Disturbed @Release Athens Festival 30/6/2019

Ειναι χρησιμη πρακτικη που εφαρμοζεται. Ειναι και εμφανης.

4 Likes

Δεν μιλησα αποκλειστικα για Σπαμ. Οταν ο αλλος πχ μπαινει στο θρεντ της Συναυλιας των Disturbed για να μας ενημερωσει ποσο για τον πουτσο θεωρει οτι ειναι οι Disturbed 15 φορες τοτε σορυ, αυτη ειναι τυπικη περιπτωση flame bait για εμενα.

Το θρεντ των Μεταλλικα εχει ξεφυγει, ειναι αλλο επιπεδο πλεον, μπαινουν ατομα με αποκλειστικο σκοπο να διαλυσουν οποια προσπαθεια κουβαντας γινεται γιατι εχουν βεντεττα με εναν χρηστη. Μιλαμε για κωμικες καταστασεις.

3 Likes

Εμφανης :wink:.

1 Like

Τα πρωτα 5 αλμπουμς των Ντιστερμπτ ειναι απο πολυ πολυ καλα εως εξαιρετικα, οποτε απλα agree to disagree.

Η διασκευη ειναι εξαιρετικη, και εχει διθυραμβικες κριτικες και απο κοσμο που ηξερε το τραγουδι και το λατρευε και απο κοσμο που δεν το ηξερε. Μεχρι και οι ιδιοι οι Simon και Garfunkel γουσταραν την φαση.

Γενικα καταπληκτικη μπαντα και η φωνη του Draiman απο τις καλυτερες φωνες των τελευταιων 20 χρονων στον χωρο του σκληρου ηχου, σιγουρα τοπ 10 αν οχι τοπ 5 πανευκολα. Ζηλευω που θα τους δειτε, αν και ειχα την ευκαιρια μου και την προσπερασα. Το τελευταιο αλμπουμ δε με τρελανε, αλλα μονο και μονο για τα παλια, αξιζει 100% το λαηβ.

2 Likes

Μεγαλη μπαντα κατ’εμε οι Disturbed! Εχει βγαλει 5 απο πολυ καλα εως εξαιρετικα αλμπουμ (με την εξαιρεση του μαπα Asylum και του επιτηδευμενου Evolution) και εχει καθιερωσει εναν ολοδικο της ηχο.
Ελπιζω απο τη πλευρα του κοινου να υπαρξει συμμετοχη και οσο πιο ενεργη γινεται.
Σε καθε περιπτωση ειμαι σιγουρος οτι ο (εξαιρετικος performer) Draiman και οι υπολοιποι θα τα δωσουν ολα).

P.S. Επειδη πιασαμε σχετικη κουβεντα…Καποια φαση πριν 5 χρονια πλακωσαν οι τεραστιοι Deftones. Πλακωσε σχετικα λιγος κοσμος, περασαμε ομως γαματα οσοι ημασταν εκει απολαμβανοντας ενα απωθημενο ετων. Ποιος μπορει να πει οτι ηταν μαπα ο Chino και η παρεα του;

6 Likes

Εγώ πάντως την Κυριακή θα είμαι απ την πλευρά των φασεων :grin:

Δεν με λες και ακροατή τους αλλά είναι καλή μπάντα με κάποια δυνατά χιτακια

3 Likes

Θα υπάρχει ξεχωριστή κερκίδα για τους φανατικούς και άλλη για τους περιστασιακούς, “για την φάση” ακροατές;:grin:

Παρεμπιπτόντως, για κάποιο λόγο, μου φαίνεται πιο δόκιμο να αναγράφεται η λέξη “φασαίος” με αι.
Κατά το “αρχαίος” που έχει τον ίδιο αριθμό συλλαβών και τονίζεται στην ίδια συλλαβή.
(Δεν κατάλαβα, έχουν αναλυθεί όλα τα άσχετα θέματα, ας λύσουμε και αυτό της ορθογραφίας του νεολογισμού!)

4 Likes

Από εκεί που δεν θα μου έφταναν τα λεφτά για συναυλίες, δεν έχω πάει ούτε μια και θα χάσω κ αυτή κ LoG. Κυριακή φεύγω για Ιταλία και γυρνάω μάλλον Πέμπτη.
Θα πάω στο Cariocas το Σάββατο κ αυτό με χίλια ζόρια έτσι για παρηγοριά.

2 Likes

Ο συγκεκριμένος χρήστης δίνει δικαιώματα βέβαια. Γράφει την άποψη του με ύφος λες και γράφει κάποια αντικειμενική αλήθεια. Και αν διαφωνείς μαζί του έχεις άδικο γιατί αυτός τα ξέρει καλύτερα και αντιλαμβάνεται καλύτερα τα δρώμενα. Κάποιες φορές αντιφάσκει και όταν του βρεις 2 αντικρουόμενα ποστ που έχει κάνει σου λέει ότι “οι άνθρωποι αλλάζουν απόψεις”. Άλλες φορές διαστρεβλώνει και αλλάζει την αλήθεια ανάλογα με το πώς τον συμφέρει. Για να περάσει στο φόρουμ τη δικιά του προσωπική αλήθεια. Τώρα αν η πραγματικότητα διαφωνεί μαζί του, τόσο το χειρότερο για την πραγματικότητα.

1 Like

Ναι, με ενδιαφερει παρα πολυ η “αληθεια του φορουμ” (WTF), τοσο πολυ που “διαστρεβλωνω, αντιφασκω, αντικρουω, παρουσιαζω οτι με συμφερει” και αλλα πολλα :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Τρομαζω με το ποσο απασχολουν μερικα bits and bytes σε μια οθονη μερικους ανθρωπους. :woozy_face:

Πώς κατάλαβες ότι εννοούσε εσένα, φοβερό ε :sweat_smile:

Δεν εννοούσα τη γνώμη του συγκεκριμένου χρήστη για το St. Anger. Μίλησα για τον τρόπο με τον οποίο γράφει στο φόρουμ. Όχι μόνο στο thread των Metallica, γενικότερα στα τόπικς.

Συμφωνουμε, για πλακα το επισημαινω το St. Anger - παντως, απο τη στιγμη που υπαρχει το κολπακι “βαζουμε τον καθε… αντιφρονουντα στο τσουβαλι με τα τρολλς” μην περιμενεις να μετρηθει η αποψη σου, ισα ισα που θα δεχτεις περαιτερω επιθεση ως κακο τρολλ που “ασχολειται πολυ” η ως “μπατσος που μας λεει πως να γραφουμε”.

Καλα το εκανα το login/logout/login, ε, δε μπερδευτηκα καπου. Μαστορας!

(post withdrawn by author, will be automatically deleted in 24 hours unless flagged)

Οι Disturbed μπορεί να αρέσουν η να μην αρέσουν, θεμιτό φυσικά δεν υπάρχει καθολική αποδοχή στη μουσική.

Αυτό που θεωρώ πως δεν αμφισβητειται είναι πως α. Έχουν προσωπικότητα, κάνουν κάτι ιδιαίτερο που δεν μπορείς να πεις ότι έκαναν άλλοι πριν από αυτούς (σε αυτό συμβάλλει και η φωνή που είναι ιδιαίτερη από μόνη της) και β. Δίνουν και γαμω τα live.

Τους είχα πετύχει στο Download πριν 3 χρόνια, έπαιζαν στη μεγάλη σκηνή που ήταν packed. Στο καπάκι έπαιζαν οι Gojira στη μικρή σκηνή που ήταν προτεραιότητα μου να δω εκείνη τη μέρα και κατάφεραν να με κρατήσουν σε όλο το σετ τους (τρέχοντας σαν παλαβός μεσ’τη λασπουρα με τις γαλότσες) χωρίς να είναι η μπάντα που θα βάλω να ακούσω στο πικ απ η το mp3 μου. Αυτό νομίζω πως έχει τη σημασία του για κάποιον που πάει να περάσει καλά.

(post withdrawn by author, will be automatically deleted in 24 hours unless flagged)

(post withdrawn by author, will be automatically deleted in 24 hours unless flagged)

1 Like

Τσέκαρα και σετλιστ, σούπερ είναι. Καλά θα περάσουμε.

Εγώ πάντως ακούω και Disturbed, βλέπω και Dark . Αλλά παιδιά φτάνει. Κουρασατε.

2 Likes

Μπαν για το σπόιλερ, έλεος πια

Καλα ντε, της βιασυνης ηταν, δεν εγινε εσκεμμενα.

Σορρυ οσους το προλαβαν, το εβαλα σε σποιλερ.