Deep Purple Best Singer

ΚΑΛΑ ΡΕ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕΚΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΩΝΑΡΕΣ…ΟΥΤΕ Ο GILLAN HTAN ΑΤΑΛΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ COVERDALE KAI HUGHES EINAI TO OTI ΕΦΥΓΕ Ο GILLAN ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ.ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΔΕ ΧΑΝΟΝΤΑΙ…ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟI ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΟΙ PURPLE ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ…

Το ότι είσαι αρνητικά προκατειλημένος απέναντι στον Gillan, δεν τον κάνει ατάλαντο. Ντάξει το καταλάβαμε ότι δεν τον πας, αλλά ΕΛΕΟΣ ε.

Ρε σύ dyingfreeodm στον Gillan έχεις μείνει; Tώρα λένε και για τον DIO ότι είναι ατάλαντος, τι άλλο θα ακούσουμε 8O

  1. Ο Turner ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ, Το Slaves and Masters δεν υπήρξε ποτέ. 0[/quote]

megalo lathos

+1 … i kaliteri apadisi sto ti tha pei deep purple…(kai o paice den ine k ligos :smiley: )

+1 … i kaliteri apadisi sto ti tha pei deep purple…(kai o paice den ine k ligos :smiley: )[/quote]

Και εγώ που νόμιζα ότι οι Purple γίνανε γνωστοί με το In Rock όταν προσχώρησε ο Gillan

mpampaki sta autia i narkwtika??? :P[/quote]

Τι δεν καταλάβατε;
ΓΙΑ ΤΟΥΣ PURPLE ΕΙΝΑΙ 0 ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
δεν περιμενω να συμφωνησουν ολοι μαζι μου, αλλα τι να κανουμε, αυθεντικοι Purple είναι με Gillan.[/quote]

allo to aufentiko kai allo to kalitero omws… den einai to idio… kai na to thes, aufentikos einai o Evans oxi o Gillan…

+1 … i kaliteri apadisi sto ti tha pei deep purple…(kai o paice den ine k ligos :smiley: )[/quote]

Και εγώ που νόμιζα ότι οι Purple γίνανε γνωστοί με το In Rock όταν προσχώρησε ο Gillan[/quote]

ΓΙΝΑΝΕ ΓΝΩΣΤΟΙ ΟΤΑΝ Ο BLACKMORE(ΠΗΡΕ ΤΗΝ STRATO) ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΝ ΣΤΥΛ!

allo to aufentiko kai allo to kalitero omws… den einai to idio… kai na to thes, aufentikos einai o Evans oxi o Gillan…

??? Τί εννοείς;

Στο slaves and masters ο Turner είναι το πρόβλημα; Δηλαδή όλοι οι άλλοι είναι μια χαρά; Αν και απ’ ότι ξέρω “χάλασε” κάποια τραγούδια. Αλλιώς τα φαντάζοταν το υπόλοιπο γκρουπ αλλά…όπως στρώσεις θα κοιμηθείς…
Όχι και 0 πάντως… υπάρχουν κάποια ωραία πράγματα εκεί πέρα. Αλλά τίποτα παραπάνω.

Οι Purple ήταν και πριν σχετικά γνωστοί… Αλλά μάλλον εννοούμε την έκρηξη του ενδιαφέροντος.

mexri tora ta apotelesmata milane…

AKRIVWS. Einai to Mortal Combat 2. Edw exoume thrylikes monomaxies anamesa se Blackmore kai Lord(se mousiko epipedo) kai kapou xwnetai kai o Gillan me ton Mayroperissotero (se prwsopiko epipedo). O Paice skwtonei sto xylo ta drums tou kai o Glover paleuei me to poulaki tou…

Opoios leei oti opoiosdipwte apo aytous pou tragoudisan stous DP einai miden tote na tarakounisei to kefali tou(na dei an akougetai kammia rodela) kai na vgalei tin marmelada h’ oti allo sk@t@ exei sta aytia tou. Ayto epishs isxyei gia osous den exoun akousei olous tous na tragoudan gia tous DP kai psifizoun me isxyrognwmia.
A,xehasa,ola ta parapanw kai gia opoion valei ton Hughes teleytaio… :slight_smile:

Πραγματικά το να θεωρεί κάποιος το Slaves and Masters και γαμώ τους δίσκους για Purple είναι σεβαστό, αλλά όχι και να συγκρίνουμε Turner με Gillan. Δηλαδή κάποια πράγματα απλά δεν γίνονται. Είναι κατανοητό ελπίζω. Όχι ότι χρειάζεται να γίνεται σύγκριση μεταξύ περιόδων, αλλά είπαμε.
Επίσης bluezlick οι Purple έγιναν ευρέως γνωστοί με την προσχώρηση του Gillan, το live με την ορχήστρα το 69 και καπάκι με την κυκλοφορία του In Rock. Με την κυκλοφορία του Black Night single και των εκπληκτικών για την εποχή τους συναυλιών.
Το μεγαλείο των Deep Purple βρίσκεται είτε το παραδέχεστε είτε όχι μεταξύ 1969 - 1973.
Έπειτα μπορεί να ήρθε ο David και ο Glenn και προσέφεραν τα μέγιστα, συμμετέχοντας στα δύο καλύτερα άλμπουμς που έχουν συμμετάσχει. Burn δεν ξαναγράφεται.
ΑΠΛΑ IN ROCK, FIREBALL, MACHINE HEAD ΚΑΙ MADE IN JAPAN είναι τα κλασσικότερα όλων.

nai vre kale mou, alla den einai kai na ekmidenizeis kai ta ipoloipa, proswpika thewrw to “Slaves…” poli kalo album, opws episis kai tro “House of blue light”. Skoupidi to “Batlle rages on” kai metriotato ews kako to “Abandon”…

Το μεγαλείο των Deep Purple βρίσκεται είτε το παραδέχεστε είτε όχι μεταξύ 1969 - 1973.
Έπειτα μπορεί να ήρθε ο David και ο Glenn και προσέφεραν τα μέγιστα, συμμετέχοντας στα δύο καλύτερα άλμπουμς που έχουν συμμετάσχει. Burn δεν ξαναγράφεται.

Εγώ θα έσβηνα το '73(τελευταία Gillan) και θα έβαζα το '74. Όχι ότι με χαλάει όλο μαζί 69-74… Εκείνη τη χρονιά κατάφεραν να διατηρήσουν τα επίπεδα των προηγουμένων ετών.

nai vre kale mou, alla den einai kai na ekmidenizeis kai ta ipoloipa, proswpika thewrw to “Slaves…” poli kalo album, opws episis kai tro “House of blue light”. Skoupidi to “Batlle rages on” kai metriotato ews kako to “Abandon”…

Από αυτά

  1. House of blue light ->Αν εξαιρέσουμε κανά 2 κομμάτια όλα τα άλλα είναι πολύ καλά. Όχι και τέλεια βέβαια.
  2. Τhe battle rages on…->Γιατί σκουπίδι; Περιέχει Anya, The battle rages on και Ramshacle man… που είναι όλα τραγουδάρες! Το time to kill είναι εμπορικό βέβαια αλλά συμπαθητικό, όπως πολύ καλό θεωρώ και το Twist in the Τale. (Άσχετο: Η εισαγωγή του solitaire δεν είναι ίδια με των X-men;)
    Εγώ το λέω καλό.
      1. ?? Δεν ξέρω… Δεν έχω ιδιαίτερη συμπάθεια στο slaves & masters αλλά και το Abandon δεν είναι κάτι ιδιαίτερο από μόνο του. Έχει ωραίες στιγμές αλλά από ένα σημείοπ και πέρα είναι όλα στο ίδιο στυλ, μονότονο.

to mono axiologo tragoudi einai to “Anya” alla einai terastia klepsia re gamwto… “Live and let die” to rif,f kai an thimamai kala, den to anaferoun pouthena, kai sinthetes exei mono tous Purple…

kanw lathos?

ΤΕΛΗ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ 1.000.000.000.000 % ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ.

ΜΚ1 η πιο πειραματικη κ με τα πιο “ρομαντικα” Τραγουδια συνθεση!(ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΟΛΑ)
ΜΚ2 η πιο γνωστη κ καταξιωμενη συνθεση! (προσωπικα ΜΠΛΙΑΧ)
ΜΚ3 Η πιο “δουλεμενη κ ολοκληρωμενει” συνθεση(ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ)
ΜΚ4 πολλα υποσχομενη συνθεση αλλα ο Bolling μας τα χαλασε… :cry:
με Τyrner δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη…

Τωρα για αυτη την συνθεση με Morse k Airey το μονο που μπορω να πω οτι ειναι καποιοι καλοι μουσικοι που παιζουν τραγουδια των Purple!

PURPLE ΧΩΡΙΣ BLACKMORE K LORD ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PURPLE!

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

:twisted: :twisted: :twisted:

Εγραψες…