Deep Purple Best Singer

Δυο από τις καλύτερες ρόκ φωνές της ιστορίας, :twisted: :twisted: :twisted: και οι δυο στους Deep Purple.Ο καλύτερος των δύο ?
IAN GILLAN ή DAVID COVERDALE ??? :?: :?: :?:
H απάντηση δικιά σας.

apo tous dio gillan…alla stous deep purple mou arese perissotero o turner

KANEIΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!
HUGHE RE!!!
κ μετα ο Evans!!!
μετα ο David k o turner!
αλλος ετσι κ αλιος δεν τραγουδισε!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Coverdale
Hughes
Turner
Gillan

Αυτή είναι η σωστή σειρά

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  1. Gillan
  2. Hughes
  3. Coverdale
  4. Evans - Turner

Δεν ξέρω ποιον θεωρείτε καλύτερο αλλά για τους DP o ιδανικός ήταν ο Gillan, ενώ αυτοί που βρίσκονται στο 3-4 δεν κάνανε! Για τον Hughes δεν ξέρω κάποια γνώμη(γιατί οι προηγούμενες φράσεις είναι από Lord και Blackmore), εξάλλου ο βασικός του ρόλος ήταν να παίζει μπάσο.
Όσον αφορά τους deep purple ο Gillan είναι μακράν το Νο. 1.
Γενικά, πάλι θεωρώ τον Gillan καλύτερο τραγουδιστή αλλά μου αρέσει πάρα πολύ η φωνή του Coverdale. Έχει κάτι το πολύ ιδιαίτερο. Και ο Gillan έχει χαρακτηριστική φωνή αλλά όχι τόσο ώστε να σε γοητεύσει…

1.Gillan = Deep Purple (1970-1973)

2.Coverdale Θεός αλλά προυπήρχε ο Gillan.

3.Evans (για Captain Beyond)

  1. Ο Turner ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ, Το Slaves and Masters δεν υπήρξε ποτέ. 0

ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ…

1.COVERDALE
2.GILLAN-HUGHES

KAI META OI ΥΠΟΛΠΟΙΟΙ…ΒΕΒΑΙΑ Ο GILLAN THN ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ PURLE ΕΙΧΕ ΠΙΟ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ COVERDALE ΠOY AKOMA ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΟΥ…ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ

Eλπίζω αυτό να μην πάει γενικότερα… Ο Turner είναι φωνάρα… ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΑ και όσοι σκατάδες στα 80’s το έκραζαν (ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε) ήταν επιεικώς άσχετοι…
Και sorry είναι στο μόνο που δεν δέχομαι κουβέντα…

100 φορές στον πίνακα ΟΛΟΙ και ΤΩΡΑ
Ο Turner είναι φωνάρα…
Ο Turner είναι φωνάρα…
Ο Turner είναι φωνάρα…
Ο Turner είναι φωνάρα…
Ο Turner είναι φωνάρα…
Ο Turner είναι φωνάρα…

Δεν αναφέρομαι γενικά.
όσον αφορά τους Purple όμως …

mpampaki sta autia i narkwtika??? :stuck_out_tongue:

για μενα καλύτερος και αγαπημένος είναι με διαφορά ο Gillan . Έπειτα ο επίσης κορυφαίος Hughes .μετα θα λεγα Coverdale , Evans kai Turner !!

[quote=“Sirjim”]

mpampaki sta autia i narkwtika??? :P[/quote]

Τι δεν καταλάβατε;
ΓΙΑ ΤΟΥΣ PURPLE ΕΙΝΑΙ 0 ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
δεν περιμενω να συμφωνησουν ολοι μαζι μου, αλλα τι να κανουμε, αυθεντικοι Purple είναι με Gillan.

Κατ’αρχάς προκαταβαλικά :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Η “σωστή” σειρά για μένα είναι:

Coverdale
Turner
Gillan
Evans
Hughes

Συμφωνώ με τον dyingfreedom. Purple = Gillan κακά τα ψέματα. Εγώ δεν καταλαβαίνω την εμμονή σας με τον ξανθομπάμπουρα τον Coverdale. Μορφή, δεν αντιλέγω, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο σαν φωνή.

Σαν τραγουδιστής των Purple=Gillan
Σαν τραγουδιστής ΣΚΕΤΟ όλοι οι άλλοι είναι πιο εκφραστικοί…

ΥΓ. Οι ξανθοί έχουν πιο ωραίες φωνές…

Purple = BLACKMORE K LORD!!!
αν ο Gillan ηταν σε αλλο group απλος τωρα κανεις δεν θα τον ηξερε!

E όχι και κανείς…!!! ΧΑΧΑ!
Με την ίδια λογική οι Purple ίσως έμεναν στα στάνταρτς του 68-69… πάντως σίγουρα δε θα φτάναν εκεί που έφτασαν…
Ο Coverdale, όπως και ο Hughes, είχαν την τύχη να είναι αυτοί που εξαργύρωσαν την επιτυχία της MK 2… Αν έμενε ο Gillan τώρα κανείς δε θα ήξερε τους άλλους…! That’s the point…

Τουλάχιστον σ’ αυτό που λες πρόσθεσε και τον Paice…

ναι θα τον ξερανε οι πετρες… ισως κ να φτανανε παραπανω αλλα αυτο κανεις δεν το ξερει…
Ο Hughes ηταν σε μια Groupara πριν τους purple! k ας το φαγανε τα ναρκωτικα επεστρεψε κ αυτα που κανει κ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ στα live, ο αταλαντος Gillan ουτε τα εχει φανταστει!
Ο Coverdale εκανε μια προσωπικη καριερα που πoλoi θα ζηλευαν…
κ ιδικα ο Gillan…
ο paice ειναι τεραστιος drummer αλλα δυσηχος το ταλεντο του κ οι ικανοτητες του φενοντε μονο στα 3 πρωτα album Που χωνει απιστευτα!

Τι ειναι οι ΜΚ 2 που ολη την ωρα διαβαζω??? Mortal Kombat???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
kamia palia synthesh twn Purple???

Για τον Hughes συμφωνώ αλλά και πάλι τώρα δε θα μιλούσαμε γι αυτόν… Πολύ ωραία και τα live τελευταία… αλλά δε χρειάζεται να τα φανταστεί…
άντε πάλι ατάλαντος… :?

Ο Coverdale εκανε μια προσωπικη καριερα που πoλoi θα ζηλευαν…
κ ιδικα ο Gillan…
Δε νομίζω… Αν δεν ήταν τέτοιος χαρακτήρας ο Coverdale μάλλον το αντίθετο θα συνέβαινε(για τους Purple).

Paice! Yeap! Και στο Burn επίσης!

Yeap!