DEMONS GATE FESTIVAL II - Αθήνα 26 / 9 / 2020

Μετά την τεράστια επιτυχία του πρωτου Demons Gate Festival , έρχεται το δεύτερο Demons Gate Festival να ταράξει τα νερά της Gothic/Doom metal σκηνής με Headliners τους TIAMAT σε ένα special set βασισμένο στα Clouds και Wildhoney (!!) ενώ ακολουθούν οι επίσης Σουηδοί αγαπητοι στο ελληνικό κοινό doomsters Memory Garden και οι King Goat από το Ηνωμένο Βασίλειο.

Λεπτομέρειες για τιμές εισιτηρίων και προπώληση θα ανακοινωθούν τους επόμενους μήνες.

5 Likes

Heads up! Οι Memory Garden ΓΑΜΑΝΕ live.

4 Likes

Βγήκε και τα είπε και ο διοργανωτης, πολύ συμπαθής, στην σκηνή με κανονικη παρουσίαση των συγκροτηματων στο μόνιτορ. Μέσα εννοείτε, δεν χάνεται.

4 Likes

3 Likes

Δηλαδή αυτό το 24-25/9 ισχύει ακόμα;

1 Like

2 Likes

Δεν γίνεται μια τράμπα ISOLE με EREB ALTOR να μην κουβαλιέμαι και τις 2 μέρες;

1 Like

και μια με τους κηδειογαμηκουλες αν γινεται

Να μεινουν ρε κι οι Isole

1 Like

Να πεθάνουν στη σκηνή δηλαδή ο Mats με τον Ragnar;
Ούτε ο Νέντοβιτς με τον Μπιγκ Πάπα δεν τραβάνε τέτοιο κουπί :exclamation:

1 Like

Mην ξυνεις πληγες τωρα κι εσυ!
Eξω τα αθλητικα απο τη μουσικη :rofl:

Ισχύει κανονικά αυτό , σωστά ;; Το βλέπω που και που και στο fb στις εκδηλώσεις

Δεν έχει αλλάξει κάτι , ε;

Ελπίζω όχι, αγόρασα εισιτήριο προχτές.

1 Like

Θα είμαστε εκεί

έχουμε και πρόγραμμα εύκαιρο;

Παρασκευή πιστεύω θα είμαι on-time για EREB ALTOR, Σάββατο μπορεί να προλάβω και τίποτα OPHIS (όχι ότι καίγομαι).

2 Likes

Δεν προλαβαίνω Draconian λόγω δουλειάς :cry:

Συγκλονιστικοί EREB ALTOR, μπαίνουν σε τοπ-10 συναυλιακών εμπειριών.
Μπάντα με τεράστια προσωπικότητα, κι ας έχουν εικόνισμα τον ψηλό.

Πολύ καλοί και οι AHAB, αν και προσπαθούσα να μαζέψω τα σαγόνια μου από πριν, ενδεχομένως αν η σειρά ήταν ανάποδη να τους απολάμβανα καλύτερα.

Πρόλαβα λίγο FVNERAL FVKK, καλό λαρύγγι ο τραγουδιστής, αλλά τα υπόλοιπα (συνθέσεις, riffs, image) με άφησαν αδιάφορο. Με DRACONIAN δεν κούμπωσα ποτέ μου, γλυκύτατη παρουσία η τραγουδίστρια πάντως.

7 Likes

Για πες λίγο, για τους EREB ALTOR, έχω ακούσει μόνο το ντεμπούτο. Τι παίζει με τα άλλα άλμπουμ? Διαβάζω ότι το γύρισαν στο πιο epic black metal, πιο άλμπουμ να ακούσω να πάρω μια ιδέα?