Disturbed

Παραπανω καποιος ειπε οτι και η διασκευη τους στο fade to black ειναι καλυτερη.Tην ακουσα και δεν τρελαθηκα κιολας…

  1. καποιος ειπε οτι τα φωνητικα του τραγουδιστη των disturbed στη διασκευη του fade του black ειναι καλυτερα και οχι η ιδια η διασκευη.καθως ειναι ημιτελης διασκευη αφου παιζουν το κομματι μισο.επειτα δεν συμφωνω οτι τα φωνητικα ειναι καλυτερα,απλα το λεει παρα πολυ ωραια,καθως κατεχει μια πολυ καλη φωνη (προσωπικη αποψη).
    2)ρε συ davidian Που ειδες οτι το 90% θεωρει καλυτερη τη εκδοχη των disturbed απο το original των Genesis??
    και γω τους γουσταρω τρελα,και μαρεσει η διασκευη αλλα βρισκω οτι δεν προσφερουν κατι διαφορετικο στο κομματι,περαν απο το σκληρο ροκ ηχο.ισα ισα που ξενερωσα που διαλεξανε να διασκευασουν ενα πολυ κλασσικο κομματι για διασκευες xωρις να το κανουν ξεχωριστο.μια φοβερη διασκευη παντως σε αυτο το κομματι,με εντελως την προσωπικη σφραγιδα του συγκροτηματος ειναι αυτη των in flames.

Αντιθέτως, εμένα των In Flames δεν μου αρέσει καθόλου, γιατί hardcorίζει πολύ… :? :lol: :lol:

Των Disturbed, αν και δεν κάνανε, όντως, διασκευή, αλλά επανεκτέλεση, το προτιμώ ασυζητητί! 8)

δεν θα λεγα οτι χαρντκοριζει,εκτος αν θεωρεις hardcore το ειδος των in flames! :wink:

Οφ Τοπικ :
εφαγα μια φλασια τωρα,καθως θυμηθηκα μια κουβεντα που καναμε με μια παρεα περι διασκευων.
νομιζω οτι οταν μια μπαντα παιζει το original οπως ειναι τοτε μιλαμε για διασκευη
και οταν το αλλαζει μιλαμε για ελευθερη αποδοση
καθως καπως ετσι ειναι οι ορολογιες στο θεατρο. :slight_smile:

Έχοντας ακούσει κάποια διάσπαρτα κομμάτια δεν με κέρδισαν(το αντίθετο μάλιστα). ¶κουσα το Ten Thousand Fists που μου πρότεινε κάποιος από εδώ, αλλά και πάλι δεν μου έκανε κάτι. Συνεχίζουν να μου είναι αδιάφοροι.

Πάντως εμένα και το τραγούδι που γράψανε για το Transformers μου άρεσε πολύ…

Έχω την εντύπωση πως το καινούριο θα κάνει μεγαλύτερη αίσθηση ακόμα και από το 10000 fists…

Και ότι θα έρθουν και από Αθήνα μεριά κάποια στιγμή…

Δύσκολο να επιλέξεις καλύτερο cd !
Είναι όλα φοβερά και το συγκρότημα κορυφαίο!
Ξέρει κανείς αν και πότε πρόκειται να ξανάρθουν Αθήνα??

Γιατί έχουν ξανάρθει???:-k

Είχα ακούσει 5-6 κομμάτια (από τίτλους θυμάμαι μόνο τα Sons of Plunder και το Ten Thousand Fists) και δεν μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση χωρίς να είναι κακοί.

Oπς!Βλακεία είπα???#-o
Νόμιζα ότι είχαν ξανάρθει!

sickness -απο τα καλυτερα album ολων των εποχων!!!

Αναμένοντας εναγωνίως το νέο album…:smiley:

Για ποτε υπολογιζεις?:-k

Γύρω στην ανοιξη εχουν πει…:-k

yeah baby,yeah!!

ποτε βγαινει???

κατι πηρε το αυτι μου για ενα τουρνε disturbed,mudvayne και κατι αλλοι (slipknot??).
λογικα αμερικα.αλλα παιζει να χτυπησει ευρωπη…

Εγώ έχω ακούσει το 10000 fists, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τα άλλα άλμπουμ τους. Αλλά αυτό που άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ. Όταν αξιωθώ να ακούσω και κανα άλλο θα πω περισσότερα.

Σιγά μην έρθει Ελλάδα τέτοιο πακέτο.
Αν τους φέρουν θα τους φέρουν έναν έναν για να ξεφραγκιαστούμε κιόλας:wink:

Κανένα δείγμα από το καινούριο album έχωμεν??:roll:

Nαι δεν παίζει να ρθουν όλοι μαζί Ελλάδα!!!Είμαστε αιώνια καταδικασμένοι…:stuck_out_tongue:
Έχει από τώρα δείγματα???

Ειχα ακουσει μονο το hit-ακι Get Down with The Sickness το οποιο δεν μαρεσει,
ασε που εχω βαρεθει να το ακουω.Ψαρωσα απο τα σχολια και κατεβασα το
Τen Thousand Fists και εξεπλαγην!Δεν περιμενα τετοιο δισκο απο αυτη την
μπαντα.Απεχω απο το να δηλωσω φαν-μποης αλλα αυτο το αλμπουμ θα το
ακουω συχνα.