Deus Ex Machina - 19/9/2008 Λόφος Στρέφη

Όπως με πληροφόρησε ο outlawtorn86, οι Deus Ex Machina θα δώσουν μία συναυλία σε λίγες μέρες στον Λόφο του Στρέφη. Όντως έχει ανακοινωθεί και στο myspace τους, και είπα να το ποστάρω.

Όσοι πιστοί προσέλθετε! Streets On Fire!

Οχι ρε γαμωτο με προλαβες.Τεσπα ξεχασες το καλυτερο οτι περα απο τους deus x machina θα εμφανιστουν και οι 63 high(ska/punk απο θεσσαλονικη).τα λεμε εκει πανο.

Τους ειδα πριν κατι μερες σε ενα 3ημερο εκδηλωσεων εδω για τους μεταναστες.
Ηταν και ο Θ.Παπακωνσταντινου στο λαιβ.
Πολυ καλη προσπαθεια και πολυ καλο λαιβ!

Εγω τους ειδα πρωτη φορα με buzzcocks στο gagarin.Εκει οι deus τους σβησανε(ειχαν αθλιο ηχο οι buzzcocks οποτε τους ηταν ευκολο).

Nα έρθετε όλοι ε, είναι και για ιερό σκοπό (συγκέντρωση χρημάτων για αντιρρησία συνείδησης).

Δικαιολογίες του στυλ “θα πάω στο φεστιβαλ της ΚΝΕ” δεν φτουράνε. [-X

Ποια χρηματα ρε zafrock? αφου εχει τσαμπα εισοδο.Οσο για το φεστιβαλ δε σχολιαζω.

Φυσικά και δεν έχει είσοδο, η συγκέντρωση χρημάτων οφείλεται στην κοινωνική/πολιτική ευαισθητοποίηση του καθενός για ένα τέτοιο ζήτημα. Πρωτού πεταχτεί κανείς και πει “α! σιγά μην μαζευτούν λεφτά, όλοι προτιμούν να τα πιούν στη Μεσολογγίου” θα πω ότι μια χαρά μαζεύονται τα λεφτά, πάλι καλά που η συνείδηση των πολιτικοποιημένων ατόμων είναι ακόμη σε κάποια επίπεδα.

Τεσπα, όσοι θέλετε αφήστε κανένα ευρώ, όσοι δεν θέλετε μην αφήσετε, δεν θα σκάσουμε κιόλας.

Α, να και ένα λινκ:

http://athens.indymedia.org/calendar/event.php?id=11743

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ρε μην πεις ότι είδες και τους Γκρόβερ. Ρε δεν το ξερα ότι παίζαν και αυτοί στο No Border και είδα ένα βιντεακί στο youtube και τα παιξα… Βασικά ούτε που ήξερα ότι έχουν επανενωθέι και δίνουν συναυλίες. Λογικά κάπου θα τους πετύχω.

Γκρόβερ έχω δει κι εγώ. :stuck_out_tongue:
Σε λάηβ αντίστοιχο αυτού που συζητάμε εδώ. :stuck_out_tongue:

Δεν τους ήξερα καλά τότε βέβαια.

19 και όχι 20 όπως μου είπαν; Τέλεια! Παίζει να μπορέσω. Τι ώρα βγαίνουν;

Μπραβο ρε παιδια…καλα που το ποσταρατε!!!Δεν ειχε 'πεσει στην αντιληψη μου’αυτη η συναυλια!!!

Πάμε να κάνουμε χαμό.:D:D

Χμ, η ώρα έναρξης είναι 9 μμ, άρα 10. :stuck_out_tongue:

Ε να μην παίξουν κανα 40λεπτο οι άλλες 2 μπαντες;

άρα Deus κατα τις 12; :-s

πάιδες τα λέμε το βράδυ εκεί…

[CENTER]
Execute the law time’s so short
execute the state execute the things you hate
Violence for them who shoot you dead
get you to the right get a gun ‘n’ hold it tight

The slimy warms, the right way
someday I 'm gonna pay

Execute the law time’s so short
fight the pain don’t you ever play this game
execute tonight don’t you look behind
you can’t change my mind
this shiver up and down my spine

The slimy warms, the right way
someday I’m gonna pay[/CENTER]

Αυτα ειναι!!!

Πρώτη φορά σπάνε τα γυαλια μου σε συναυλία. Ας όψεται αυτό το άτιμο το Execute. Σκατά, αύριο θα τρέχω σε οφθαλμίατρο. Οι DXM επιβεβεαίωσαν απλά την θέση τους ως ένα από τα δυναμικότερα hardcore punk σχήματα. Λεπτομέρειες από αύριο. Έτσι και αλλιώς δεν βλέπω τι γράφω τώρα.Απλά να πω ότι όταν ανέβηκε ο Θεοχάρης των Αδιέξοδο και τραγούδησε το 38 χιλιοστά πήγα να βάλω τα κλάματα.

Χάρηκα που γνώρισα outlawtorn86 και που είδα σύνικ που κωλοχτυπιόμασταν μαζί και zafrock. Πονάω παντού.

Re Παναγιωτη τι ηταν αυτο το 38 χιλιοστα??? Ζημια παθαμε!!!
Χαρηκα που γνωρισα Zaf και outlawtorn86!!!

Πωωω ‘‘38 χιλιοστά’’… Ωραία πρέπει να περάσατε.

Mια χαρα περασαμε και με “μπασταρδοκρατια” επισης για κλεισιμο:wink:
Γαματα!!!

Ηταν γαμω χτες οντως,αλλα πολλη σκονη ρε πουστη μου και σκονταψα πανω στα μονιτορ 5-6 φορες αλλα κι εσυ ρε παναγιωτη βαζε και κανενα κορδονι στα γυαλια.Τεσπα ηταν γαματα χτες και εγω χαρηκα που σας γνωρισα κυριοι κι ελπιζω να σας ξαναδω συντομα.

Υ.Γ.Παναγιωτη ο φιλος σου ειναι respect