Die krupps στην αθηνα

με παρόντα τα ιδρυτικά μέλη.

περισσότερα εδώ: www.myspace.com/alterground

πω με το που το διάβασα μου έπεσε το τσιγάρο πάνω μου.

Metal Machine Music ρεεεεεεεεε

Καλά αυτοί δεν διέλυσαν?:-k

για κάποιο διάστημα ήταν σε hiatus. Έχει γίνει όμως reunion εδώ και κάποια χρόνια απ’όσο γνωρίζω. Έχουν εμανσιτεί ως headliners σε μεγάλα φεστιβάλ και έχουν νέο άλμπουμ. Απομένει να δούμε τι θα “κάνουν” στην Αθήνα…

21/11 uh? Αμα παιξουν και τιποτε απο metallica γαμω θα ειναι.

όπως και να χει είναι ίσως το πιο αναμενόμενο φετινό live για μένα. Είναι από τα πιο επιδραστικά συγκροτήματα από 90’ς και δώθε. Ακούστε πχ το Fatherland και θα δείτε ότι ακόμα και ο χαμένος παράδεισος έχει το αντικλείδι του…

Αυτα ειναι νεα!
Ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα ερχονται στην Ελλαδιτσα μας!

Μενω αφωνος…!

Τρέλλα!!! Επιτελους μια συναυλία στην Ελλάδα που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ με ψήνει!
30 ευρώ για Αν κλαμπ ίσως να είναι λίγο τσιμπημένο βέβαια, αλλά… TO THE HILT !:smiley:

Ριει!!!

Θα πάει κανείς από το φόρουμ τελικά?

Γιεπ!:yes:

ωωω!!!
θα βρεθούμε εκεί δλδ!:slight_smile:

Εγώ το ψήνω πάρα πολύ βασικά να πάω, αλλά η τιμή του εισιτηρίου είναι αρκετά τσουχτερή, και θα το σκεφτώ.

Νομιζω ειναι η στανταρ τιμη για καθε Live της Αλτερground.
:lol::lol::lol:
Ηθελα να κατεβω πολυ το γουσταρω αυτο το συγκροτημα αλλα προεκυψε κατι.

Και στο συγκρότημα προέκυψε κάτι επίσης…

ΤΙΙΙΙ??? 8O8O8O

http://www.rocking.gr/article5229.php
:-s

Εεεε τιποτα δεν ειναι τυχαιο…ειπαν αφου δεν μπορει ο sepultribe να ερθουμε αλλη φορα
:lol::lol::lol::lol:

Καλησπέρα!
Κάποιες σκέψεις σχετικά με το τελικά ακυρωθέν live των Die Krupps.
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι είναι μια από τις αγαπημένες μου μπάντες.Τους παρακολουθώ από την εποχή του Odyssey και όταν άκουσα ότι θα τους δούμε και από τα μέρη μας μου έπεσε και μένα το τσιγάρο από το χέρι!
Αλλά…
35 ευρώ για το Αν?Για ποιό λόγο?Για την τεράστια σκηνή του?Για τον ήχο του?Για τις 2 κολώνες που είναι στη μέση?Οκ…τεράστια μπάντα,τόσα χρόνια στο “κουρμπέτι”,επιδραστική όσο λίγοι αλλά 35 ευρώ για το Αν,σόρρυ,δεν τα έδινα.Να ήταν κάπου αλλού,πιο άνετα,πιο ευρύχωρα να δώσω και 40 γιατί πραγματικά πιστεύω τα αξίζουν.Στην τελική καλύτερα να τα δώσω να δω 4-5 εγχώριες μπάντες,όχι τους Die Krupps εκεί μέσα.
Και κάτι άλλο.Τα πρώτα 300 λέει στα 30 ευρώ.Συγνώμη…300 άτομα στο Αν?Που?Πίσω από το μπαρ?Στην τουαλέτα?Άντε…οκ…300 πές κουτσά στραβά τα χωράει.30 ευρώ για να δω πως αισθάνεται μια σαρδέλα σε συναυλία?Θα μου πεις βέβαια…"δηλαδή ρε μεγάλε όταν σε πατάγανε στο Ρόδον στους Savatage/Iced Earth/Monster Magnet τότε ήσουν άνετα?"Όχι.Άλλα χίλιες φορές να στριμώχνομαι στο Ρόδον παρά στο Αν.Anyway…τα παραπάνω βέβαια δεν έχουν μεγάλη βάση άφου μπορεί να μην μαζευόντουσαν ούτε 100 νοματέοι.(Απλά βρήκα ευκαιρία να γκρινιάξω λίγο!)
Τέλικα χάρηκα που αναβλήθηκαν.Ίσως έτσι τους απολαύσουμε κάπου αλλού!
Cheers!!

+1!!!

Πολυ σωστα τα λες φιλε μου.

Και γω απογοητευτηκα :frowning: πριν λιγο που το ειδα στο Μyspace της εταιρειας, αλλα δε μπορεσε να διαφυγει απ το μυαλο μου και ενα τεραστιο ουφ ανακουφισης γι αυτα που προανεφερες…

Αν θα τους δουμε αρχες του 09 κανενα προβλημα παντως. Και με πιο φτηνο εισιτηριο, τ ακουτε εσεις που ξερετε ετσι?

Ευτυχως που υπαρχουν οι Poem-Sacram- E.O.D.-Universe217 αυριο, αλλιως θα τα βαφα εντελως μαυρα. Ασε που μπορει να παμε Haggard τωρα

Ίσως είναι καλύτερα έτσι τελικά…

9 Apr 2009 21:00 DIE KRUPPS MYLOS STAGE - THESSALONICA
10 Apr 2009 21:00 DIE KRUPPS GAGARIN 205 LIVE MUSIC SPACE - ATHENS