Αγαπημένος Κακός των Disney Comics

Σίγουρα. Εγώ τα αγαπώ για συναισθηματικούς λόγους απο τη μία (μ’ αυτά μεγάλωσα) και για τους λόγους που είπες εσύ απο την άλλη. Αν θέλω να γελάσω, διαβάζω MAD ή Edika! :slight_smile:

Όσο αφορά αυτού του είδους τις αμπελο-αναλύσεις νερντ τύπου όπως η πάνω, είναι το στοιχείο μου, χεχεχε! :stuck_out_tongue:

Μάτζικα Ντε Σπελ…θυμάμαι απολάμβανα τις ιστορίες που ξαφνικά εμφανιζόταν στη μούρη του Σκρουντζ κ τα έκανε όλα άνω-κάτω :smiley:

Black pete ftw! :stuck_out_tongue:

ρε παιδια πως γινεται σε θρεντ με γλιτσα λερα,χρυσοκουκη,arpin lousen,ματζικα και μουργολυκους,να εχει τοσες ψηφους,ενας απο τους πιο ρηχους χαρακτηρες των κομιξ,ο μαυρος πητ?απογοητευομαι[-X:p

Ήταν όμως ο παλαιότερος όλων. Κάτι σαν τον Μίκυ των κακών ένα πράγμα. Ακόμα και στις πρώτες ιστορίες του Μπαρκς, με τον Ντόναλντ, ο Πητ ήταν ο κακός, πολύ πριν τους Μουργόλυκους, Μάτζικα κλπ.

το ξερω αυτο.αλλα οπως και να το κανουμε,δεν εχει αυτο το βαθος που ειχαν οι κακοι του μπαρκς(βεβαια θα μου πειιτε οτι και οι μουργολυκοι δεν ειχαν βαθος,αλλα οκ).ισως και να φταιει,οτι πλην γκοντφρεντσον και σκαρπα,δεν υπηρξε ποτε κποιος για νααναπτυξει τον χαρακτηρα των ποντικιων και να δωσει ενδιαφερον και για αυτο ειναι χειροτεροι.

Ολοι ειναι απιστευτοι.Οι μουργολυκοι ομως ειναι η συμπαθειες μου.Αυτη η απυθμενη ηλθιοτητα τους δεν υπαρχει.:lol:

Παντα γουσταρα τρελα Μαυρο Φαντασμα, μυστηριος χαρακτηρας και ετσι…

Μάτζικα Ντε Σπελ…πανέξυπνη…πότε όμως θα την κλέψει αυτή τη ρημάδα τη δεκάρα από τον Scrooge??:lol2:

Μεγαλη μορφη και η Ματζικα Ντε Σπελ, παντα μου αρεσαν οι ιστοριες που επαιζε…

δυσκολο αλλα τελικα ψηφισα τον πιτ

Κ εγω στο μαυρο πιτ! Αλλα θα ηθελα να το δωσω στο Μαυρο φαντασμα τωρα που το σκεφτομαι…

χμμμ ναι αλλα υπαρχουν και πολλοι περισσοτεροι…

Μάτζικα Ντε Σπελ γιατί μπορεί να κάνει όλους τους υπόλοιπους να την προσκυνάνε. :stuck_out_tongue:

Ολους σχεδον, οχι το Μαυρο Φαντασμα…