Deep Purple Best Singer

Πιστεύω ότι ο Glenn Hughes που τον είχα κακίσει για το Seventh Star των Black Sabbath δίνει ρέστα στο Burn, που είναι ο πλέον αγαπημένος μου Deep Purple δίσκος.
Ίσως φταίνε τα τραγούδια.

Ψηφιζω Gillan μονο και μονο γιατι το thread λεγεται “Deep Purple Best Singer”. Δηλαδη γιατι λεμε ποιος πιστευουμε πως ειναι ο καλυτερος τραγουδιστης για τα τραγουδια και το υφος των Purple. Κρινοντας ομως τoν Coverdale και τον Gillan ως τραγουδιστες και performer σιγουρα προτιμω τον θεο Coverdale

Γιατι λειπει ο Rod Evans(τραγουδιστης στα 3 πρωτα albums των purple)?.Ντροπη σας.

Προτιμώ την Coverdale/Hughes εποχή των Purple. Οπότε Coverdale.

προσωπικα αδυνατω να διαλεξω…αγαπαω καθε στιγμη των περπλ καθε τραγουδιστη καθε φωνη…τα παντα…

Παρα πολύ δύσκολο. αν έπρεπε αναγκαστικά να διαλέξω θα έλεγα Γκίλαν

ian gilan ρεεεεεεεεεε

αυτος γιατι ακομα τραγουδαει κ δεν κλανει απο το στομα σαν τους αλλους!

Ο Τέρνερ έχει καλή φωνή, όμως συνθετικά είναι Ο ΠΑΤΟΣ. Και δίνει μια γελοία ΑΟR αίσθηση όπου συμμετέχει.

Ian Gillan!

Ότι και να λέμε η ιστορία έγραψε Ian Gillan.
Επειδή όμως το thread γράφει ΒEST και όχι ιδανικός/κατάλληλος θα ψήφιζα τον Glenn Hughes - ο μόνος που κερδίζει στα σημεία τον Gillan.:slight_smile:

glenn hughes γτ ειναι υπερτατη φωναρα,το χει ακομα το σπορ κ γτ αυτη η πιο funky πινελια του μου αρεσε πολυ στους purple…αμεσως μετα ο δαβιδ…ο γκιλλαν μ’αρεσει,αλλα δεν πεθαινω κιολας…σιγουρα με αυτον βγαλαν τα πιο κλασσικα τους cd,αλλα η περιοδος του hughes ειναι η αγαπημενη μου…

Respect στον Coverdale, αλλά η φωνή των Purple είναι ο (έτσι κι αλλιώς) τεράστιος Ian Gillan…

Ο Gillan στο Child In Time είναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟΣ, αλλά στο σύνολο προτιμώ Κοβ…