Αγαπημένος Κακός των Disney Comics

Ποιος ειναι λοιπον ο μεγαλυτερος εχθρος στον κοσμο των παπιων κ του μικυ-σιτυ?..διαλεχτε!!!:smiley:


τζον ρομπαξ


Σκληροκαρδος Χρυσοκουκης


Ματζικα Ντε Σπελ


Μουργολυκοι


Mαυρος Πητ


Αrpin Lusene


Μαυρο φαντασμα


Γλιτσας Λερας-ξερω πως πολλοι τον πανε…

αρχη,ψηφιζω χρυσοκουκη,διοτι μου αρεσουν πιο πολυ οι ιστοριες που εχει εμφανιστει κ μου κανει κ πιο αξιος αντιπαλος για σκρουτζ…επισης η εμφανιση του σε βιος κ πολιτεια ειναι επος!!!Επισης μουργολυκοι,σαν σταθερη αξια…

@Lupin, μια που στο άλλο θρεντ βάλαμε “καλούς” του disney προτείνω να εμπλουτίσουμε αυτό εδώ και με τους άλλους “κακούς”, όπως τους Μουργόλυκους, τη Μάτζικα, κλπ… Τι λες?

θα συμφωνουσα.και να φτιαξετε και κανα πολλ αμα γινεται…χεχε.απο αυτους τους 2 ψηφιζω ρομπαξ

Σωστα,σωστα:),απλα δεν ξερω πως να κανω το poll:(:(…θα βαλω ολα τα ‘‘μεγαλα κεφαλια’’ στο πρωτο ποστ,κ αν μπορει μετα καποιος να κανει ενα Poll γτ εγω ειμαι καινουριο κ αμαθο σχετικα…:(:D:D
κ να αλλαχτει ο τιτλος…

Don’t worry. Κάνε ένα εντίτ στο πρώτο ποστ, πρόσθεσε και άλλους κακούς αν είναι (Μαύρος Πητ, Μουργόλυκοι, Μάτζικα οπωσδήποτε, και όποιον άλλον θες) και θα κάνω εγώ ένα poll μούρλια στο άψε-σβήσε. 8)

Το poll λέω να μετονομαστεί σε “αγαπημένος κακός του disney” ή κάτι τέτοιο, τι λες?

Lupin, είσαι οκ με τον τίτλο? Αν θες κάνεις κλικ πάνω του (εκεί που λέει τους τίτλους) και τον αλλάζεις. 8)

Let the poll begin !

ναι ρε,κυριλε…may the worst villain win!!!

Ουφ! Διλήμματα πάλι.

Λοιπόν.

Τον Ρόμπαξ δεν τον πάω γιατί σαν κακός είναι ύπουλος και καταφευγει πολλές φορές σε υπερπλάγιους μεθοδους για να καταφερει τον στοχο του (που παντα καταληγει να ειναι ενα καπελο).

Ο Χρυσοκούκης ειναι και συμπατριωτακη μου ( Ν Αφρικη) οποτε του έχω μια “συμπάθεια”, αλλά ειναι ακομα πιο υπουλος και καναγιας απο τον Ρομπαξ. Οπότε τρώει Χ.
Η ιστορια που τον αναφερει στη Βιο και Πολιτεια ισως να ειναι και η αγαπημενη μου.

Μάτζικα? Χμμ… την αγαπάμε και δίνει περιθώρια για ξεκαρδιστικα σενάρια λόγω μαγείας (βλ Ασημενιος Δίσκος και Ξέχνα το) αλλά και πάλι, σαν “κακιά” ειναι μέτρια στα μάτια μου. Τι διάολο, μάγισσα είσαι! Τηλεμεταφέρσου μέσα! :stuck_out_tongue:

Mουργόλυκοι = Λαβ. Αλλά μονο σε ροσσικες και μπαρκσικες ιστοριες γιατι αλλιως μαμησε τα. Είναι οι “τιμιοι” ληστες. Το χαίρονται, κι ας ειναι μια ζωη αποτυχημενοι. Ο Μόργκαν Μουργολυκος ειναι και θα ειναι ο #1 κακος στη ζωη του Σκρουτζ.

Μαυρος Πητ? Αδιαφορος και γκεη. Δεν το μπορω το χαρ χαρ χαρ.

Αρπεν Λουσεν! Αυτος ειναι κακος! και φινετσαι και στυλ και αψογος διαρρηκτης. Ο Μαυρος Ιπποτης ειναι απο τις αγαπημενες μου ιστοριες και πραγματικα νομιζω πως ειναι ενας ηρωας που μπορει να σηκωσει και δικια του σειρα κομιξ.

Φάντασμα? Αν ο Πητ ειναι γκεη τοτε το φαντασμα is his bitch. Τελος. Αδιαφορω για μικυ σιτι.

Γλιτσας Λέρας. Η προσωποποιηση του “μοντερνου” κακου. Είναι ο τυπος που θα συναντησεις και στη πραγματικοτητα, ενας καθημερινος καναγιας που θα σε ξεγελασει και δεν θα φοβηθει να πατησει επι πτωματων για να στη φερει. Οριτζιναλ κακια…

Με δυσκολεψε το πολλ, αλλα απο σεβασμο στον Μοργκαν ψηφιζω μουργολυκους αν και ηθελα Λουπεν. :D8)

ρομπαξ, απιστευτη φαση οταν μαλωνει με τον σκρουτζ… ναι ναι ακομα τα διαβαζω

Μάτζικα, γιατί ζει στο Βεζούβιο και είναι τρου. Από πιο παρακμιακούς και η Φούρκα είναι αγαπημένη.

[SIZE=“4”]ΜΑΤΖΙΚΑ[/SIZE] for ever!
Στο “Ξέχνα το” και “Ο θησαυρός του Κροίσου” απλά τα σπάει!!!:respect::respect:

Όχι ότι οι υπόλοιποι πάνε πίσω…:wink:

Ο Χρυσοκούκης ήταν ο πιο kvlt λέμε. ¶νετα αυτόν.

Ο Σκληροκαρδος Χρυσοκουκης (γνωστος κι ως Διαμαντης Αρπαχτρας παλιοτερα), διοτι ειναι η απολυτη νεμεσις του αγαπημενου μου ηρωα (Σκρουτζ ΜακΝτακ φυσικα) και για λιγα εκατοστα σπαγγο θα ηταν το πλουσιοτερο παπι στον κοσμο. Η εμφανιση του σε οποιαδηποτε ιστορια ως αντιπαλο ειναι εγγυηση ποιοτητας.

Επισης αξιζει να αναφερθει ο Γλιτσας Λερας, που αν και με πολυ λιγοτερες εμφανισεις στο ενεργητικο του και σαφως λιγοτερο φιλοδοξα σχεδια, εχει καταφερει να ειναι πιο απεχθης απο οποιονδηποτε αλλο κακο της ντισνευ! Κακος με προδιεγγραφες Σκορσεζε! …ισως επρεπε να τον ψηφιζα… ειναι τοσο μονος εκει κατω :frowning:

Όλοι λατρεμένοι, μόνο τον Γλίτσα Λέρα δεν έχω πετύχει. Δε ψηφίζω!

δεν εχεις διαβασει βιο και πολιτεια του σκρουτζ?8O8O

εγω δεν ψηφιζω.ειναι ολοι πρωτοι.

καλα ποιοι ειναι ολοι αυτοι οι κακοι ρε παιδια τοσα χρονια βλεπω κινουμενα σχεδια…
τεσπα εγω εβαλα τις ματζικα:p

τζον ρομπαξ:Dτον λατρευω8)

Μουργόλυκοι :respect:

Πάντως γενικά όλοι οι κακοί τα σπάνε. Αν θυμάμαι καλά παίζει και να υπήρχε μία ιστορία όπου ένωναν τις δυνάμεις τους Μουργόλυκοι με Μάτζικα και Ρόμπαξ (για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος).

…Χρυσοκουκης φιλε Σαρουμαν…

“Ο Χρυσος Ιωβηλαιος του Σκρουτζ ΜακΝτακ” λεγοταν η ιστορια (προφανως απο το πενακι του Ντον Ροσα), και δημοσιευτηκε σε διπλο πρωτοχρονιατικο τευχος το δενθυμαμαιποτε.

καΐλα μοντ οφφ

Ήμουν κάπου ανάμεσα στους Μουργόλυκους και τη Μάτζικα (την είχα ερωτευτεί μικρός!:p).

Αλλά ψηφίζω Μουργόλυκους. Τέτοιο γέλιο δεν έχω ρίξει με άλλους “κακούς”, πέραν του ότι τους πάω απίστευτα. Για τις εντελώς καμμένες απόπειρες να κλέψουν το θησαυροφυλάκιο και τα ρέστα (όχι απαραίτητα του θησαυροφυλακίου!).