DHG live 13-14/11/2015 @ Fuzz & Eightball

Οι Νορβηγοί experimental / extreme metallers Dødheimsgard επιστρέφουν στην Ελλάδα τον ερχόμενο Νοέμβριο για δύο συναυλίες.

Συγκεκριμένα, θα εμφανιστούν στην Θεσσαλονίκη και το Eightball Club την Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου, σε διοργάνωση της Made Of Stone Productions, και το Σάββατο 14 Νοεμβρίου στην Αθήνα και το Fuzz Club, σε διοργάνωση της 3 Shades Of Black.

Περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά την διάθεση των εισιτηρίων, καθώς και τα support συγκροτήματα, αναμένεται να γίνουν γνωστές στο επόμενο διάστημα.

Δεν περιγράφω άλλο! :bounce:

Παίδες, ξέρει κανείς κάτι για τις τιμές των εισιτηρίων; Ν’ αρχίσουμε να κάνουμε και τα κουμάντα μας.

Tην ιδια μερα (14/11) παιζουν και οι Calexico στο Fuzz.Αντε βγαλε ακρη :-k

Οπως και οι Arch Enemy στο Gagarin…

Και Arch Enemy αν δεν κάνω λάθος.
Απλά το θέμα είναι ότι υπάρχει πολύ ησυχία όσο αφορά το live των Νορβηγών και εν τω μεταξύ, επειδή εγώ είμαι Θεσ/νίκη, ούτε η εταιρία που τους έκλεισε για 'δω απάνω έχει αναφέρει κάτι.

Πρεπει να εχει ματαιωθει η συναυλια των Dodheimsgard.Η εταιρια που το διοργανωνει δεν το αναφερει πουθενα στην σελιδα της στο facebook

Λες να φάμε τέτοια απογοήτευση; Τους έστειλα ένα μήνυμα να δούμε τι γίνεται…

Στο facebook τους εστελναν μυνηματα και δεν απανταγανε. Μακαρι να σου απαντησουν για να δουμε τι θα γινει

Έστειλα στη Made of stone και με απάντησαν. Λόγω αδυναμίας, το έχει αναλάβει όλο η 3 shades of black, στην οποία με παρέπμψαν να ρωτήσω.
Άρα, υποθετικά, έχουμε τα εξής πιθανά γεγονότα:
Α) Ακύρωση των Νορβηγών.
Β) Διεξαγωγή μόνο στη Θεσσαλονίκη.
Γ) Διεξαγωγή μόνο στην Αθήνα στις 13 Νοέμβρη.
Δ) Αλλαγή ημερομηνιών για μεταγενέστερη περίοδο.

Ολα ειναι πιθανα

Ε) Να γίνει η συναυλία
ΣΤ) Να μη γίνει

Καλησπέρα,

Η συναυλία θα γίνει κανονικά. Οι ημερομηνίες θα είναι Παρασκευή 13, Αθήνα και Σάββατο 14 Θεσσαλονίκη.

Σύντομα με πλήρη ανακοίνωση.

3SoB

Ωραία, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Χαρωπά τα δυο μου χέρια να χτυπώ, κλαπ κλαπ. Χαρωπά τα δυο μου πόδια να χτυπώ, ντουκ ντουκ. Μια και είμαι 'γω παιδί, ξέρω πάντα να γελώ, χαρωπά τα μυαλά μου να κρατώ!!

Ναι 'ναι καλά τα παιδιά από την εταιρία που θα μας δώσουν αυτό το live. Kult of Taurus Σαλονίκ;.;.; Κομπλέ, αν και θα ψηνόμουν και για TDS, αλλά ας μη τα θέλω και όλα.

Υ.Γ. XTC

Agnes vein, εκεί θα είμαστε

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Η προπώληση ξεκινά από 28/9 σε:
Αθήνα:

  • Online: Viva.gr - Και στα φυσικά σημεία μέσω του δικτύου Viva :
    EKO, ΒP, METRO & My Market, PUBLIC, Shell, ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ, SEVEN SPOTS, IANOS, RELOAD, MEDIA MARKT
  • Tickethouse - ΑΘΗΝΑ | Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς)
  • Metal Era ? Εμμανουήλ Μπενάκη 22 T.K. : 106 78 - (+30) 210 33 04 133
    Θεσσαλονίκη:
  • Online: Viva.gr - Και στα φυσικά σημεία μέσω του δικτύου Viva: EKO, ΒP, METRO & My Market, PUBLIC, Shell, ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ, SEVEN SPOTS, IANOS, RELOAD, MEDIA MARKT
    -The Nephilim - ΠΑΤΡΙΑΡΧΟΥ ΙΩΑΚΕΙΜ 17 T.K. : 542 48 - +30 2311 242232
  • 8Ball - Pindou 1 -Ladadika
  • MUSICLAND RECORDS ? ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ 102 - 2310264880

Τους Kult of Taurus δεν τους ήξερα,έβαλα να ακούσω 1-2 κομμάτια στο γιού τιούμπ,πολύ καλοί θα έλεγα.Θα τους προσέξω στο λάηβ.Θα ήθελα όμως κάτι διαφορετικό στη θέση των Agnes Vein,όχι γιατί τα παιδιά δεν παίζουν καλά.Είναι πολύ καλή μπάντα απλά τους έχουμε δεί σε αρκετά doom/sludge λάηβ οπότε σε ένα μπλάκ μέταλ λάηβ θα ήθελα να δω κάτι διαφορετικό.
Βέβαια από το να δώ πάλι τους shadowcraft καλύτερα οι Άγκνες.

Τελικα Αθηνα θα παιξουν 13 του μηνος, οποτε 14 μποτουμε να παμε και Arch Enemy. Τελειαααα! Θα ειμαστε εκει λοιπον!

Γελάωδυνατάόξω.