DEMONS GATE FESTIVAL II - Αθήνα 26 / 9 / 2020

Ereb altor χτες έσβησαν οποιαδήποτε (συμπεριλαμβανομενων και μεγάλων) μπάντα λέει ότι ακολουθεί την κληρονομιά του κουόρθον. Αυτά τα τριπλά φωνητικά είναι να σου σηκώνεται η τρίχα. Αν εξαιρέσεις τα 2 πρώτα που είναι tribute ουσιαστικά εγώ θα έλεγα gastrike

4 Likes

κοσμο ειχε ρε παιδες?δυστυχως δε μπορεσα

Κάτι είχε, μισογεμάτο θα έλεγα το Κύτταρο.

Θα μπορούσε ίσως να έχει και λίγο παραπάνω, αλλά αντιλαμβάνομαι και από το ηλικιακό εύρος του κοινού (η πλειοψηφία έμοιαζε μεταξύ 35-45) ότι αυτές οι μουσικές δεν τραβάνε ιδιαίτερα νεότερο κόσμο.

Γενικά εμένα μου αρέσουν όλα (κάπως λιγότερο το “The End”), αλλά θα σου πω και εγώ το φουλ επιθετικό “Gastrike” και το πιο επικό “Nattramn” λόγω του ανυπέρβλητου “Midsommarblot”.

Τα 2 τελευταία δεν τα έχω ακούσει ακόμα (είμαι γνωστό χαϊβάνι όσον αφορά σε πρόσφατες κυκλοφορίες), αλλά το “Den Dighra Döden” που παίξανε χτες κάνει πλάκα σε πολύ μεγάλο κομμάτι του bm.

@Primordial_hordes θα είσαι και σήμερα;

3 Likes

Ωραία, θα κοιτάξω μήπως βρω κάποιο από τα δύο σε κάποιο τοπικό ντίστρο.

Από νωρίς για temple . Αμανικο τζιν με shaped epicus doomicus

1 Like

Oι Ereb Altor ήταν ο βασικός λόγος να πάει κάποιος την πρώτη μέρα που τελικά συνολικά ήταν μια ωραία βραδιά αλλά όντως, όπως είπαν και οι υπόλοιποι ήταν εντυπωσιακοί και έκαναν μεγάλη εμφάνιση

βιντεο:
EREB ALTOR:queen of all seas @Demons Gate Festival 30/9/2022

2 Likes

Ξεκίνησα με τον πρώτο δίσκο ereb altor

Γενικά από την Τετάρτη είμαι ψυχολογικό ράκος και εδώ και δύο εβδομάδες βιώνω ένα ρόλερ κοστερ θετικών αρνητικών συναισθημάτων. Ερωτικοί λόγοι

Πήγα λίμνη Μπελέτσι μόνος να ξελαμπικαρω

Δεν μπορούσα να φανταστώ καλύτερη και πιο ταιριαστή μουσική υπόκρουση για το τοπίο και τη ψυχοσύνθεση μου ( οκ οκ και fates μεγάλη συντροφιά, άλλη φάση όμως )

Δεν είχα την ευχέρεια να δώσω βάση σε στιχουργική αλλά η μπάντα είναι ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΉ μουσικά . Ανατριχιλα , α ρε Bathory

9 Likes

Μην μασάς, όλα τα γιατρεύει ο Μέγιστος.

2 Likes

Εβαλα κι εγω να ακουσω, δυνατοι ειναι

2 Likes

Γιατί το κάνεις αυτό τώρα; Καλά δεν τα λέμε εδώ;

:frowning: Ερωτηση ηταν. Διαγραφω :frowning: Αλλα να ξερεις, σε διαβαζει.

1 Like

Σοφή επιλογή :upside_down_face:

Ούτε λέξη πίσω, και ό,τι γίνει :stuck_out_tongue:

Και το φετινό τους, πάντως, η ώρα του λύκου, ήταν ιδιαίτερα ευχάριστο, ζεστό, ψυχρό, επικό. Γενικά, αξιολογότατη δισκογραφία. Τα λέω καλά, @Achamian ?

edit: on topic, πρέπει να έχασα live-άρα χθες και με πιάνει λίγο FOMO.

3 Likes

Πείτε εντυπώσεις από τους Draconian.

Μια χαρά τα λες φίλε @apostolisza8 .
Ειδικά τώρα που έφτιαξαν και τις παραγωγές τους.
Τους τιμούμε στο σάιτ δεόντως και το αξίζουν.
Επίσης να ακούσετε και το ep με διασκευές στον Μέγιστο. Μεγάλη η χάρη του.

1 Like

Άμα προτείνατε ένα άλμπουμ τους (των Ereb Altor) για εντρι ποιο θα ήταν ?

1 Like

Gastrike όπως ειπώθηκε και παραπάνω, Fire meets Ice και σίγουρα το τελευταίο.

4 Likes

Edlund είσαι μεγάλος μαλάκας

Tι έγινε ρε παιδιά?

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό, και δημιούργησα τώρα λογαριασμό για να σχολιάσω το συμβάν…Ο Edlund είναι μαλακας, η οι άλλοι που κοτζάμ μαντράχαλοι θυμώνουν με αστεία, και μάλιστα για κάτι τόσο ανούσιο και αστείο όπως οι ομάδες;; Αυτοί οι ίδιοι που κάναν τον ψευτοτσαμπουκα σήμερα, την Δευτέρα θα πάνε στο αφεντικό τους και θα κάνουν τις κότες γιατί ο νεοέλληνας είναι μαγκιά μόνο εκεί που τον παίρνει. Είδα την φάση που έσκασε ποτήρι εξ επαφής στο πρόσωπο του edlund και πραγματικά ντράπηκα ως Έλληνας

Τι έγινε, ρε παιδιά, πείτε και σε εμάς τους άσχετους που συμπαθούμε Edlund γιατί λατρεύουμε Tiamat.