Καλύτερος Doom δίσκος των 00ς

Δεν έχω ακούσει Reverend Bizarre ακόμα ωστόσο μόλις τελείωσα την πρώτη ακρόαση του Watching from a distance των Warning βλέποντας τους στο poll…
Ρε μαλ… τι μου κάνατε ξέρετε;; Μου μαυρίσατε την ψυχή, τι μαύρη διαμαντάρα ήταν αυτή;;
Έχει και σκατά καιρό έτοιμος να φουντάρω είμαι.

Επίσης:

Mirror Of Deception - Foregone

Kαι γω ήθελα να πω αυτό το σχόλιο για Pagan Altar. Δεν ξέρω γιατί αλλά τα περισσότερα που χω ακούσει δε μου κάνουν για Doom… τώρα στιχουργικά είναι, αλλά … τέλος πάντων μεγάλη κουβέντα ανοίγει. Πάντως ένα King Of The Dead δεν έχω ακούσει από αυτούς.

Επίσης το πρώτο από Minotauri. Αυτή η εναρκτήρια κομματάρα το Singing In The Grave είναι για μακάβριες νύχτες!Γενικά ο δίσκος είναι γαμάτος πλην λίγο κοινότοπος …

Κερατάδες μου φαίνεται θα αγοράσω το Watching From A Distance στα τυφλά.

πρώτα αυτό

και μετά αυτό

και το '09 δεν έχει τελειώσει ακόμα

ας προσθεσουμε κι αυτο μιας και μου ηρθε στο μυαλο.

Το ξέρω μάνα μου, γι’ αυτό και δεν αποκόμισα αυτήν την εντύπωση. Κουβέντα να γίνεται μιας κι από κοντά δεν ευκαιρήσαμε τρόμπα!. Και που 'σαι…

Βίβα σου ρε Γράκχε :drunk:

Stood the Goddess of Doom. The supreme entity.
Saint Vitus and Trouble, Witchfinder General,
Count Raven, The Obsessed and Pentagram,
Solitude Aeturnus and Candlemass,
Penance, Revelation, Solstice and Iron Man,
Mirror of Deception and Pagan Altar,
Cirith Ungol, Exitus and Scald,
Internal Void, Paul Chain and Warning,
Unorthodox, Cathedral and Cold Mourning.
While Heaven Wept and Minotauri,
Dawn of Winter, Spiritus Mortis,
Electric Wizard, Confessor, Stillborn,
Solomon Kane, Orodruin and Mourn
”.

Παλι καλα που μου θυμησε ο Γρακχος το LAmented Souls που στεγνα γαμει και δερνει. Ψοφισα Cathedral αλλα και τα αλλα (οσα εχω ακουσει δλδ) ειναι τρομερα και φοβερα.

Solitude Aeturnus - Alone + Candlemass - Death Magic Doom:):!:

το 1ο krux γαμαει

επισης αδικημενοι στα 90ς

αδικημενοι και στα 00ς

γιατι ωρε???

Η πετάνα η κενωνία:p:!:

Super ηταν, αλλα δε θα το βαζα στα κορυφαια.

Ακολουθει ενα προσωπικο κολλημα:

ναι
αλλα ποσες μπαντες παιζουν σαν τους confessor???
και ποσες βγαζουν ενα δισκο ανα δεκαετια??? :p:p:p

Απλά ας πεταχτώσα τσουτσού για να πω ότι χτες είχα κουβέντα με άλλο χρήστη του φόρουμ και συμφωνήσαμε ότι απ’ τα καλύτερα ντουμ τραγούδια των 00ς το έχουν βγάλει oι BORIS.

Oπότε ας πούμε ενδεικτικά το Akuma No Uta σαν ένα παραδειγματάκι.

Ορίστε μας. Άντε, μολύνετε ακόμα και το θρεντ για το ΝΤΟΥΜΕΤΑΛ με τις false-ιές σας. :stuck_out_tongue:

δεν ξερω ρε ρεντραμ αλλα φευγει πολυ

συγκρινε τους με τα αλλα του πολλ, εχουν αποσταση

παιζει να εχουν τον καλυτερο δισκο των 00’s (ξερουμε ολοι τι χρωμα ειναι), αλλα θα καταληξουμε παλι να μιλαμε για τον ορισμο του ντουμ

Εδώ λέει Doom, ντουμ, δε λέει πουθενά μέταλ. Αμάν πια με σας τους μεταλάδες, μη λείψει το αγνό παρθένο μέτσαλ, χάνετε το μπούσουλα :stuck_out_tongue:

Εντιτ: ε, τι να κάνουμε, πάμε πάλι στις γμταμπέλες που έχουν καταστρέψει τα πάντα. Και επί του θέματος, ωραίοι οι Σάγκ πχ, αλλά δεν παίζουν για κανένα λόγο ντουμ. Χέβι μέταλ αλά Σάμπαθ παίζουν. Μία απ΄τα ίδια και για τους Καθίντραλ.

αυτες οι συζητησεις στα ντουμοθρεντς εχουν περασει πια σε αλλο επιπεδο :lol:

απλα οι boris εχουν τοσες πολλες προσμιξεις στη μουσικη τους που οσο ντουμ τους λες, αλλο τοσο τους λες stoner η noise rock…η sludge

αν προσθεσουμε στο doom και μπαντες οπως melvins θα μπλεξουμε τα μπουτια μας ρε

προτεινω ο θρεντσταρτερ να δινει ειδικο οδηγο για το σε ποιο ντουμ αναφερεται :lol:

εντιτ
με εκανες να βαλω μπορις μετα απο πολυ καιρο ρε!

Αγόρι μου, αν δεν κάνω λάθος ήσουν αυτόπτης/αυτήκοος μάρτυρας όταν συζητούσαμε το θέμα με τον Οπλαρχηγό και καταλήξαμε ότι ΝΤΟΥΜ χωρίς ΜΕΤΑΛ είναι χωριάτικη σαλάτα χωρίς φέτα. :stuck_out_tongue:

Αφού δεν έφερες αντίρρηση τότες, μόκο! :smiley:

Και το αστείο είναι ότι οι Μπόρις δε με χαλάνε καν.

Πεστα μωρε.Τωρα ετοιμασου να υποστεις την οργη (βαλε οποιον θες εδω)

μισο λιγο, ποιες μπαντες εχεις στο μυαλο σου που ειναι ΝΤΟΥΜ χωρις ΜΕΤΑΛ? για να δουμε αν οντως ειναι χωριατικη χωρις φετα