Depeche Mode, 12 Μαίου στην Αθήνα

Οντως οι διοργανωτές της Didi είναι κλέφτες, 60 Ευρώ το φθηνότερο εισητήριο (χωρίς καμμία ιδιαίτερη παροχή), όντως η Μαλακάσα είναι μακριά, αλλα κάπου χάνουμε το νόημα… Ερχονται οι DEPECHE!!
Δεν τους χάνω με τίποτα!!
Ελπίζω να είναι όσο εξαιρετικοί ήταν και το 2006. :smiley:

Kαθως θα ειμαι κεντρικη ευρωπη την περιοδο εκεινη εριξα μια ερευνα αγορας για τις τιμες των εισιτηριων στις κεντροευρωπαικες χωρες, για να δω που θα με συμφερει να πεταχτω.

Εχουμε και λεμε λοιπον (αναφερω τα φθηνοτερα εισιτηρια) :

Πραγα , Τσεχια 25/06/09 : 30 ευρω
Μπρατισλαβα, Σλοβακια 22/06/09 : 30 ευρω
Ρωμη , Ιταλια 16/06/09 : 40 ευρω
Βουδαπεστη, Ουγγαρια 23/06/09 : 35 ευρω
Βερολινο, Γερμανια : 10/06/09 : 60 ευρω

Οσον αφορα τα ακριβοτερα πουθενα αυτα δεν φτανουν τα 100 ευρω οπως εδω.

Και μην ακουσω παλι τα γνωστα περι αποστασης κλπ κλπ, στη Βουλγαρια οπου παιζουν στις 18/05/09 το φθηνοτερο εισιτηριο κοστιζει 20 ευρω με το ακριβοτερο να φτανει τα 40 ευρω. Ω ναι.

δεν παμε καμια βουλγαρια να γουσταρουμε λεω εγω?

Τη συναυλία θα ανοίξουν οι Puressence και οι Motor

το λέει και στην κεντρική :stuck_out_tongue:

Puressence, μια χαρά, δεν τους έχω δει. Από βδομάδα παίρνω και εγώ εισιτήριο.

Μια χαρά!!! Είχα μια αγωνία, φοβόμουνα μην εμφανιστούν από πουθενά οι Onirama!!!..
Αλλά το ξέχασα αυτοί θα είναι support στην μεγαλειώδη Εuropean Tour#-o του μεγάλου καλλιτέχνη Αντώνη…!!!:lol::p:lol:

Αχ 2 μηνάκια μείνανε!!!

Puressence καλη φαση,και γω απο βδομαδα χτυπαω και Ticket…γαμω,γαμω,perfection!!!

ακόμα πιο ωραία νέα!!
puressence είδα τον Δεκεμβρή στο gagarin και ήταν άψογοι!!!
σε συνδυασμό με depeche θα είναι τέλεια βραδιά!!! :slight_smile:

Ένας λόγος που (μάλλον) δεν θα ξανάπω είναι και τα support. ¶κου Puressence, μάλλον τσάμπα παίζουν αυτοί.Την άλλη φορά με Schiller και Raveonettes είχε πολύ περρισσότερο ενδιαφέρον παρόλο που οι δεύτεροι είχαν ψιλοαπαράδεκτο ήχο. Ο δεύτερος λόγος ενδεχομένως να είναι το νέο άλμπουμ αν είναι τόσο μέτριο όσο το πρώτο σινγκλ Wrong που με έχει αφήσει τελείως αδιάφορο. Αυτά σε συνδυασμό με το σετάκι Terravibe - τιμή εισιτηρίου - εργάσιμη μέρα λειτουργούν απαγορευτικά. Ο μόνος παράγοντας που μπορεί να παίξει πλέον θετικό ρόλο στην απόφαση μου να πάω θα είναι το σετλιστ εφόσον πρόκειται για κάτι εξαιρετικό…

Mόνο που είμαστε μόλις το 2ο live της περιοδείας και τα μόνα νέα θα είναι την προηγούμενη ημέρα από το Ισραήλ την ώρα που εμείς θα πρέπει να έχουμε ξεκινήσει από Θεσσαλονίκη. Τους περιμέναμε 3 χρόνια να ξαναέρθουν αλλά 33.000 εισιτήρια δεν πρόκειται να ξανακάνουν. Άσε που το cd θα έχει μόλις 3 βδομάδες ζωής και δεν θα ξέρουμε τι θα παίξουν από αυτό…

Καλα αυτό μάλλον είναι σίγουρο, αν και δεν νομίζω ότι είχε τόσους πολλούς. Γυρω στις 20 -25 εκτιμω μαζί με τους τσαμπατζήδες…

Σε λιγότερο από 2 μήνες…:roll:

Ξέρουμε πως πάει η πώληση των εισιτηρίων? Έχουν μείνει 60ρια εισητήρια?

60αρια έχει όσα θες! :stuck_out_tongue:

Εγω που θελω να παρω εισητηριο τελος του μηνα προλαβαινω?

Ναι προλαβαίνεις.

Άντε 12/05 θα γίνει της τρελής! :yahoo:

Το πηρα το εισητηριο.See you there.:smiley:

Δεν εχω καμια σχεση με το συγκροτημα, ωστοσο τυχαινει εκτος απο 1-2 τραγουδια να γνωριζω οτι ειναι και πολυ σημαντικοι καλλιτεχνες σε αυτο που κανουν.

Αν συγκρινουμε ομως οτι το εισητηριο τους ειναι ιδιο με αυτο της μοναδικης εμφανισης των AC/DC στη χωρα μας νομιζω οτι για τη συγκεκριμενη συναυλια οσοι παραπονεθουν θα εχουν δικιο.

Το λεω, επειδη με ρωτησε μια φιλη να βρω ποσο κανουν τα εισητηρια και εμεινα καγκελο οταν το 'δα.

Έχουν καβατζαρει στη Vodafon που είναι χορηγός 5000 εισητήρια και τα μοιράζουν δωρεαν μαζί με sony ericsson συσκευές. Προχθές ήταν η πρώτη φορά που μπήκα σε σκέψη να πετάξω λεφτά σε μια τέτοια σαχλαμάρα, αλλα ευτυχώς μου έφυγε γρήγορα όταν άκουσα τιμές, κατι 400άρια και τέτοια γιατι λέει έχουν GPS, 3G, USB, ραδιόφωνο, κάμερα, mp3, ABS, ΚΑΤΕΕ ΣΕΛΕΤΕ, ΕΥΔΑΠ και δεν ξέρω γω τι άλλο. Δεν γαμ…νται λέω εγώ…

Ωχ καταλαβα,μαλλον η προπωληση παει κατα διαολου.:-k

Απ’την αλλη ολα ειναι πιθανα,ειδωμεν.