Depeche Mode 10/5/2013, Terra Vibe, Αθήνα

Nice, France πρωτη συναυλια της περιοδειας

[SPOILER]Welcome to My World
Angel
Walking in My Shoes
Precious
[B]Black Celebration[/B]
Policy of Truth
Should Be Higher
Barrel of a Gun
[B]Higher Love[/B]
The Child Inside
Heaven
Soothe My Soul
A Pain That I’m Used To
A Question of Time
Secret to the End
Enjoy the Silence
Personal Jesus
Goodbye
[B]A Question of Lust[/B]
[B]Halo[/B]
Just Can’t Get Enough
I Feel You
Never Let Me Down Again[/SPOILER]

Χύνω μπάμιες για τα μπολνταρισμένα.

Τα ιδια παιζουν καθε φορα απλα μετα απο μηνες της περιοδειας βαζουν-βγαζουν 1-2 κομματια
οποτε κατα 90-99% το σετλιστ θα ειναι με το ιδιο που παιξανε και χθες

Σε κάποιο Rockwave που έπεφτε την ημέρα του τελικού του μουντιάλ, νομίζω ότι είχαν στήσει videowall για τον αγώνα.

Μήπως να τους βομβαρδίζαμε με μερικά e-mail, γιατί το σκηνικό - αραχτός κάτω από τα δέντρα, μπυρίτσα και αγώνας είναι η καλύτερη λύση από αυτές που αναφέρθηκαν.:slight_smile:

είχα γελάσει απίστευτα όταν το είχα μάθει αυτό! νομίζω έπαιζαν οι Ska-P τότε

και είχε και παράταση το ματς… :stuck_out_tongue:

Αμα παίξουν το Halo θα σκάσω.Επειδη δεν θα μαι εκει βασικά

-3 days… in heaven :):):slight_smile:

Καλυτερα οχι γιατι στην συναυλια δεν θα ειναι μονο γαυροι και φαντασου τι εχει να γινει. Σε καθε γωνια θα πεφτει και ξυλο. Αλλο μουντιαλ και αλλο Ολυμπιακος.

http://www.setlist.fm/setlist/depeche-mode/2013/park-hayarkon-tel-aviv-israel-43d87bef.html

Για να δουμε λοιπον… 23 τραγουδια οταν το 2006 ειχαν παιξει 16:)
Η διαρκεια ειναι 2 ωρες και κατι , και δεν ξερω με το Τελ Αβιβ εαν εχουμε διαφορα ωρας, παντως εκει αρχισαν 9:00 δικια μας.
Οσο για τον καιρο, το μονο σιγουρο ειναι οτι ζεστη ΔΕΝ θα εχει :stuck_out_tongue:

Ευτυχώς που είναι αρχή της περιοδείας και δεν έχω δει το setlist, μη μας τη χαλάσετε και το ποστάρετε εμφανώς :p, να βάζετε spoiler παρακαλώ μέχρι και την Παρασκευή :D!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για το Terra Vibe. Θυμάμαι πριν μερικά χρόνια όταν είχα πάει ότι παρκάραμε στου διαόλου τη μάνα και περπατούσαμε κανά μισάωρο τουλάχιστον. Έτσι είναι η φάση και τώρα;

για το καλό σου μάλλον ναι… :stuck_out_tongue:

Πωωωωω ρε πστη 8O

Κατι τετοια βλεπω και με βλεπω τελικα να τραβιεμαι στο χωραφι :smiley:

ε ρε να μας κάνουν καμια νίλα και να παίξουν μισό σετλιστ στην ελλάδα, τώρα που το πήραμε απόφαση να ανηφορίσουμε… :stuck_out_tongue:

Στην Ελλάδα έχουν μεγάλο κοινό. Το 2009 που ακυρώθηκαν, είχα παρκάρει μετά τη διασταύρωση της Μαλακάσας και περπατούσα 40 λεπτά για να φτάσω στο Terra Vibe. Δεν έχω ξαναδεί ποτέ τόσα αυτοκίνητα και τόσο κόσμο εκεί, είχε περισσότερο κόσμο κι από το Sonisphere. Όταν μάθαμε για την ακύρωση, ήμασταν έξω-έξω και φύγαμε αμέσως. Μετά από δύο ώρες μιλήσαμε με φίλο που ήταν μπροστά-μπροστά και [U]δεν είχε φύγει ακόμα[/U]. Από τότε βέβαια, έχουν ανοίξει περισσότερες εξόδους στο Terra Vibe και τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα.

Έχει μάθει κανείς αν αυτή την περιοδεία θα την ηχογραφήσουν και θα τη διαθέσουν προς αγορά, όπως τις δύο προηγούμενες;

Επίσης, να πούμε ΣΚΑΤΑ στους πλανόδιους που μπλοκάρουν τις εξόδους του Terra Vibe και δεν μπορεί ο κόσμος να βγει. Πηγαίνετε 100 μέτα πιο πέρα ρε με τα κωλοσουβλάκια σας, να φύγουμε σαν άνθρωποι, να ευχαριστηθούνε και το φαγητό τους όσοι θέλουν.

Άντε, καλή μας συναυλία.

Ενταξει ο αριθμος δεν σχετιζεται και παντα με την ποιοτητα
λενε 7 κομματια απο το τελευταιο ψιλοαπαραδεκτο delta machine
το προηγουμενο αν και 16 κομματια ηταν σε καλυτερο δισκο τουρ

Και ρωτω…:stuck_out_tongue:

Εισιτηρια FoS γενικα υπαρχουν; Δλδ, αν παω κατευθειαν την Παρασκευη στο χωραφι για να παρω εισιτηριο, παιζει να φαω καμια ηττα;

εδιτ: επισης, λεωφορεια για Terra θα βαλουν;

εμένα με αρέσει περισσότερο το καινούριο από το προηγούμενο πάντως… :stuck_out_tongue:

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

DOORS OPEN | 18:30

SPACE BLANKET on Vibe Stage | 19:15 ? 19:45

F.O.X. on Terra Stage | 20:00 ? 20:30

[B]DEPECHE MODE ON TERRA STAGE | 21:00 (ΑΚΡΙΒΩΣ)[/B]