Deep Purple - Whoosh!

νεος δισκος για τα παππουδια τον Ιουνιο! ακολουθει tracklist και νεο κομματι το οποιο ειναι ωραιοτατο!

Tracklist

  1. Throw My Bones
  2. Drop the Weapon
  3. We’re All the Same in the Dark
  4. Nothing at All
  5. No Need to Shout
  6. Step by Step
  7. What the What
  8. The Long Way Round
  9. The Power of the Moon
  10. Remission Possible
  11. Man Alive
  12. And the Address
  13. Dancing in My Sleep
6 Likes

σωστή κίνηση το άνοιγμα του θρεντ.

θα ξαναποστάρω το κομμάτι, μιας και υπάρχει και το βίντεο κλιπ:

γνώμες;;
εμένα μου φάνηκε πολύ θετικό για πρώτο δείγμα. σε συνέχεια του infinite (που μετά από παρατήρηση συμφορουμίτη, έχω ακούσει αρκετές φορές και άλλαξα την αρνητική μου γνώμη)

ο Bob Ezrin 8 χρόνια τώρα έχει κάνει σοβαρή δουλειά

2 Likes

ο εζριν πάντα κάνει καλη δουλειά. Οι purple όλο απειλούν να το λήξουν και δεν… έτσι όπως πάμε με την Κορώνα δεν βλέπω να παίζουν τα πρώτα καλοκαιρινά. κομμάτι ευχάριστο.

καλό καλό

Θυμίζει αρκετά τον ήχο του αγαπημένου Purpendicular.

2 Likes

Η άβολη στιγμή όταν συνειδητοποιείς ότι πλέον δεν υπάρχει έμπνευση ούτε για έναν τίτλο δίσκου που να στέκεται υποτυπωδώς…

Φαντάζομαι πως εννοείς ότι θα αναβληθούν οι προγραμματισμένες συναυλίες και δεν υπονοείς κάτι σχετικά με το αν τα μέλη των Purple ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού!!!

2 Likes

Είχαν προειδοποιήσει για τη στέρευση έμπνευσης στο συγκεκριμένο θέμα ήδη από το “Now What?!” πάντως, αυτό οφείλεις να τους το αναγνωρίσεις.

1 Like

Νομιζω το bananas ξεπερναει τα παντα ειδικα με το χειροτερο εξωφυλλο ολων των εποχων…

2 Likes

Για αναβολή έλεγα, αλλά είναι και μιας ηλικίας. καλοζωισμένοι βεβαίως, αλλά…
αν δεν έχει ξεμπλέξει η φάση με ένα φάρμακό/κοκτέιλ να πιάνει κόσμο, δεν νομίζω οτι θα
είναι το πρώτο πράγμα οι συναυλίες που θα κοιτάξουν, θα τις πάνε αργότερα.

παει για Αυγουστο…

2o κομματι απο τον δισκο…καθολου εμπορικο με στοιχεια soundtrack ταινιας…ενδιαφερον…

3 Likes

Δεν ξέρω ρε παιδιά, ίσως θέλουν τον χρόνο τους τα κομμάτια για να ωριμάσουν μέσα μου αλλά μέχρι στιγμής, δεν μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον κάποιο από τα κομμάτια που έχω ακούσει ενώ με τα αντίστοιχα πρώτα δείγματα του InFinite, είχα ψηθεί άσχημα για το άλμπουμ με αυτά, δεν ξέρω, θα δείξει…

1 Like

νεο κομματι που ακουγεται αρκετα ευχαριστα!

μεχρι στιγμης μου εχουν αρεσει και τα 3…

2 Likes

Εχει βγει για οποιον θελει να το ακουσει…

1 Like

Για το μόνο που βρίσκω να γκρινιάξω μέχρι στιγμής είναι ότι θα προτιμούσα λιγότερα και μεγαλύτερα τραγούδια (κάποια στιγμή είχε διαρρεύσει για 60-70 λεπτά με 8 τραγούδια).

3/3 με τον Ezrin, μακάρι όσο κρατάει η καραντίνα να γράψουν κανένα ακόμα μαζί του.

3 Likes

Μου αρεσε αυτο που εκαναν…νερακι κυλάει…

3 Likes

Μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ το Remission Possible. Μέσα στο 1:39 που διαρκεί, καταφέρνει και συνδυάζει Niacin και Dream Theater (στο 1ο λεπτό), κρίμα που δεν ολοκληρώνεται σαν κανονικό τραγούδι και γίνεται intro του φανταστικού Man Alive.

Γενικά, πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βγουν κυκλοφορίες με τζαμαρίσματα από Purple - ειδικά από την Ezrin εποχή.

2 Likes

εχεις δικιο σε ολα… γενικα μου αρεσει πολυ ο δισκος…βαζει υποψηφιοτητα σοβαρη για τον 2ο καλυτερο δισκο με Morse…

1 Like

Να ρωτήσω ποιος είναι ο πρώτος; :stuck_out_tongue:

Purpendicular! τον οποιο τον θεωρω τον καλυτερο απο την επανασυνδεση του 84 και μετα…