Depeche Mode, 12 Μαίου στην Αθήνα

Λοιπόν, οι D.M. κυκλοφορούν το νέο τους άλμπουμ στις αρχές του 2009. Μάιο και Ιούνιο θα κάνουν περιοδεία στην Ευρώπη, και οι φήμες τους θέλουν να δίνουν την πρώτη συναυλία της τουρνέ στην Αθήνα…
Για να δούμε!

Μακαρι!!!8O

Όντως θέλω πολύ να τους δω. Ο πατέρας μου λέει παλιά είχαν πάει να τους δουν πριν γίνουν πολύ γνωστοί και τους είχαν για μπαντα της πλάκας και τρελαθήκανε.

Που ακούστηκε αυτό?
Μακάρι να είναι αλήθεια. Το 2006 ήταν πολύ καλοί, μαζέψανε και αφθονο κόσμο…

Kαλά το 2006 ο ήχος τους ήταν …χαλια…Το 2001 όμως ήταν θεική συναυλία …
Μακάρι να έρθουν και να είναι πάλι ετσι…:rockon:

Μακάρι…Το έχω μεγάλο αχτι να τους δω…

Πω, τις προαλλες αγορασα το Live in Milan της προηγουμενης περιοδειας και σκεφτομουνα ποσο θελω να τους ξαναδω . Μακαρι να ισχυει, πραγματικα μεγάλη μπάντα και ο Gahan φοβερός performer. :smiley:

Δεν θα το έλεγα αυτό. Βέβαια μπορεί και να ήταν αναλογα με τη θέση που βρισκόσουν. Σε όποιο σημείο βρέθηκα είχαν καλό ήχο. (Τρα που το σκέφτομαι, δεν θυμάμαι καμια συναυλια στο Τέρας με εντελως χάλια ήχο πλην αυτής των Dandy Warhols που όμως μαλλον ήταν θέμα δικό τους γιατι τα α΄΄αλ συγκροτήματα εκείνης της μέρας είχαν αψογο ήχο) Το μόνο ας πούμε ‘‘αρνητικό’’ στη συναυλία εκείνη μάλλον ήταν το σετλιστ γιατι μπορούσαν ανετα να παίξουν 10 άλλες υπερκομματάρες στη θέση κάποιον άλλων. Αυτό το θέμα βέβαια το συζητάμε σε κάθε λαιβ μεγάλης μπάντας.

Μεγαλη σημασία βέβαια θα έχει και το πως θα είναι το νέο άλμπουμ που μάλλον θα έχει βγεί μέχρι τότε.

Μακαρι πάντως…

Eμένα παιδιά πάντως μια χαρά μου φάνηκε ο ήχος στο Terra Vibe.

Περίργο είστε οι 2 πρωτοι που μου το λένε…Αν βρεθεί και τρίτος πάω ωριλά χαλαρά (και παίρνω μαζί μου και όσους συμφωνούσαν:p).
Το σετλιστ όντως δεν ήταν το καλύτερο δυνατό …Οπως και να χει ας έρθουν γτ αγαπάμε David…:slight_smile:

Τωρα πλεον πιστευω οτι εκανα απειρη μαλακια που δεν πηγα την τελευταια φορα εδω…

Μακαρι να ξαναερθουν για να επανορθωσω…

κ εμενα μια χαρα μου φάνηκε ο ήχος στο Τερα :slight_smile:

Και μένα δε θυμάμαι να μου είχε κάνει κακή εντύπωση ο ήχος την τελευταία φορά :-s
Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι τα μισά από όσο ακούς είναι προηχογραφημένα.
Πάντως ο David είναι απίστευτος frontman!

Τους είχα χάσει λόγω στρατού και το είχα μεγάλο άχτι να ξανάρθουν! Αν έρθουν με το καλό, δε το συζητάω οτι θα είμαι εκεί… 8)

ΥΓ - Και άλλο ένα αγαπημένο συγκρότημα που ήθελα πολύ να δω διαγράφεται απο τη λίστα… Μακάρι!

Κι εγω τους ειχα χασει προπερσι αλλα ειχα καει στα live και δε μπορουσα να παω.Αμα ισχυει δεν τους ξαναχανω.

από τους πιο φανατικούς οπαδούς που έχει δει η Μαλακάσα. και συμφώνησαν πάμπολλοι μεταλλάδες που είχαν μαζευτεί επίσης.πάρα πολύ καλό Live - και πράγματι πολύ καλός και ο ήχος…
οι dm έχουν από τα πιο μεγάλα fan clubs της Ευρώπης στην χώρα μας γιατί τους παραδέχονται οπαδοί διαφόρων ακουσμάτων. Μεγάλο κατόρθωμα αυτό!

[SIZE=“6”]ΜΑΚΑΡΙ!!![/SIZE]

Την έκανα την μαλακεία τις προηγούμενες φορές, δεν την ξαναπατάω. HYSTERIKA βάλτε το χεράκι σας!!!

:papas::bow2::papas::bow2:

Μόλις διάβασα σε blog για 12 Μαϊου 2009.
Μακάρι

Στις 6 Οκτωβρίου θα γίνει συνέντευξη τυπου στο Βερολίνο όπου θα ανακοινωθούν λεπτομέρειες για το νέο άλμπουμ και το τουρ που θα πραγματοποιηθεί.

Πιθανόν να ξεκινήσουν απο εκεί που τελείωσαν την προηγούμενη…

Ωραίοι, πολύ ωραίοι και από τα συγκροτήματα που άργησαν να μου αρέσουν (δεν πειράζει, κάλλιο αργά…:p)

Νομίζω ότι αν ακούσω το Personal Jesus live θα πάθω κάτι… (το έχουν ακόμα στο σετλίστ τους να φανταστώ; :-s)

Άντε να δούμε… Αν είναι Μάη θα είναι μια χαρούλα, δεν θα μας έχουν φύγει όοοοολα τα λεφτά!..:stuck_out_tongue: