Depeche Mode, 12 Μαίου στην Αθήνα

To είχανε και τολμώ να πώ ότι αν και το θεωρώ απο τα πιο μέτρια κομμάτια τους, ήταν απο τα συναυλικά highlights της βραδυάς στη Μαλακάσσα, όπως και το άλλο ας πουμε μέτριο, το ι feel you…

Τι κομματάρα! ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ! Και το αυθεντικό είναι ωραίο, αλλά και η διασκευή από Placebo…ανατριχίλα!..

Ε, εντάξει, άμα το παίξουν κι αυτό, έλιωσα τελείως!..

Εγω θα προτιμούσα Strange love, just cant get enough, Black celebration, Everything counts και οπωσδήποτε ξανα και ξανα το Photographic…

Ρε, ακούστε το Waiting For The Night και ανατριχιάστε…

Φανταστείτε να παίζουν live με σκοτεινά φώτα αυτό το τραγούδι…

Ακριβως…Και εγω το Strange love θελω να το ξανακουσω…και το cant get enough που ειναι η ασυλληπτη κομματαρα…I love it

Black Celebration, (οπωσδήποτε!!!)
Higher Love, Waiting for the night, A question of time, Get the balance right, Lilian, Freestate, …
Δυστυχώς ΔΕΝ φτάνει ένα κλασσικό σετ με 18-19 τραγούδια που παίζουν συνήθως …

Από το http://apotis4stis5.blogspot.com/ :

“12 Μαϊου 2009 οι Depeche Mode στην Ελλάδα.
Περισσότερα θα μάθετε εν καιρώ από εκεί που τα μαθαίνετε.”

Τέλεια, πέφτει Τρίτη…
Ελπίζω τουλάχιστον για να προλαβαίνουμε να μην τρέχουμε τίποτα Μαλακάσσες (θα έχει και ψύχρα ίσως ακόμα) αλλα τίποτα πιο κεντρικό…

Reach out and touch faith!!!

Οι Dave Gahan, Martin Gore και Andy Fletcher επιστρέφουν για να κατακτήσουν το σύμπαν με την νέα περιοδεία τους, Tour of the Universe 2009.

Με σκηνική παρουσία που ξεσηκώνει χιλιάδες κοινό (θυμηθείτε τον Dave Gahan να στροβιλίζεται πάνω στη σκηνή του Terra Vibe Park πριν από δύο χρόνια) και τραγούδια όπως το “Personal Jesus”, “I Feel You”, “Enjoy The Silence”, “Blasphemous Rumors”, “Photographic” και άλλα πολλά, πάρα πολλά άλλα - που θα χρειαζόμασταν σελίδες ολόκληρες για να τα καταγράψουμε…- οι Depeche Mode είναι αδιαμφισβήτητα οι αρχηγοί της pop electronica.

Με το 12ο άλμπουμ τους να ηχογραφείται τώρα στην Νέα Υόρκη, οι Depeche Mode έρχονται στις 12 Μαίου στην Αθήνα, ενώ ήδη διανύουν το 28ο χρόνο μιας απόλυτα επιτυχημένης καριέρας. Η περιοδεία ‘Tour of the Universe 2009’ σίγουρα θα είναι το καλύτερο και μεγαλύτερο μουσικό highlight, που σαν καλός οιωνός ανοίγει την συναυλιακή αυλαία του καλοκαιριού '09!

Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινάει στις 24 Οκτωβρίου.

Tιμές εισιτηρίων:

Pl1 100 euro Ειδικά διαμορφωμένη περιοχή αμφιθεατρικά αριστερά και δεξιά της σκηνής για καθήμενους και όρθιους και εξασφάλιση θέσης παρκινγκ με την αγορά κάθε 3ων εισιτηρίων

Pl2 80 euro Oρθίων, ειδική περιοχή μπροστά από τη σκηνή (pitch A)

Pl3 60 euro Ορθίων γενική είσοδος

Σημεία Προπώλησης: Ticket House Αθήνα - Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς) / 210 3608366 Θεσσαλονίκη - Μητροπόλεως 102 / 2310 264880 Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:00 Σάββατο: 10:30-16:00

Online sales: www.ticketpro.gr

Θα ειμαστε εκει:)

Κι εγω λογικα θα ειμαι,αλλα μια μικρη ενσταση.Παλι αρχισαν οι μαλακιες με τα pl1,pl2,pl3?Ελεος δηλαδη.

Μιας και ανακοινωθηκε επισημα ας τα χωσω λιγο…

Υποτιθεται οτι οι μαλακιες με τα pl ειχαν σταματησει…Γαμω το κερατο του Λωρη και της εταιριας του…

Αν παω, αν εχω λεφτα 60αρι και πολυ τους ειναι…

Και για οσους νομιζουν οτι ειναι οκ η τιμη θα σας ενημερωσω οτι στο Graspop με 130 ευρω βλεπεις 70 συγκροτηματα…
Ξερω ειναι και τα αεροπορικα αλλα παλι συμφερει γιατι ειναι σε ανθρωπινες συνθηκες…

Μα τι καθομαι και κραζω αφου θα παω μαλλον…Ε ναι αν επαιζαν σε φεστιβαλ ομως δεν πηγαινα για κανενα λογο…
Μας εκμεταλλευται ενας Λωρης ρε…Ακου 60 το φθηνοτερο…

Πραγματικα τα πηρα αλλα θα δουμε…Ας οψεται που θελω να τους δω…

60 ???
60???
για ποιους ???

πραγματικα ειναι ΚΛΕΦΤΕΣ . γεια σου ντιντι με τα ωραια σου . αμα με ξαναδεις σφυρα !!!

60???
60???

Κ-Λ-Ε-Φ-Τ-Ε-Σ !!!

Ναι είναι κλέφτες. Επέτρεψε μου όμως να διαφωνήσω γι’ αυτο το “για ποιούς” που αναφέρεις. Οι Depeche Mode απο άποψη ονόματος βρίσκονται σε ανάλογη θέση με ονόματα όπως οι Maiden και οι Metallica, των οποίων το εισιτήριο είχε ανάλογη τιμή…

Σκατά θέλω πολύ να τους δω…

δεν το ειπα με κακη προθεση . απλα δεν ειναι επιπεδου των γκρουπ που αναφερεις . δες τις πωλησεις . απλα και εμενα μου αρεσουν και θα γουσταρα να παω , αλλα με την τιμη αυτη δεν παιζει . και θα δεις θα παει ακλαφτη η συναυλια . ουτε 10.000 δεν θα εχει με τους κλεφτες .

Τι να σου πω, δε ξέρω αριθμό πωλήσεων για να συγκρίνω, αλλά απο άποψη μεγέθους ονόματος σε διεθνές επίπεδο, και απο άποψη επιδραστικότητας, οι Depeche είναι μεγαθήριο.

Οι τύποι στην didi όπου μυρίζονται χρήμα κάνουν ό,τι μπορούν για να το αντλήσουν. Η τελευταία συναυλία των DM στη Μαλακάσα μάζεψε πολύ κόσμο, κάτι που εκείνοι εκμεταλλεύονται τώρα όσο περισσότερο γίνεται…

συμφωνω .

Σιγα μην δω τους αρχοντες του electro στο αμπελοχώραφο της Μαλακάσας…Εξω και βλέπουμε…

Μαζεψου εσυ…Εχουμε αλλα να δουμε εξω…Μη μου πεις μετα δεν εχω λεφτα…

Ειπαμε αν εχουμε και 60αρι…

Πλάκα πλάκα παρόλο που είναι ίσως το αγαπημένο μου γκρούπ, το πιθανότερο είναι να μην πάω. Βέβαια είναι νωρίς ακόμα για να το πω στα σίγουρα αλλα προς το παρών οι αρνητικοί παράγοντες είναι πολύ ισχυρότεροι απο τους θετικούς. Τοποθεσία, μέρα, τιμή δεν αντισταθμίζονται εύκολα απο την επιθυμία να δω μια μπαντα που μου αρέσει, αλλα την έχω ξαναδεί κιόλας πριν 2,5 χρόνια με το εισιτήριο βέβαια να κινείται σε αντίστοιχα ακριβά επίπεδα. Το γεγονός ότι πολύς κόσμος τους ξαναείδε τόσο πρόσφατα αρα μπορεί να γυρίσει την πλάτη, όπως πχ στις 2 πιο πρόσφατες συναυλίες των James όπου στη δεύτερη τους είδαν οι μισοί,
δεν το φοβούνται οι Ντιντήδες γιατι ξέρουν οτι εδώ υπάρχει μεγαλό και πολύ ενεργό φαν κλαμπ οπότε έχουν σταθερή βάση. Τις όποιες απώλειες που σιγούρα θα υπάρξουν θα τις καλύψουν με αυτούς που δεν τους είδαν τότε, με αυτούς που λένε δεν γαμ…ται θα τα ξαναδώσω γιατι είναι οι Depecheκαι φυσικά με τα πανακριβα εισητήρια και τα κόλπα των Pitch.
Σου λέει κάτσε να βγάλω κανα φράγκο στα σίγουρα μήπως παίξω το μεγάλο στοίχημα στη μπάντα με τα αρχικά (που έλεγε και το μπλογκ του Πετρίδη ακριβώς από κάτω απο την είδηση της αφιξης των Depeche πριν κανα 20ήμερο)

Πιστευω ότι για μένα τουλάχιστον θα παίξει για πρώτη φορά τεράστιο ρόλο το σετλιστ και το αν είναι καλό το νέο άλμπουμ που θα έχει ως τότε κυκλοφορήσει…

Η DiDi Music μ’ έχει εξαγριώσει τόσες πολλές φορές με τις εξώφθαλμες κλεψιές, αρπαχτές και άλλες τέτοιες ωραίες συμπεριφορές που έχει επιδείξει, ώστε σκέφτομαι ακόμη και αν υπάρχει τρόπος κάποιας καταγγελίας, κάποια αρχή κλπ. Φυσικά επειδή ζούμε στην Ελλάδα ξέρω ότι κάτι τέτοιο είναι σχεδόν αδύνατο, αλλά ειλικρινά θα κάνω πάρτυ τη μέρα που η συγκεκριμένη εταιρεία θα φάει τα μούτρα της. Μακάρι η αντίδρασή μας ως άνθρωποι που πηγαίνουν σε συναυλίες να ήταν μαζική και μακάρι πραγματικά κάποια στιγμή αυτό να φαινόταν στα ταμεία τους - μόνο τότε θα βλέπαμε να αλλάζει κάτι.

Τρελάθηκα όταν άκουσα πως θα έρχονταν οι Depeche, και ο μεγαλύτερός μου φόβος ήταν οτι θα έπαιζαν στο χωράφι. Και τώρα όχι απλά επιβεβαιώνεται αυτό, αλλά 80 Ευρώ για pitch a??? Σε ποιο σύμπαν ζουν οι κύριοι στη Didi? [-X