Dodheimsgard - Supervillain Outcast (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)!

το νεο αλμπουμ των νορβηγών που αν ξεπερασει το 666 international απλα θα κοβει τη γη και μεταλ θα σταματησει να υπαρχει θα κυκλοφορησει 26 μαρτιου στη νορβηγια και απριλη στον υπολοιπο κοσμο.

στο νετ υπαρχει ενα rehearsal προπερσινο, αλλα δε θελω να το ακουσω. θελω να χω τα τελικα αποτελεσματα.

στην αρχη λεγαν για σεπτεμβρη. μετα για γεναρη και ενω λεγαν απο το περασμενο μαρτη οτι το τελειωνουν και το σεπτεμβρη οτι ειναι ετοιμο απο οτι αποδειχτηκε το τελειωσαν πριν λιγες μερες (!) και προχθες ή αντιπροχθες αν δε κανω λαθος παρεδωσαν κατα τα λεγόμενα τους τα masters στην εταιρια.

μπηκαμε στην τελικη ευθεια για αν όχι ενα απιστευτο δίσκο, σιγουρα κατι πολύ μεγάλο που θα κανει αισθηση στηγ μεταλλικη κοινότητα.

ακουο το sonar bliss τωρα απο το 666…δε μπορω να περιμενω γμτ…

Ναι, ναι, άντε να βγει! :roll: :^o

:evil: :evil: :evil:

ουστ ρε! dodheimsgard ρε!παλιοροκά. ουυυυ…666…ουυυυ…

(την ειδα και λουκά σε φαση το ροκ ειναι του σατανα, οι dodheimsgard οχι.) :stuck_out_tongue:

ανέβασαν νεο κομμάτι τους στο myspace. όποιος θελει τσεκαρει…

Spernei apla!

Το tracklist και το εξώφυλλο του δίσκου.

  1. Dushman
  2. Vendetta Assassin
  3. The Snuff Dreams Are Made Of
  4. Horrorizon
  5. Foe X Foe
  6. Secret Identity
  7. The Vile Delinquents
  8. Unaltered Beast
  9. Apocalypticism
  10. Chrome Balaclava
  11. Ghostforce Soul Constrictor
  12. All Is Not Self
  13. Supervillain Serum
  14. Cellar Door

oreo ekswfyllo - alla ntaks - oi typoi einai gia to patrino karnabali !

ασε τζιμάκο. έχουμε άλλα γουστα. πχ δε πεθαινω κιολας για legs diamond…ασχετως αν εσυ γουσταρεις. ειναι θεμα γουστου…

den exeis akousei legs diamond. pes mas ena kommati …
epishs, apla - endymatologika oi DOD einai gia ta karnavalia. kai epiushs legetai xioumor :stuck_out_tongue: kati to opoio profanws - oi grim post- blackmetallers den exoun :stuck_out_tongue: !

εισαι λάθος. έχω ακούσει ένα από την majestic rock records νομίζω. τιτλο δε θυμαμαι. παιζει να ηταν επανεκδοση. δυστυχώ το cd το έχω μόνο ακούσει και δεν το χω, οποτε δε μπορω να σε διαφωτίσω…μου χε ερθει μαζι με το kinrick. το ενα το πήρα εγω, το legs diamond άλλος…

έχω χιουμορ πάντως και περισσότερο από σένα. :stuck_out_tongue: δε προσβλήθηκα, απλά τα γραφα γρήγορα και μου βγηκε ετσι. εμ, εχουμε και δουλειες. ουγκ. :stuck_out_tongue:

ena best htan. kai ontws den mporeis na anafereis kommmati. lol, exw diskografia.
kai eprepe na prosblhtheis kai oxi shmera einai sabbato… ara no biz… lol i den tha postaram edw me tetoia syxnothta. lol

εσυ μπορει να μην εχεις δουλειες, εμεις όμως έχουμε… :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Θα μιλήσει για ενδυματολογικά καρναβάλια και ο karja τώρα… που φτάσαμε. Άτομο που τη βρίσκει με Wig Wam, Twisted Sister και γω δεν ξέρω τι άλλο, που ντύνονται σας τελειωμένες τραβεστί στη Συγγρού και βρίσκει τους DHG για τα καρναβάλια. Τι ειρωνεία. Να μπορούσαν τουλάχιστον οι καρνάβαλοι που ακούς να γράψουν και να παίξουν τα μισά απ αυτά που χουν γράψει οι DHG… αλλά μπα, ούτε καν αυτό.

Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα…

εχεις δικιο εδω…

καλά αυτο ειναι αναλογα με τα γουστα και την όρεξη…εγω και τα δυο απο αυτα ακουο και γουσταρω…

nai kai oi 2 mpantes pou aneferes, einai megalyteres kai fysika kalyteres apo DOD.
an ekseresoume ante 5 mousikous sto genikotero black idiwma - oi perrisoteroi drummer btw, oi ypoloipoi den mporoun na miloun gia ektelestikh deinothta.
(gia ena sxetiko - klima atmosfaira - isws - pragma kai pali poly ypokeimeniko)

profanws - oi sister - me i xwris make-up koboun $@$@#$ live.
oi de wig wam - osoi tous eidan - kseroun.

a kai ase to thanathforo - to mauro - ta gemato kakia stylaki… me thn eirwnia ktl ktl … apla einai asteio.

Ενταξει τι να πω τωρα, γουστα ειναι αυτα.Χωρις να ακουω ομως καθολου black χιλιες φορες το στυλακι γεματο κακια παρα τον απολυτο πατο.Αντε και Lordi
Και οπως για σενα ειναι αστειο το black (ναι πολλες φορες ειναι αλλα οχι και οι DHG) για μενα ειναι αστεια η μουσικη για επαναστατημενους 15χρονους (μπαμπα μπαμπα ακουω rock n roll), στιχος 0 και μουσικη μονο για να συνοδευει καμμια μπιρα.

apodeiksh oti den exeis akousei pote T.sister isws ?

NOW’S THE TIME TO STAND TALL
START YOUR LIFE ANEW
FREEDOM LIES IN YOUR HEART
NOW’S THE TIME FOR YOU

apolyto 0 e ?

oi lordi einia kai gelioi kai afwnoi. opws kati m.manson ktl ktl ktl …

omws kati kiss - kati death ss kati alloi - maskarades, kati a.cooper ktp ktl… skotwnan mousika… kai eixan to kati tis tous…

epishs, to black - exei tous pio geloious stixous ever… aneta…
as doume ligo dod :

Unbreakable and unborn
Sifting the contents of the surface
A ceremony of killers
A scorched fucking snale

??? SUBZERO ???

ante kati COF, na exoun kalh xrhshs agglikhs - alla mexri ekei ! LOL

kakia ?!?!?! LOL !

Δηλαδή με το να παραθέτεις δύο ξέμπαρκα αποσπάσματα στίχων πιστεύεις ότι αποδεικνύεις κάτι?

NOW’S THE TIME TO STAND TALL
START YOUR LIFE ANEW
FREEDOM LIES IN YOUR HEART
NOW’S THE TIME FOR YOU

Και σιγά το στίχο, πιο τετριμμένα concept απ τα περί ελευθερίας, πίστης στον εαυτό σου κλπ. κλπ. δεν υπάρχουν στο heavy metal. Τι περιμένεις, να τους δώσουμε και το νόμπελ ποίησης?
Εγώ θα συμφωνήσω με τον Vangelis και θα επαναλάβω το ότι η ένσταση μου στοχεύει τον ενδυματολογικό χαρακτηρισμό που έκανες. Εκτός και αν ντύνεσαι και εσύ με κολλάν και βάφεις την βλεφαρίδα, οπότε πάω πάσο.

Η black εκφραζει καποιους ανθρωπους αρα δεν εχει γελοιους στιχους γι’ αυτους. Το συγκεκριμενο ειδος ή σε εκφραζει ή το θεωρείς γελοιό. Κι εγώ στην δευτερη ομαδα ανηκω. Δεν αντεχω ουτε κατα διανοια να ακουσω black και δεν με ενδιαφερει να την ψαξω κυριως λογω του περιεχομενου των στιχων της. Οχι οτι ειμαι ανθρωπος του θεου κι ετσι. αντιθετως δεν πιστευω στον θεο. αλλα αν ηταν να διαλεξω αναμεσα στον χριστιανισμο και τον σατανισμο θα διαλεγα με κλειστα ματια τον χριστιανισμο. Οταν ακουω ενα συγκροτημα το οποιο μπορει να με πορωνει (οπως οταν πρωτοακουσα slayer), το ψαχνω αρκετα μεχρι να αποφασισω αν θα συνεχισω να το ακουω ή οχι, κι αυτο γιατι προτιμαω να στερηθω αυτου, απ’το να το ακουω χωρις να με εκφραζει και να καταληξω σαν κατι βλακες που δεν ξερουν τι ακουνε. σωστο παραδειγμα ενας βλακας στο σχολειο μου που λεει οτι ακουει black και η μανα του ειναι καθηγητρια θρησκευτικων και το πασχα ειναι ενα απ’ τα παιδια που ακολουθανε τον επιταφιο ντυμενα με ρασα.