Diy συναυλίες

25??? Μας είχανε πει για 10-15 το πολύ και φοβηθήκαμε ότι θα ΄ταν μισή ώρα live συνολικά με δύο μπάντες. Άντε, μακάρι να κάνουν την υπέρβαση. :stuck_out_tongue:

Οι αλλοι δηλαδη ηρθανε απο τη Νεα Ζηλανδια για να παιξουν 15 λεπτα; Θα βγαλει καπνους το κεφαλι μου απο το καψιμο.

1 Like

Αχαχαχαχα. Δεν ήρθανε ακριβώς γι’ αυτό, διακοπές ήτανε Ελλάδα οι 2 απ’ τους 3, ήρθε άλλη μία από Γερμανία γνωστή τους, δανείστηκαν όργανα, 2-3 πρόβες κι έτοιμη η D.I.Y. περιοδεία!

Ε, τους πετάς κάνα κουτάκι ή όχι;;; :crazy_face:

2 Likes

Ότι θα βλεπα Stress λάιβ δεν το περίμενα με τίποτα, ειδικά μαζί με Αντί… και Αντίδραση.
Χαμός, τρέλα, παράνοια, ανατριχίλα για κομμάτια που ακούω τόσα χρόνια. Όταν παίξανε Λέρο μπήκα σε όλα τα pits, εεεεε pogos χαχα τι λέω, και έφτασα μέχρι τη σκηνή. Έκσταση!!!

Όσο περνάνε τα χρόνια περνάω πολύ καλύτερα στα πανκ φεστιβάλ παρά στα μέταλ. Μακάρι να συνεχίζουν να διοργανώνονται με αυτούς τους ρυθμούς. Θα προσπαθώ να είμαι εκεί!

*Όταν βγήκαν οι Αντί… έπρεπε να έχω πιει 2 ποτά ακόμα. Απίστευτη εμφάνιση

4 Likes

Και τι παίχτηκε με τις συμπεριφορές του κοινού και υπάρχουν τα σχετικά posts στα ίντερνετς;

Μπροστά αριστερά πετούσαν κουτάκια στη σκηνή και κάποιοι μουσικοί στραβωσανε κάποια στιγμή.
Προς το τέλος έγινε και κάτι ακόμα και υπήρχε έντονος διάλογος , σταμάτησαν για περίπου 5 λεπτά αλλά δεν έβλεπα καλά τι γίνεται.

Εγιναν και άλλα πέρα από τα κουτάκια που χθες ήταν το λιγότερο πρόβλημα (μην τα κάνουμε meme!), κυρίως με συμπεριφορές από τα άτομα που ανέβαιναν στη σκηνή με το έτσι θέλω, δίχως σεβασμό σε ηχοληψία, εξοπλισμό, μπάντες, και φυσικά κοινό. Εν τέλει, προκλήθηκαν ζημιές σε μηχανήματα και ο λογαριασμός ήταν μεγάλος, χώρια κάτι διαλόγους κλπ που ειπώθηκαν.

Θα μπορούσα να επεκταθώ πιο αναλυτικά με λεπτομέρειες κλπ αλλά δεν έχει τόση σημασία.

Σημασία έχει να γίνουν αντιληπτά κάποια πράγματα ως προς το τι είναι αυτές οι συναυλίες, τι παράγουν, πως εισερχόμαστε εμείς σε αυτές, και πως ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα και πως η κριτική δεν γίνεται εκ του ασφαλούς και δακτυλοδεικτούμενα, αλλά με σκοπό να αναγνωριστούν παθογένειες που κάνουν γραφικό και νοσταλγικό κάτι που έχει ανατρεπτική προοπτική.

Σε κάθε περίπτωση, συγκινητική η επιστροφή των Stress και Αντί πάντα αξία, και ας βάλθηκαν μερικά άτομα να χαλάσουν το λάιβ για να κάνουν τη φασάρα τους.

6 Likes

8 Likes

Λατρεμένοι Καταλανοί!

4 Likes

Τι είναι το σένσιτιβ πανκ;

2 Likes

Κάτι χίππηδες

Κάτι σα blasphemy μάλλον

Χίπηδες μπλάσφεμυ;

Sounds fun, λέω να 'ρθω.

2 Likes

Πάλι καλά :stuck_out_tongue:

1 Like

Πάει για Απρίλη. :roll_eyes:

Πάλι καλά θα έχω επαναπατριστεί από το Roadburn και δεν θα χαθεί (ναι, ξέρω, πολύ σας ενδιέφερε).

Σε άλλα νέα, αφήνω και αυτό εδώ.

3 Likes

2 Likes

Ωραίο punk διήμερο σε γεωπονικό και πανεπιστημιούπολη (έχει ανέβει και πιο πάνω αλλά άλλαξε χώρο) για ιατρικά έξοδα. Μακάρι να έχω ρεπό κυριακη για να καταφέρω να πάω και στα δύο

6 Likes

Έχει και αυτή για τον ίδιο σκοπό στην ΑΣΟΕΕ

5 Likes

Μερακλίδικο, μπράβο, πάμε μία πάλι.

Summary

Cut All of Your Face Off | Nightfeeder

2 Likes