Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli

Μεγαλη δισκαρα απο τους μαστορες του συμφωνικου μελωδικου black!Πιασαρικα κομματια,ο Shagrath γρυλιζει φοβερα,credit στα εκπληκτικα τυμπανα απο τον Hellhammer!!!Στα +++ η φοβερη συσκευασια με μπονους Dvd και booklet που κωλομετραει!!!17ευρω στο ροκ σιτυ!!!

pragmati polly kalo album!prepei na paw na to tsimpisw kai authentiko!pleon exoun ginei statherh aksia sto xwro tous:)

Καλύτερο από το Death Cult Armageddon?:-k :-k

[SIZE=“5”]ΞΕΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ[/SIZE]

nai wntws einai sigoura kalytero tou death cult…

Sorry που πετάγομαι αλλά τι πάει να πει αυτό? Το Death Cult Armageddon μια σαβούρα δίσκος ήταν. Ούτε για σουβέρ δεν άξιζε.

E καλα σε σενα δεν αρεσε,μην εισαι τοσο απολυτος…Στον Davidian ή σε αλλους μπορει και να αρεσε.
Τεσπα,εγω μονο το Enthrone Darkness Triumphant εχω,μου αρεσε,αλλα δεν τους εχω ψαξει και πολυ…
Εχω ακουσει πολυ καλα λογια παντως για το καινουριο(πηρε και 9.5 στο blabbermouth)

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής τους Dimmu Burger δεν τους έχω και πολύ σε εκτίμηση, αλλά τα παλιότερα δισκάκια τους ήταν ΟΚ μέχρι σ ένα βαθμό. Αλλά το “Death Cult Armageddon” ήταν μεγάλη πατάτα και πολύ πλαστικός δίσκος. Τσιχλόφουσκα, πως να το πω αλλιώς? Όσο για το νέο δισκάκι δεν έχω ακούσει ακόμα, οπότε επιφυλάσσομαι.

kala saboura den htane…emena mou psiloarese alla sigoura oi borgir mas exoun synhthisei se kalytera album!

Καλύτερο εννοούσα οτι το Death Cult…δεν ήταν και τίποτα τρομερό…Οποιος βιάζεται σκοντάφτει…

:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Να με συμπαθάς τότε… my bad! :oops:

Γαμώ τους δίσκους…ανώτερο συνθετικά από το death cult,τα drums είναι για πονοκέφαλο…hellhammer rulz!
Η συσκευασία επίσης μαμάει μώλους…ολοκληρωμένη δουλειά,που ωστόσο δεν καταφέρνει (κατ’εμέ) να ξεπεράσει το puritanical,το οποίο είναι και το αγαπημένο μου burger album…
Σίγουρα από τους καλύτερους δίσκους της χρονιάς:D

Τι σημαίνει ο τίτλος?:-k

:-k :-k :-k έλα μου ντε…διαφωτίστε μας ρε παιδιά!

Κοντός Διάβολος;;;:lol:
Πολύ καλό άλμπουμ!!
Πιο τεχνικό θα έλεγα!!
Πάντως προτιμώ το Puritanical…:wink:

για τους πανω που ρωτησαν το λεει στην βικιπεδια

σημαινει “In Direct Contact With Satan” και ειναι στα λατινικα ο τιτλος του αλμπουμ

μολονοτι δεν ειμαι ο φαν των Dimmu το βρηκα πολυ καλο αλμπουμ , οχι καλυτερο απο το Enthrone…πολυ εμπορικο βεβαια , αλλα εχουν επιλεξει τον δρομο αυτο εδω και πολλα χρονια
η παραγωγη ειναι παρα πολυ καλη , τα ντραμς του Hellhammer σπερνουν , τα ριφς πολυ καλα και ο Shagrath σε πολυ καλη φορμα
βρισκω τα (εξαισια) φωνητικα του Vortex υπερβολικα παντως , πολυ πιασαρικα
και η ιστορια του αλμπουμ ειναι αρκετα ενδιαφερουσα

Μιας και ανασυρθηκε:

Περασε καιρος, ξανακουσα το αλμπουμ. Το ματαξανακουσα. Ειλικρινα δε περιμενα απ τους Borgir δισκο που θα με αφησει παντελως αδιαφορο.

Γενικα γουσταρω τα παντα μεχρι και το Puritanic Euphoric Misanthropia (καπως ετσι το λενε), και απο κει και περα 3-4 κομματια απ το Death Cult Armageddon.

Edit: Κριμα γιατι καποτε μ αρεσανε πολυ γμτ.

εγω δεν εχω ακουσει ολοκληρα αλμπουμ περα απο το In Sorte & Enthrone…μονο διασπαρτα κομματια.
με κουραζουν αρκετα ωστε να ακουσω ενα ολοκληρο αλμπουμ περα απο αυτα τα 2 που και αυτα εχουν πολυ καλες εως και αδιαφορες στιγμες
πχ στο In Sorte μαρεσουν πολυ το the serpentine offering , sacrilegious scorn , sinister awakening και λιγο το fundamental…
ειναι πολυ καλοι ηθοποιοι παντως(:lol: :stuck_out_tongue: ) , γυρισαν στα πρωτα 2 βιντεοκλιπ (δεν μαρεσουν τα δικα τους…)

Ελα ρε…τοσο αδιαφορο?

Το ειχα ξαναβαλει πριν κανα μηνα και το ακουσα 2 φορες και εξακολουθει να μου αρεσει πολυ!!

καπως ετσι κι εδω, το τελευταιο αν και ειχε κατι αξιολογο και καναν προσπαθεια για επιστροφη στη ποιοτητα, μου περασε καπως αδιαφορο, σε σχεση με τα αλλα. επισης λατρευω το Puritanic Euphoric Misanthropia, κι απο το Death Cult Armageddon ελαχιστα κομματια ξεχωριζω κι εγω, Progenies of the Great Apocalypse, Eradication Instincts Definied και το Vredesbyrd. απλα απο τι φαινεται, ολη η Νορβηγικη σκηνη ηταν ενα μπαλονι που σκασε…