Diablo Swing Orchestra-The Butcher's Ballroom

Ελα, πειτε μου ποσο σας διακορευσε.

Το album απλως σπερνει,οταν το ακουσα καπου καπου στις αρχες τις χρονιας δεν του ειχα δωσει καν σημασια αλλα λογω οτι το ειχα στο car mp3 το ακουσα κανα δυο φορες και κολλησα.Τα φωνητικα τις Annlouice ειναι καταπληκτικα κατι διαφορετικο απο οτι εχουμε συνηθισει απο τις γυναικες στο metal.Στο ολο feeling συμβαλει και το story που εχουν επινοησει για bio της μπαντας.Ακομα και η παραγωγη ειναι τρομερη αν σκεφτεις οτι εγινε χωρις συμβολαιο σε εταιρια .

To cd μην περιμενετε να το βρειτε ελλαδα εγω κανα μηνα εψαχνα και τελικα το πηρα απο net.

ανελεητα…

ΔΙΣΚΑΡΑ!!!

APLA FOVERO
:bow:

Μεσα στις 2 με 3 καλυτερες κυκλοφοριες του 2006

__Εχει λίγες ώρες που έμαθα γι’ αυτήν την μπάντα και την έμαθα μέσα απο το παρόν topic.

__Οσα είχα διαβάσει, δε με είχαν προετοιμάσει και παραλίγο να μη επισκεπτώ τη My Space σελίδα τους.

__ΦΟΒΕΡΟ ΣΧΗΜΑ, ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!! 8) 8) 8)

__Με το πρώτο άκουσμα έπαθα πλάκα!! Ακουσα το Balrom Boogie και απο τότε είμαι fan και συνεχίζω να τ’ ακούω… πρέπει να το έχω ακούσει πάνω απο 15 φορές ήδη χωρίς υπερβολή! Και τα άλλα τρία επίσης πολύ καλά! Το δε Balrom Boogie, έχει και πολύ χιούμορ (οι στοίχοι όλα τα λεφτά!).

__Συμφωνώ, άνετα στα καλύτερα και πιο ενδιαφέροντα της προηγούμενης χρονιάς! Δεμένο και εκρηκτικό μίγμα απο Metal, Swing, Opera, Jazz, Rock, Flamengo, Progressive αναγεννησιακά και άλλα στοιχεία!! Πολύ ξεχωριστοί, ήδη “κατεβαίνουν” και θα πάρω σίγουρα το cd τους! Οσο κι αν πρέπει να ψάξω! Τέτοιες προσπάθιες τις στηρίζουμε :wink: και τα άλλα τα αγοράζουμε, αλλα΄εδώ ας ταλαιπωρηθούμε και λίγο. Μη γκρινιάζουμε μόνο για λιμνάζοντα μουσικά ύδατα που κανείς δε τα ταράζει…

__Μπράβο τους, μακάρι να τους δω και live και τους εύχομαι καλή συνέχεια!!

Ποια 3 ρε παλικαρε? Το EP κατεβασες? Τζιζους! Το κανονικο εχει 13 κομματια.

Το κρεντιτ παει στον Τολκη. Αυτος το προτεινε απλα εγω ανοιξα το θεμα εδω για να το δουν ολοι. Γιατι πρεπει.

Και γω μόλις το ανακάλυψα σκέφτηκα πως είναι κρίμα να περάσει απαρατήρητος ένας τέτοιος δίσκος. Οπότε…

http://www.rocking.gr/review1286.php

Ρε απαράδεκτοι, τι σοκ ήταν αυτό??8O 8O 8O 8O 8O 8O

Ε αμα δε σ’αρεσε ρε φιλε κοψε τ’αυτια σου και πετα τα.

__Respect σε Tolki & Jester! 8)

__Τι λες βρε μπουχτισμένε απ’ το διάβασμα! Τα υπόλοιπα τρια απο τη My Space έλεγα (το Balrog και τα άλλα 3), το album δε το έχω κατεβάσει ακόμα. Το EP σιγά μη το βρω (θα ήθελα)…

To ακριβώς αντίθετο εννοούσα!!:wink:

Μπέρδεψες unholy, ε σορυ led ήθελα να πώ :slight_smile:

[CENTER][/CENTER]

Ναι, εχω διπλο account. :stuck_out_tongue:

Βασιλη εχεις κανει ισα με 3 ποστ χωρις να γραφουν τιποτα, εισαι ο θεος του σπαμ!

Λοιπόν, για να μη στενοχωρώ τον Led, το album είναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο!!! Το έχω ακούσει ήδη 3 φορές στο καπακι!!! thnx guys!!!
Οι στίχοι λένε τίποτα???:-k

Η διπλή προσωπικότητα, η μπορεί να θές να γίνεις χαλείφης στη θέση του χαλείφη! :slight_smile:

Off topic τέλος! 8)

Βεβαια θα μπορουσα να γινω κομπλεξικος στην θεση του κομπλεξικου αλλα αυτος ακομα δεν εχει φαει μπαν. :slight_smile:

Μανο τους στιχους δεν τους εχω ψαξει. Εχουν παντως δυο τραγουδια στα λατινικα.

Φαίνεται από τους χαρακτηριμσούς πού χρησιμοποίησε ο καθένας μας σε αυτό το τόπικ το ποιός είναι ο κομπλεξικός :wink:

__Τα δύο ήταν λάθος απο τον firefox, δεν ξέρω πως να κάνω delete, μάλλον δεν γίνεται.

__Το τελευταίο, δεν είναι κενό, έχει photo της μπάντας (κάνε highlight εκεί που νομίζεις πως υπάρχει κενό), και μου την είχε εμφανίσει και στην προεπισκόπιση και όταν έκανα το post, αλλά φαίνεται τώρα που έκλεισα τη σελίδα εκείνη η φωτο δεν εμφανίζεται (μερικές σελίδες δεν σ’ αφήνουν να κάνεις copy τις photo τους).

__A να χαθείς! Αν υπάρχει ένας που εδώ και χρόνια δεν υπήρξε ποτέ σπάμερ, είμαι εγώ (ή και εγώ).

__Οι στοίχοι καλοί είναι, με ξεχωριστό στιλ αλλά δε τους έχω διαβάσει όλους ακόμα. Αλλοί μου άρεσαν πολύ άλλα απλά οκ. Το πρώτο έχει τρελό γέλιο!! Είναι απλά πολλές γνωστές λατινικές ατάκες!! :lol: Τα σπάει (Balrog Boogie). :lol: 8)