Diablo Swing Orchestra-The Butcher's Ballroom

Τουλαχιστον ο Yorke δεν εχει πεθανει για να πιστευει ο Bellamy οτι ειναι μετενσαρκωση του. :stuck_out_tongue:
(Πρεπει να γινει θεμα για τον Φρανκ Μαρινο.)

Το ακουσα κι εγω απο περιεργεια λογω των εγκωμιαστικων σχολιων, απιστευτος δισκος!
Μια πολυ ευχαριστη αλλαγη απο τα συνηθη ακουσματα μου οφειλω να ομολογησω, διαβαζοντας και το αφιερωμα-κριτικη του Βασιλη παραλληλα(πολυ καλο κειμενο, απιστευτη περιγραφη των τραγουδιων :slight_smile: )
Η τραγουδιστρια και το βιολι θεικα…!
Τα Heroines, Infralove, Pink Noise Waltz ξεχωρισα περισσοτερο αν και ειναι δισκος που ακουγεται σαν 1 κομματι απο την αρχη μεχρι το τελος χωρις να κουραζει.:respect:

__Ναι ε? Ωραία, ευχαριστώ!! :slight_smile:

__Οσο για τη φωνή που είπε ο Μάνος, εεε, το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι μία λιγότερο ανδρόγυνη φωνή όπως αυτή του τραγουδιστή των Mars Volta (που καρα-γουστάρω!). 8)

__Δεύτερη σκέψη αυτό που (αφού είχα γράψει το παραπάνω) διάβασα για τον τραγουδιστή των Muse. Αλλά πρώτα μου ήρθε στο μυαλό ο άλλος (που δεν έχει επιρρεαστεί απο τον Bellamy, είναι σύγχρονοι). :slight_smile:

__Ωωωω!! Ευχαριστώ, ευχαριστώ, τιμή μου!! Χαίρομαι που σου άρεσε το αφιέρωμα (μου πήρε και αρκετό χρόνο για να είναι πλήρες), αλλά περισσότερο που βρήκες καλές τις περιγραφές, προσπάθησα να το διαωάσει κάποιος και όταν ακούσει τα τραγούδια να πει “ναι, αυτό είναι”. :slight_smile:

δεν μ’αρεσε καθολου :frowning:

Γιατί ?

Να πω την αλήθεια όσα τραγούδια τους άκουσα στο myspace, το cd δεν το έχω, δεν μ’ άρεσαν. 1 μουσικός αχταρμάς μου φάνηκαν…

Περα απο το πρωτο κομματι που μου κινησε καπως το ενδιαφερον, ο υπολοιπος δισκος με αφησε αδιαφορο. Δεν συγκρατησα καποια μελωδια που να θελω να ξανακουσω αλλα το κυριοτερο δεν μου περασε κατι, καποιο συναισθημα καποιο ιδιαιτερο feeling ας πουμε αλλα ουτε και μου εκατσε απλα ευχαριστα σαν ακουσμα για να πω οτι θα το ακουσω οταν θα κανω την βολτα μου. Μου φανηκε απλα σαν κατι διαφορετικο για το διαφορετικο (αν και τα μεταλ μερη δεν μου φανηκαν κατι το καινουριο) αλλα χωρις ουσια. Επισης τα φωνητικα με κουρασαν υπερβολικα σε σημειο που να θελω να το παρατησω πριν το τελος.

Όλα αυτά σημαίνουν ότι μετά από 2-3 άντε 4 ακροάσεις θα σου αρέσει πάρα πολύ8)

μπα δεν το νομιζω, απλα αυτο το στυλ δεν με συγκινει

πιστεύω οτι για να το εκτιμήσει κάποιος αυτό το album πρέπει να είναι αρκετά ανοιχτόμυαλος μουσικά τουλάχιστον

Συμφωνώ απόλυτα .Πάντως πολύ καλή δουλεία μου αρέσουν πολύ αν και όταν πρωτοάκουσα δεν είχα ενθουσιαστεί

hello guys

Θα ήθελα την βοήθεια όσων τους αρέσουν οι DSO. Αν μπορείτε να μου δώσετε links από ελληνικά webzines για να στείλω DSO promos k review λόγω της επικείμενης κυκλοφορίας του αλμπουμ στην Ευρώπη!!!

Άκουσα χθες ένα κομμάτι και μου κίνησε την περιέργεια να ακούσω ολόκληρο το δίσκο.

Εξαιρετικός δίσκος, πολύ όμορφη alternative jazz θα έλεγα.

Οποιος εχει λυσει τον γριφο του αλμπουμ θα ειναι στην ευχαριστη θεση να ακουσει καποια πρωτα δειγματα του νεου αλμπουμ συντομα:p

Περιμένετε μια μικρή έκπληξη σε λίγο καιρό…

Δεν έχει spoilers. Υπομονή.:stuck_out_tongue:

E ενταξει πες τωρα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ποιο απ’τα 2 ξερεις?:stuck_out_tongue:

Αν λετε οτι θα ερθουν σαπορτ στους AC DC το ξερουμε ολοι ε

Θα τους ακούσω λίαν συντόμως και θα αποφανθώ…:-k

Μια συμβουλη οταν ξεκινησεις να το ακους, να το ακουσεις ολοκληρο και να μην εχεις στο μυαλο σου οτι η μουσικη τους ειναι μονο μεταλ η ροκ η οτιδηποτε αλλο