DOOM Over Greece 17/01/15@Eightball 18/01/15@An Club

Εννοείται μετά γιατί πρέπει να πάμε και τον Άλαν να δει τους Universe217 live!
Έχει δηλώσει πως είναι από τις αγαπημένες του νέες μπάντες…
(βασικά όλοι οι Procession & Dread Sovereign θα έρθουν στο live)
Γράφονται όλα στον πρόλογο του fb event!

Ναι είμαι τυφλός, δεν είδα αυτό που έγραφε στο event.

Καλός χαμός θα γίνει λοιπόν

…ωωω ρε συγκινήσεις8O :slight_smile: :!:

πηγα no remorse κ δεν ειχαν τικετς σημερα.πηρα κανεις απο καπου αλλου?
σε λαθος μαγαζι πηγα,σορρυ

Σε Metal Era και Reload η προπώληση.
Αν έχουν τελειώσει στα 20? ταμείο.

…θα πάω σε λίγη ώρα:):!:

Το πρόγραμμα και για τις δύο βραδιές θα είναι το εξής:

Doors 18:45
The Temple 19:00
Aeon Aphelion 19:40
Shattered hope 20:35
Dread Sovereign 21:35
Procession 22:50

Πηγα και πηρα ticket χτες απο Metal Era. Καλα να περασουμε!!

Κανενας ορθιος Βορειοελλαδιτης να μας πει τι εγινε χθες?

Το πρόγραμμα στη Θεσσαλονίκη ξεχείλωσε με τους Processiοn να κατεβαίνουν απο τη σκηνή στις 01.20…στα μουσικά τώρα…δεν πρόλαβα τους Temple, οι Aeon Aphelion μου αρέσαν αρκετά, το doom metal τους μου φάνηκε πιο χεβιμεταλλάδικο και λιγότερο πομπώδες και παραδοσιακό…οι Shattered Hope είναι εξαιρετικοί στο funeral doom/death τους, απλά έχω αποχωρήσει απο το είδος χρόνια τωρά και δεν το εκτίμησα τόσο…παικτικά ωστόσο είναι άρτιοι και to the point…οι Dread Sovereign έχουν τις αρετές που έχει ένα τρίο στη μουσική που αγαπάμε…μεγαλύτερη αμεσότητα, επιμονή στα βασικά και τραγούδια…ο Alan όπως πάντα αεικίνητος και εκφραστικός, όχι προφανώς όσο με τους Primordial έχοντας και τα καθήκοντα μπασίστα, αλλά και πάλι θεούλης…έπαιξαν και μια διασκευή σε ένα μεγαθήριο…οι Procession υπήρξαν ισοπεδωτικοί σε σημεία, αποδίδοντας τις άριστες συνθέσεις τους εξαιρετικά σε ένα 80λεπτο σετ που ικανόποιησε θεωρώ άπαντες…πολύ καλή εμφάνιση…
Γενικότερα ο ήχος ήταν απο καλός ώς πολύ καλός σε όλους, ο κόσμος είχε μια ψιλομέτρια προσέλευση θα έλεγα (καμιά 150;…) και το merch σε τιμές απο 7 ευρώ μέχρι και 15 ευρώ αν είδα καλά…( ελληνικά και ξένα γκρουπ)…

Ωχ ωχ…δεν το γλυτωνουμε το ταξι μου φαινεται…Δεν πειραζει…

…ομορφιές, αν εξαιρέσουμε το ξεχείλωμα της ώρας…αναμένουμε τα ανάλογα και για απόψε:):!:

Αναφορικά με το πρόγραμμα, ενώ έφτασα στο club την ώρα που κανονικά οι Shattered Hope θα ήταν στη μέση του set τους, εντούτοις τότε μόλις είχαν ξεκινήσει οι Aeon Aphelion…αυτό βέβαια μπορεί και να μη σημαίνει κάτι για την συναυλία της Αθήνας…το πρόγραμμα μπορεί και να τηρηθεί σήμερα κανονικά (αυριο και εργασιμή άλλωστε…)…οπότε όσοι γουστάρουν να δουν άπαντα καλό θα ήταν να εμπιστευτούν τις ώρες εμφάνισης που ανακοίνωσε η διοργανώτρια εταιρεία…

…ακομα και αυτο να εμπιστευτουμε παντως…το live θα τελειωσει 12.10… :slight_smile:
Ειπαμε…Δεν πειραζει! Νομιζω οτι αξιζει με το παραπανω το ολο πακετο, Ελληνικες + ξενες μπαντες…

Μολιε διαβασα και αυτο

[I][FONT=Palatino Linotype]Με λυπη σας πληροφορουμε οτι ο drummer των The Temple την εβγαλε στο νοσοκομειο ολη τη νυχτα και ετσι δεν θα μπορεσουν να συμμετασχουν αποψε.Αφου ζητησουμε συγνωμη γιατι το προγραμμα γαμηθηκε τελειως χθες λογω της κρεπαλης της Παρασκευης σημερα το προγραμμα θα ειναι αυστηρο γιατι ειναι και Κυριακη.Παμε λοιπον
Aeon Aphelion 19.00
Shattere hope 20.00
Dread Sovereign 21.00
Procession 22.30.[/FONT][/I]

κριμα τουςThe Temple, ηθελα πολυ να τους δω…

Αναμενουμε για το βραδυ, νομιζω οτι θα το ευχαριστηθουμε οσοι παμε. Sofa King,σε ποια περιοχη μενεις?Στειλε ενα pm μηπως και εισαι προς τα μερη μας να σε εξυπηρετησουμε

…για όποιον ενδιαφέρεται ο τελευταίος συρμός του ηλεκτρικού περνάει από την Ομόνεια 12.40 περίπου…και προς τις δυο κατευθύνσεις
…αυτό γίνεται κάθε μέρα, όχι μόνο Παρασκευή Σάββατο

:):!:

Ανακοίνωση τελευταίας στιγμής της Krisis.

Με λυπη σας πληροφορουμε οτι ο drummer των The Temple την εβγαλε στο νοσοκομειο ολη τη νυχτα και ετσι δεν θα μπορεσουν να συμμετασχουν αποψε.Αφου ζητησουμε συγνωμη γιατι το προγραμμα γαμηθηκε τελειως χθες λογω της κρεπαλης της Παρασκευης σημερα το προγραμμα θα ειναι αυστηρο γιατι ειναι και Κυριακη.Παμε λοιπον
Aeon Aphelion 19.00
Shattere hope 20.00
Dread Sovereign 21.00
Procession 22.30.

Μετρο παντως, 12.15 περναει το λεω με σιγουρια! :slight_smile:

Στα του live…
Οι Dread Sovereign, σπειρανε κανονικα και παρολο που ο Alan ειχε θεμα με την φωνη του ηταν επαγγελματιας 101% και ηταν εκει στο σανιδι! Περιμενω πως και πως τον Μαρτη να κατεδαφισουμε το Αν. Το κιθαρονι του τρελο, και πρεπει να ηταν κομματια -οταν επαιζαν οι Proecssion ηταν στο κοινο και χτυπιοταν και εφαγε “τουμπα”-

Οι Procession ο Felipe καθηλωτικος με την φωνη του. Μας πορωσαν και γουσταραμε ολοι μεχρι το τελευταιο λεπτο.

Aeon Aphelion + Shattered Hope, και οι δυο πολυ καλοι, αν και Shattered Hope, θα τους ακουγα πιο ευχαριστα πριν 20 χρονια (χεχε) τωρα πλεον εχω ξεφυγει απο το ατμοσφαιρικο doomdeath, επομενως δεν ειμαι και ο καταληλος να εκφερω γνωμη. :slight_smile:

Οσο για το merch, παλι εφυγε ενα 50αρικο…
Temple cd 3euro (παρολο που δεν επαιξαν υπηρχε το cd τους)
Aeon Aphelion cd 8 euro
Dread Sovereign limited Greece tshirt 10euro,
Procession limited Greece Tshirt + CD 20 euro

…ε και αφου ηταν και ο Greg εκει τιμησαμε και War Dance cd, που το λιωσανε στα διαλλειματα. :slight_smile:
Και του χρονου ευχομαι, με πιο πολυ κοσμο! :slight_smile:

Μόνο Procession. Τα γάμησαν όλα.

Ο Άλαν ας βρει κάναν σοβαρό συνθέτη για τους DS, αλλιώς καλύτερα να το αφήσει το άθλημα.