Depeche Mode, 12 Μαίου στην Αθήνα

στον δικο μας,οπου 20000 μαλακες σαν κι εμας θα πανε να γεμισουν τον χωρο…
εχω μια περιεργεια…αν σε μερικες συνεχομενες συναυλιες τους,δεν παταγε κανεις,λετε να μην ξαναφερναν μεγαλα ονοματα???δεν πιστευω…αλλα που κατι τετοιο…ο μεσος ελληνας φαν θα πει:‘ας δωσω 60-80,δε γ@μιεται???Depeche Mode ειναι αυτοι…’…το ιδιο εκανα κι εγω αλλωστε στους iron maiden πχ…
ρε παιδια ειναι τραγικο αν το καλοσκεφτει κανεις…60 ευρω για να βλεπει χαλια ή και καθολου(ισως και χωρις video wall)…σε 1 μεσο ελληνα που δεν ασχολειται με αυτο το μουσικο ειδος αν του το πεις θα γελαει…

Στο Καλιμαρμαρο προχθες σκεφτομουν αν υπαρχει πιο τελειος χωρος να δεις τους Depeche live… αλλα θα τρεχουμε παλι στην εξοχη να εισπνευσουμε ολο το χωμα… αναρωτιεμαι που θα βρω και τα 80 ευρω, θα πουλησω το κορμι μου.:lol:

Είναι πολλά τα λεφτά Λώρηηηηηηηηη!!!
Να πάω depeche ή να τα φάω σε σουβλάκια?:stuck_out_tongue:

Nαι αν γινόταν στο καλλιμάρμαρο ας είχε 60 ευρώ και 80 μπροστά. Τουλάχιστον θα πηγαίναμε μια χαρά με τραμακια και μετρό και πολύς κοσμος απο εκεί γύρω με τα πόδια, ασε που θα βλέπαμε μια χαρούλα από την εξέδρα. Αλλά και όσοι γουστάραμε και κατέβεναμε αρένα πάλι θα είχαμε καλύτερη ορατότητα, αν κρίνω από την απόσταση που είδα προχθές τους REM αλλα και το μέγεθος της σκηνής. Επίσης ένα σωρό κόσμος που θα δουλεύει μέχρι αργά μπορεί πιο έυκολα να το αποφασίσει να πάει, παρά να τρέχει στο δασάκι κατα τις 9 το βράδυ…

[SIZE=“6”]:bow2::dizzy::bounce:[/SIZE]:bow::vibrate:

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΩ!!!

Καλά, άλλοι σκάνε 200αρια για να δουν την Πέγκυ Ζήνα.

Η αλήθεια είναι ότι ψοφάω να τους ξαναδώ αλλά το σκέφτομαι πολύ…

Πες τα χρυσόστομε, και το κάνουν μάλιστα και με μεγάλη άνεση μάλιστα!!!#-o

λιγο δυσκολο μου φαινεται αυτο που λες…δηλαδη να μην πατησουμε σε 2-3 συναυλιες τους για να συμμορφοθουν…Αυτο θα μπορουσε να γινει αν η χωρα μας ηταν συναυλιακος προορισμος για μεγαλεσ μπαντες οι οποιες θα ερχοντουσαν σε καθε τουρ τους και μαλιστα παραπανω απο μια φορες…Οταν εγω πχ ειχα ονειρο να δω Μεταλλικα δεν με ενδιεφερε τοσο η τιμη οσο να τους δω…το ιδιο και αν ξαναρθουν…στην 5η φορα που θα ξαναρθουν (λεμε τωρα) θα το σκεφτω να παω αν η ντιντι μου βαλει εισητηριο τα κερατα της…Και αυτο ακριβως εκμταλλευονται οι ανθρωποι…Πουλανε μονοπολιο (οσον αφορα τουλαχιστον τα μεγαλα ονοματα) σε μια χωρα που διψαει για αυτα…Πανεξυπνο…

Την βλεπουν τουλαχιστον αψογα απο το σημειο που καθονται,την ακουν κρυσταλλινα σε σχεση με το τερα βαιμπ και δεν φτυνουν χωμα για τις επομενεσ 3 μερες…χωρια που πινουν και το ποτακι τους !!!:lol:

Παιδιά οκ σωστά αυτά που λέτε, έχω πάει και εγώ Terravibe ( δεν με χαλάει), σαφώς υπάρχουν καλύτερα μέρη για συναυλία με καλύτερες συνθήκες, αλλά απλά έχω παρατηρήσει ότι πολλά threadς με θέμα μεγάλες συναυλίες πού έγιναν τα τελευταία χρόνια, καταλήγουν να φεύγουν από το κυρίως θέμα και όλοι να ασχολούμαστε κράζοντας την Didi και το Terravibe. To κυρίως θέμα τελικά γίνεται η τιμή του εισιτήριου (που σαφώς κανείς δεν τα βγάζει από τον τοίχο), την τιμή και ποιότητα της μπύρας, το χώμα, την κακή διοργάνωση κ.λ.π. Νομίζω ότι πλέον αυτή η γκρίνια, γκρίνια έχει αρχίσει να γίνεται κουραστική.

Ξέρουμε ότι ζούμε στην χώρα της αρπαχτής, δεν θα το μάθουμε τώρα, αλλά από την άλλη τα τελευταία χρόνια (εκεί που τους βλέπαμε με τα κυάλια), έχουν σκάσει μύτη όλα τα μεγάλα ονόματα και έχουμε φτάσει στο σημείο να μην μας φτάνουν τα χρήματα για εισιτήρια για τόσες πολλές συναυλίες. Ε, δε μπορεί κάποιοι σαν την Didi, έχουν βοηθήσει σ’αυτό. Μην είμαστε αχάριστοι!!! Κακά τα ψέμματα από το Terravibe και μετά νομίζω άλλαξε πολύ το συναυλιακό καθεστώς στην Ελλάδα (εντάξει και όχι μόνο).
Δεν με νοιάζει που, αρκεί να μου δίνεται η δυνατότητα να βλέπω ονόματα που δεν περίμενα ποτέ να δω!!
Εμένα προσωπικά όταν έρχεται ένα όνομα που γουστάρω να δω, δεν με απασχολεί τίποτα όχι γιατί είμαι υπεράνω αλλά απλά γιατί θέλω να επικεντρωθώ στην ουσία που στην προκείμενη περίπτωση είναι απολαύσω αυτήν την ημέρα και να περάσω καλά, μην αφήνοντας τις λεπτομέρειες να με χαλάσουν.Μπορεί αυτό να με κάνει αυτόματα κορόιδο αλλά δεν με νοιάζει. Κάτι δίνουν (όπως το δίνουν), Κάτι παίρνω (όσο καλύτερα μπορώ για εμένα) και τέρμα.

Ας ανοιχτεί ένα thread με θέμα την didi και το terravibe και ας κράζουμε ελεύθερα και όχι η συζήτηση να γίνεται off-topic συνέχεια σε πολλά threads για αυτό το θέμα. ΈΛΕΟΣ πια!![-X
Έχουμε φτάσει σε σημείο να αναφέρουμε τους DM μαζί με την Ζήνα , δηλ. το νεφρό με το γκάβαλο.

Ο Τσορτσιλ ειχε πει: “Η Δημοκρατια ειναι ενα κακο πολιτευμα, αλλα δεν υπαρχει καλυτερο”

Aυτο ισχυει για την Didi “H Didi ειναι μια κακη διοργανωτρια εταιρια, αλλα δεν υπαρχει καλυτερη”…

Προσωπικα δεν την πολυκραζω την Didi γιατι αν εχω δει καποια αξιολογα ονοματα στην Ελλαδα, εξαιτιας της Didi εγινε αυτο. Φανταστειτε να μην ειχαμε και αυτην δηλαδη… μας τον πιανουν τον πισινο δεν λεω, αλλα ας κοιταμε την θετικη πλευρα. Προσωπικα δεν εχω μετανιωσει ουτε για ενα ευρω απο αυτα που τις εχω δωσει και τις εχω δωσει αρκετα… (Χαλαρα εχω αγορασει καινουριο αμαξι στον Λωρη:p)

Αnyway…

DM ρεεεεεεεε:D

Αχ περιμενω πως και πως να δω αυτο το καταπληκτικο συγκροτημα…και ειναι και ολοι κουκλοι…:roll:

Εμένα μ αρέσει ο φλέτσερ.Έχει θεληματικό πηγούνι

Off topic: Το terra vibe για συναυλίες που έχουν μέχρι 10.000 κόσμο, είναι σούπερ.

On Topic: 60 Ευρώ το λιγότερο, για ένα φοβερό frontman (γιατί ουσιαστικά μόνο αυτόν βλέπεις / ακους στις συναυλίες τους) είναι πολλά. Τους έχω δει ήδη μία και νομίζω δε θα τις κάνω δύο, εκτός μεγάλου απροόπτου.

Ελα, πλεον η ταριφα ξεκιναει απο το 60αρι.

nickiobj, θεωρείς δηλαδή ότι πρέπει να τους λέμε και ευχαριστώ για το καλό που κάνανε στη χώρα μας συναυλιακά; #-o

Οι άνθρωποι είναι απερίγραπτοι! Οι παραγωγές που κάνουν ουρλιάζουν από μακριά “αρπαχτή”, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κλείνουν τα “στάνταρ” ονόματα που ξέρουν πως θα τους φέρουν λεφτά, κάθε χρόνο μιλάνε για το “υπέροχο νέο Rockwave” που κάθε φορά είναι μία από τα ίδια, βρήκαν κι ένα χωράφι για να γλυτώσουν από τα ενοίκια άλλων χώρων και το βαφτίσανε “φοβερό πάρκο συναυλιών”, δηλαδή έλεος, έλεος πια!

Φυσικά και θα γκρινιάξω! Όταν για να πάω να δω ένα συγκρότημα που γουστάρω θα πρέπει να δώσω τρελά λεφτά και ουσιαστικά να μου προσφέρουν στο πακετάκι την ταλαιπωρία της ζωής μου (Μαλακάσα για όνομα του Θεού) θα γκρινιάξω και θα έχω και απαιτήσεις, γιατί στο φινάλε, μη νομίζεις ότι “προσφέρουν έργο” ή το κάνουν για τη ψυχή της μάνας τους…Έμποροι είναι, κι απ’ τους χειρότερους, εφ’ όσον λοιπόν ισχύει αυτό, ισχύει και το ότι για τα λεφτά που δίνεις ως πελάτης περιμένεις να έχουν και ένα αντίκρισμα. Αν ήμουν ο Βαρδινογιάννης και είχα τα λεφτά να κάθονται στην τράπεζα, δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά η DIDI όταν βγάζει τις τιμές των εισιτηρίων της, μάλλον ζει σε ένα παράλληλο σύμπαν που η οικονομία ανθεί και ο κόσμος έχει να δίνει τα 60ευρα και τα 80ευρα για την πλάκα… Και δεν είναι μόνο το χρήμα αυτό καθαυτό, είναι η κοροϊδία που μου τη δίνει και η αίσθηση του Λώρη ότι πάλι μας τα πήρε… Ε όχι!

Καλοί και άψογοι οι Depeche Mode, αλλά εγώ συνεχίζω το μποϊκοτάζ στη DIDI και μακάρι να είχαμε μια πιο ομαδική αντίδραση… Θα βλέπατε τότε πώς θα άλλαζαν τα πράγματα… Αλλά αφού βρίσκουν και τα κάνουν, ε συγνώμη, αλλά εγώ κορόιδο του Λώρη δεν γίνομαι.

Δεν διαφωνώ μαζί σου, ξέρω ότι εκμεταλλεύονται το μονοπώλιο, όπως είμαι και πλήρως συνειδητοποιημένη ότι ζω στην χώρα της αρπαχτής σε όλους τους τομείς. Δεν είναι η πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που θα το κάνουν. Μου τα μασάνε από παντού, αλλά τουλάχιστον εδώ δεν με νοιάζει γιατί εκπληρώνω όνειρα μου.
Στο εξωτερικό βλέπεις 4-5 συγκροτήματα γαμάτα με 65?, όπου είχε πάει φέτος ένα παιδί από το forum - δεν θυμάμαι ποιος!!??, αλλά πρέπει να φάμε πολλά ψωμιά και μεταμοσχεύσεις εγκεφάλου για να φτάσουμε σε αυτό το level και σ’ αυτό δεν φταίει μόνο η didi ή και κάθε didi :slight_smile: :wink:

Πάντως on topic τους περιμένω σαν τρελή.:roll:

Το τσίμπησα το ticketaki μου. Το γοργόν και χάρην έχει!!:lol::wink:

Ακριβώς αυτό.
Δεν έσκασα το 80άρι το καλοκαίρι για Maiden στη Μαλακάσα και ούτε τώρα πρόκειται να δω τους DM (τους οποίους, σημειωτέον, λατρεύω) λόγω Didi.

Α’ στο διάλο πια! Δεν πάω σε συναυλία για να ξανακαταπιώ σκόνη. (καλά όχι ότι πρόκειται να σηκωθεί τόση πολλή στη συγκεκριμένη απλά δεν θέλω να τρέχω στου διαόλου τη μάνα aka Μαλακάσα!)