Diablo Swing Orchestra-The Butcher's Ballroom

Ναι, ειχα πιασει κατι mea culpa αλλα δεν εδωσα βαση ακομα. Θα ειναι εμπειρια ζωης να τους δουμε με καμια συμφωνικη παντως.

__Οντως! 8)

__Μάλλον καλύτερα συνδυασμός με μία mini “big band” (swing φάση) και μία μίνι συμφωνική (τύπου Orchestra Of Eternity). Και με quest τον Mike Patton!!! 8) 8) TO τέλειο!! 8)

__Α, πάρτε και τους (πολλούς :stuck_out_tongue: ) στοίχους του Balrog Swing:

[CENTER]Diablo Swing Orchestra – Balrog Boogie

Mea Culpa, Ecce Signum, Corpus Vile, Coram Deo
Pactum Serva, Scala Caeli, Gloria Patri, Pax Et Bonum
Sine Cura, Vade Mecum, Casus Belli, Lusus Naturae
Dies Illa, Velut Luna, Dona Es Virtum[/CENTER]

Ο δίσκος είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ !!! Εύγε ρε jester που μου τον έδωσες !

Αλήθεια ο daz κ το terror club ακόμα να δραστηριοποιηθεί ???

Μιλάμε για τρελή δισκάρα παίδες !

Hello guys, first post here!!
DSO are amazing, The Butcher’s Ballroom has been spinning for a year!!
And if you buy the cd you’ll hear the intro song #0 and you’ll have the chance to break the code and access the VIP place

The guys are amazing live too!!!I hope they come here one day

Kai molis katalava oti milame ellihnika edw lol!!

Anyway, exw parei k mia sunenteuksi apo ton Daniel (kitarista/idruti) edw -> www.metaldatabase.com
an thelete na mathete perissotera gia tous DSO
An thelete tous stoixous gia to Balrog Boogie tous exw:lol:

Kαλώς μας ήρθες frozen-me!:slight_smile:
Μία παράκληση μόνο. Εκτός από το ότι μιλάμε ελληνικά κυρίως εδώ μέσα (:stuck_out_tongue: :lol: ) αν μπορείς γράφε και με ελληνικούς χαρακτήρες. Κουράζουν τα greeklish και για αυτό έχουμε καθιερώσει τους ελληνικούς χαρακτήρες εδώ :wink:

__Καλώς ήρθες Frozen-Me 8) .

__Ευχαριστούμε και για την συνέντευξη!! :slight_smile:

__ΛΟΙΠΟΝ, προς όποιον ενδιαφέρεται, μιας και η μπάντα με ενθουσίασε, της έκανα ένα αρκετά εκτενές ΑΦΙΕΡΩΜΑ και παρέθεσα πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία και φωτογραφίες (άλλωστε και τα δύο είναι τόσο λιγοστά…). Οποιος έχει όρεξη να το διαβάσει, μπορεί να περάσει μια βόλτα αποΕΔΩ.

Πολύ καλό!!!
Παρεπιπτόντως οι DSO πήραν το βραβείο “Surprise of 2006” και δεύτερη θέση για “Best Debut of 2006”
Είναι πραγματικά ένα πολύ ωραίο album!!To ακούω κάθε φορά με τον ίδιο ενθουσιασμό

Λεπτομέρεια : Το cd το ηχογράφησαν σε ένα studio πάνω από ένα χασάπικο, εξου κ ο τίτλος:D

__Thanx! 8) Και να φανταστείς, τους ξέρω μόνο 2 μέρες!! Τέτοια πλάκα έχω πάθει. Εκεί τα έγραψα και λίγο πιο σημαζεμένα, γιατί είναι καικριτική. :slight_smile: Πραγματικα΄έκπληξη της χρονιάς!

1ον ναι το διάβασα στην συνέντευξή σου (και εκείνο που έλεγε για τα υγρά στους τοίχους!!) αλλά ταιριάζει και α΄ψογα με το όλο κόνσεπτ της μπάντας και του δίσκου.

2ον απο ποιούς πήραν τα βραβεία, ποιούς θεσμούς (Σουηδικοί είναι;);

Υ.Γ. ξέχασα να σου πω συγχαρητήρια για την συνέντευξη. και που κατάφερες και την πήρες και που διάλλεξες να πάρεις συνέντευξη απο αυτή την μπάντα!

Στο Zodiac Virtues, τι σας θυμίζουν τα φωνητικά στην αρχή??

MetalStorm Awards (international)
Ψηφίζουν όλοι οι editors εκεί και υπάρχει και ένα βραβείο από το κοινό, μπορεί να φαίνονται χαζά αλλά βοηθάνε πολύ, ειδικά τις καινούργιες και τις avant-garde bands 8)

@manos87: Ποιά φωνητικά εννοείς? Του Daniel ή τα backing της Annlouice?

Του Daniel:wink:

Χμμμμμ!Ιδέα δεν έχω, θα πρέπει να είναι κάτι που δεν ακούω:-s

(btw, το D’angelo δεν έίναι στα λατινικά αλλα στα ιταλικά και η μετάφραση είναι το πρώτο κουπλέ του Velvet Embracer)

Καλά, ας σκεφτούν και οι άλλοι…:slight_smile:

Ο Anders Johansson δεν είναι ο αδερφός του Jens που ήταν drummer στον malmsteen και στους hammerfall ή είναι συνωνυμία??:-k

Να ρωτήσω κάτι το CD περιέχει ένα τραγούδι που λέγεται ragdoll physics.Mήπως ξέρει κανείς γιατί μιλαέι η κάπου να βρω τα Lyrics γιατί το όνομα μου έκανε εντύπωση:)

http://www.lyricsandsongs.com/song/798748.html

Τhnx a lot :smiley: Πάντως καμία σχέση τα λόγια με αυτό που περίμενα να δω και μου κίνησε το ενδιαφέρον μου να ρωτήσω:-k

Επαιζε μπασο στον Μαλμστιν αυτος. Ειναι ο γνωστος μουσικος.

Τα φωνητικα μου φερνουν σε Muse σε καποια σημεια και σε κατι αλλο πολυ οικειο το οποιο δεν μπορω να προσδιορισω.

Ok, αυτό εννοούσα και παρατηρώ προς μεγάλη μου χαρά ότι ο Bellamy πρόκειται να επηρεάσει πολύ κόσμο στο μέλλον. Ήδη έχει αρχίσει…

Anyway, το butcher’s ballroom έχει κολλήσειστο cd player μου και δεν ξεκολάει!!

Χμ, το να λες ομως οτι ο Bellamy επιρεασε πολλους μου φαινεται το ιδιο με το να λες οτι ο Frank Marino ηταν πολυ επιδραστικος. :stuck_out_tongue:

Έτσι είναι αυτά αλυσίδα8)