Diamanda Galas Live @ Pallas Theatre, 24 Nοεμβρίου

Η βασίλισσα της avant garde σκηνής ύστερα από περίπου ενάμιση χρόνο επιστρέφει στην χώρα μας για μια ξεχωριστή παράσταση στο Παλλάς. Σύμφωνα με το επίσημο site της Diamanda η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στις 24 Νοέμβριου, με τίτλο “Τα Φιλιά Σου Είναι Φωτιά” ωστόσο δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα τι ακριβώς θα περιέχει το πρόγραμμα της ούτε και οι τιμές των εισιτήριων.

Θα έρθει να μας πάρει τα μυαλά για ακόμα μια φορά η θεά :smiley:

me prolaves tsakali…

ps(sorry gia ta greeklish alla molis ekana format kai den exw perasei ellinikous xaraktires…)

Πάρα πολλές συναυλίες ρε γμτ… Όπως και να χει, πρόσφατα άκουσα για πρώτη φορά δίσκους της και μπορώ να πω πως έπαθα μια κάποια ζημιά, δεν είχα ξανακούσει κάτι τέτοιο ως τώρα.

Αν η τιμή είναι προσιτή ψήνομαι. :slight_smile:

δεν το χανω, ακομα εχω την ανατριχιλα απο περυσι!:wink:

Οι τιμες στο Παλλας μονο προσιτες δεν ειναι.

Ε ναι, το ψιλοπερίμενα αυτό… Τέλος πάντων, θα δείξει, είναι πολλά τα λάιβ ρε γμτ.

DIAMANDA GALAS @ Θέατρο Παλλάς, Αθήνα
24/11/2009

DIAMANDA GALAS
Τα φιλιά σου είναι φωτιά

ΤΡΙΤΗ 24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2009, στις 21:00 μ.μ.

Η Diamanda Galαs, μία από τις πιο σπουδαίες καλλιτέχνιδες της εποχής μας, έρχεται και πάλι στο Παλλάς την Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2009 μετά την sold out συναυλία που είχε κάνει το 2008 στον ίδιο χώρο.
Η φωνή της καλύπτει με ευκολία τέσσερις οκτάβες, ενώ η ίδια διαθέτει μία βαθιά παιδεία γύρω από την avant-garde σκηνή των τελευταίων 40 χρόνων και διατηρεί μία ιδιαίτερα τρυφερή σχέση με την Ελλάδα και τους θαυμαστές της.
Προκλητική, αμφιλεγόμενη, θεατρική, δραματική, σκληρή, κυνική, ωμή, επιθετική, οραματίστρια, η Diamanda Galαs σοκάρει το κοινό εδώ και περίπου τριάντα χρόνια.
Δανείζεται τον τίτλο της συναυλίας της από το τραγούδι του Μανώλη Αγγελόπουλου «Τα φιλιά σου είναι φωτιά», ενώ έχει ετοιμάσει ένα πρόγραμμα ειδικά για το Παλλάς με τραγούδια δικά της και Ελλήνων συνθετών που θα κρατήσει για έκπληξη εκείνη τη νύχτα.
Την εμπνέουν ποιητές και συνθέτες, δημιουργοί που έζησαν μακριά από τη χώρα τους. Και ακόμα, η σπουδαία ποίηση. O Αλεξανδρινός Κωνσταντίνος Καβάφης, ο Βέλγος ιδιοσυγκρασιακός συγγραφέας, ποιητής και ζωγράφος Henri Michaux, o Paul Celan, μια από τις μεγαλύτερες φωνές της γερμανόφωνης ποίησης, ο Γερμανός συγγραφέας Ferdinand Freiligrath και ο μεγάλος ανανεωτής της περουβιανής ποίησης Cesar Vallejo.

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ: 35, 40, 45, 50, 60, 70, 80 ?

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ:

Θέατρο Παλλάς - Βουκουρεστίου 5, Αθήνα, Τηλ.: 210-3213100

Ημέρες και ώρες λειτουργίας ταμείων:
Δευτέρα έως Σάββατο 9.00 ? 20.00 και τις Κυριακές 12.00 -20.00
Με πιστωτική κάρτα : 210 81 0 81 81
Κρατήσεις μέσω Internet : www.ellthea.gr

Τράπεζα Πειραιώς, στα μηχανήματα easypay, σε επιλεγμένα καταστήματα
Στη FNAC και στο Public

Το σκότος προσωποποιημένο αύριο στο Παλλάς!

Θα έρθει κανένας? djnefilim666? ellanor?

Δυστυχως δε θα τα καταφερω, λογω χρηματων βασικα.

Κρίμα, αλλά σε καταλαβαίνω. Οι τιμές στο Παλλάς είναι φρίκη!! :frowning:

Bad prices, bad day. Δε με ήθελε να πάω σ’ αυτό το λάιβ δυστυχώς. Αν πας, καλά να περάσεις και να μας πεις εντυπώσεις!

Έχουν πέσει πολλά μαζεμένα μωρέ, το ξέρω, γίνεται ο χαμός αυτές τις μέρες από συναυλίες…

Θα σας πώ εντυπώσεις μόλις γυρίσω, αν και ήδη ξέρω ποιά θα είναι η αντίδραση μου. Galas είναι αυτή!

Ωωωω, η ώρα έρχεται…

Ήδη διανύουμε τη μεγάλη μέρα!

Αντε να περάσουν οι ώρες…!!!:bounce::vibrate:

Καλα, θα γινει ο χαμος σημερα στο Παλλας! Ελα ρε Diamandaaaaa! Θα σας πω εντυπωσεις οταν γυρισω…

Και λίγα είναι για αυτά που σου προσφέρει!!!
Το καλύτερο για σένα είναι να δίνεις 60άρια για το χωράφι του Λωρίδα [-X

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά. Έχω δώσει 80άρα για σήμερα, όπως τα είχα δώσει για να την δώ στον ίδιο χώρο και πρίν από ενάμιση χρόνο. Και εννοείται ότι δεν τα κλαίω - ήθελα και τα έδωσα. Από την άλλη, έχω δεί την Galas και στην Λυρική Σκηνή και στο Τεχνόπολις 2 φορές με ΠΟΛΥ λιγότερα λεφτά! Αυτό που πληρώνουμε τόσο ακριβά στο Παλλάς είναι ο χώρος και όχι η Dιamanda. Τώρα, αν εσένα οι τιμές στο Παλλάς σου φαίνονται λογικές, τότε μάλλον πρέπει να έχεις πολλά φράγκα, οπότε μπράβο σου.

Και ναι, τα έχω σκάσει στο Λώρη αμέτρητες φορές. Και? Αν θέλω να δώ κάτι, θα τα δώσω για να το δώ όπου και να είναι…

Συμφωνω με τον απο πανω…τον χωρο πληρωνετε παραπανω.

Ο Θρυλος θα την φαει την Diamanda…:frowning:

Δυστυχώς…