Dillinger Escape Plan, Gagarin 205,13 Νοεμβρίου 2010

13 Nov 2010 19:00 SFENTONA ATHENS, GREECE

Το βρήκα εδώ:

και δεν βρήκα ΚΑΜΙΑ αναφορά εδώ:

:trombone::trombone:

ΤΕΛΕΙΑ!:smiley:
διαβάζοντας το opinionate κάποιου συντάκτη στο χάμμερ αυτού του μήνα την περίμενα αυτήν την ανακοίνωση.έχουν μαζευτεί πολλά live όμως και αναγκαστικά κάποια θα μείνουν στην απ’έξω.πάντως δε νομίζω να είναι αυτό.
να ρωτήσω:είναι η πρώτη φορά που έρχονται?

Θαρρώ πως ναι

Ναι.

Εντελως ενημερωτικα παντως, αν με ρωτουσε κανεις ποια ειναι τα καλυτερα live που εχω δει, στα πρωτα σιγουρα θα ηταν οι DEP, μαζι με Arcturus (Θεσσαλονικη), Neurosis, Coalesce, Today Is The Day και Anaal Nathrakh. Παραδιπλα πανε οι Fields και το πρωτο των Dead Soul Tribe στην Αθηνα, για συναισθηματικους καθαρα λογους.

Αχαστο live, σε γενικες γραμμες.

Eχω την εντυπωση πως ειτε το 2002 ειτε το 2004 ειχαν παιξει στο ΑΝ, μα ισως να θυμαμαι λαθος…

Κάποτε είχε ανέβει στο myspace της alterground μαζί με αυτό:


και ένα παρόμοιο για dillinger πριν ανακοινωθούν οι gy!be…

Τώρα ευτυχώς την έχουν βγάλει την photo οπότε μάλλον κλείσανε αλλού!

Τους είχα δει το 2002 στο Leeds, πολύ καλοί για το είδος τους… Αν και προσωπικά δεν προτιμώ αυτό το είδος, το είχα ευχαριστηθεί το live…

Γαμώ, τα λόγια περιττεύουν. Ψηλέ το Option θα σε χώσει και ζωντανά πλέον. :stuck_out_tongue:

θα πάρω σακούλα πασατέμπο γίγας για τα νέα κομμάτια. :blues:

venerate/cts φάση μυρίζει, οπότε θα στηρίζαμε έτσι κι αλλιώς.

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Last time I checked δεν τους φέρνει η Venerate…
Παρατρίχα γλιτώσαμε να τους δούμε Rodeo, οφείλω να σας πω.

Και το σκηνικό που αναφέρει ο συντάκτης του Hammer απευθυνόταν σ’εμάς cause we rule και ξέρω πως το τελευταίο 2ήμερο είμαι συστηματικά σκατοποζέρι του κερατά αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ!
Θα μου περάσει από Σεπτέμβρη :smiley:

FUCK YEAH!!!

επιτελους!!!

αν και σχεδον αλλη μπαντα οσο αφορα τα lineup με τα οποια μεγαλουργησε

FUCK YEAH και παλι!!!

@angmar
στα καλυτερα λαιβ σου ξεχασες τους warrior soul!!

Ισχυει, φιλε. Και θα παιξουν στο Gagarin αυτη τη φορα. Καλα να μαστε, να παμε παλι να τους δουμε.

Edit: Μιας και πιασαμε αυτα τα ονοματα παντως, πιστευω πως εαν δεν ερθουν οι Neurosis σε αυτη την περιοδεια, δε νομιζω να τους δουμε ποτε. Σιγα μη πεταξουν απο Αμερικη για ενα και μονο show (σιγουρα θα προσθεσουν κι αλλα) και ο Δεκεμβρης φανταζει ιδανικη περιοδος για να τους φερουν. Καλοκαιρι να πεις, ποιος θα παει; Μονο οι πολυ φανατικοι που δεν ειναι και τοσοι πολλοι εδω που τα λεμε. Κι ενδιαφερον να τους φερουν υπαρχει γμτ.

εννοειται!!!

:papas::papas::papas:
ξεκινάω τις προσευχές.αμήν φίλε.αμήν…

Αμην γιατι συνηθως καλοκαιρια περιοδευουν.

Στο Χελλφεστ παντως που χαν παιξει, κατι τετοια κανανε

Χωρις πλακα. Σε σκηνη φεστιβαλ τωρα. Ο Πουσιατος κρεμοταν απ τις σκαλωσιες (χωρις χερια) κι ο δευτερος κιθαριστας πηδηξε στο τελος του σετ με την κιθαρα μεσα στο κοσμο. Υπολογισε λαθος ομως κι επεσε ακριβως ΠΑΝΩ στο καγκελο της πρωτης σειρας - αυτο πονεσε, πολυ, ημουν δευτερη σειρα κι ειδα τα ματια του που χαν γυρισει 60 μοιρες (κατασταση σοκ). Του βαραγαν χαστουκακια οι σεκιουριταδες να συνελθει, αλλα δεε, στα @@ του εδω που τα λεμε, 5 δευτερολεπτα εμεινε ετσι κι αρχισε μετα να παιζει ξανα σα να μη συμβαινει τιποτα. Αναρωτιεμαι δλδ τι κοκες παιρνουν πριν ανεβουν γμτ.

Γαμησέ τα.:lol::lol:

Μπαδεγουέη, η μπάντα δεν είναι του στυλ μου, αν και λατρεύω το EP με τον Patton, δεν κατάφερα να τους ακούσω περαιτέρω.
Και νομίζω φταίνε τα φωνητικά, δηλ σκυλί ο τύπος αλλά τα βρίσκω μονοδιάστατα.

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

Επιτέλους ρε γ@#% το ξε&%$@ρι μου! Επιτέλους!

Θα γίνει χαμός.Μετά απο αυτή τη συναυλία, θα θέλω μισό φαρμακείο ηρεμιστικά για να συνέλθω.

ΤΙ ΛΕΣΣΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Διαβαζα το τόπικ με τις φήμες και κάποιος γράφει πως έρχονται… Σοκ, εγκεφαλικό!!
:yahoo: