη Θεσσ/νικη θα ειναι το κλειστο του ΠΑΟΚ και το τικετο 40?(τσιμπημενο μαλλον…). η προπωληση ξεκινησε!

ας πω και λιγα πραγματα γιατι μονο την κραυγη μου ποσταρα για την εν λογω συναυλια…:stuck_out_tongue:

ουσιαστικα το ξεραμε και απο αυτα που μου ειχε πει ο Γακης και απο αυτα που ελεγε ο Παναγιωτοπουλος σε συμφορουμιτη…

4 συναυλιες λοιπον: απορω πως δεν εχω δει σχολια του τυπου “ξεπουληθηκαν και αυτοι” “στο Λετσοβο γιατι δεν πανε”…εγω θα πω οτι λεω και για τους Scorpions: καμια μπαντα δεν κανει τουρ για την ψυχη της μανας της! εννοειται το κανει για τα λεφτα. αν πληρωθουν παιζουν παντου! απλα στους φανς παιζοντας στην επαρχια δινεται η ευκαιρια να δουν τη μπαντα χωρις να χρυσοπληρωσουν για τη μεταβαση τους στην Αθηνα

μαζι με τον Β.Παπακωνσταντινου: γενικα αν και φαν του θεωρω πως δεν ταιριαζει με τους Purple και ηταν λαθος επιλογη. πιστευω πως θα τραβηξει περισσοτερο κοσμο στη συναυλια παντως. Φοβαμαι την περιπτωση της συνυπαρξης στη σκηνη για καποιο τυπου Holiday οπως με τους Scorpions, αν και ο Gillan δεν νομιζω να το δεχτει. εγω παντως θα απολαυσω τον Γακη ως support στα Γιαννενα με ανοιχτο το ενδεχομενο να παω ΚΑΙ Θεσσ/νικη.

Η αληθεια ειναι οτι οταν εμαθα πως δεν τους φερνει η Didi ανακουφιστηκα οσον αφορα τις τιμες αλλα τελικα θα τις χαρακτηριζα τσιμπημενες.

Αυτα προς το παρον! 25 Μαιου λοιπον στα Γιαννενα χωρις να ξερουμε ακομα τιμες και χωρο.

Υ.Γ. : οποιος θελει να ερθει Γιαννενα να τους δει γενικα θα τον βολεψω καπου στο σπιτι! :wink:

Kaiser ηθελα αυτο το thread να ειναι δικο μου αλλα αφου ειχα πεσει θυμα της καταστολης του φορουμ καλα εκανες και το ανοιξες :wink:

μια χαρα ειναι οι τιμες… πριν δυο χρονια ειχε 45 κ επαιζαν μονοι τους… συν τα εξοδα για να πας στο χωραφι…:wink:

οντως 45αρι…ενω τωρα 38 με support…

εχουνε σταθερα μια πτωση 5 ευρω οι περπλ…το 06, 50 ευρα ειχα δωσει θυμαμαι…8)

50αρι :? μπολικα ηταν…