DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Συγκρίνεις το Ηρώδειο με κάτι άλλο; Λίγο άδικο μου ακούγεται

4 Likes

Δεν συγκρίνω το Ηρώδειο με το Gazi Music Hall. Συγκρίνω την εμπειρία δύο διαφορετικών εταιρειών διοργάνωσης.

Μαζί σου, αλλά οι συνθήκες στον χώρο ήταν, είναι και θα είναι η μέρα με τη νύχτα ανεξαρτήτου διοργανωτή θαρρώ.

Από κάτω πέφτει το κράξιμο της αρκούδας, όπως σε όλα τα posts.

Δεν πήγα, παρόλο που δεν τους έχω δει ποτέ και ήθελα πολύ γιατί είναι θρύλοι.

Οι τιμές ήταν κακές, ο χώρος άγνωστος, η εταιρεία εντελώς shady με τόσες κατηγορίες εισιτηρίων, με νέα εισιτήρια που εμφανίζονται ξαφνικά με αποτέλεσμα την σαρδελοποίηση, με παραπλανητικό marketing εκ μέρους και της μπάντας και της εταιρείας και τέλος με το μεγάλο λάθος της μπάντας να παίζει τόσο λίγο και σχετικά άγνωστα τραγούδια από την δισκογραφία της.
Γκρινιάζουμε για τους Maiden που δεν βγάζουν ποτέ το Fear of the Dark από τα live τους, αλλά για μένα και κάθε μη φανατικό φαν, αυτά χρειάζονται. Στο τέλος της ημέρας δεν μετανιώνω καθόλου για την επιλογή μου, υπήρχαν τόσα red flags για αυτό το live!

dtt

3 Likes

Ισχυει, απο την αλλη το να ειναι πιο ακριβα στο Γκαζι μιουζικ χωλ σε σχεση με το Ηρωδειο ειναι λιγο ξεφτιλα.

Χάχα έπος ανακοίνωση.
Εγώ πάντως συνάντησα τον LaBrie στο αεροδρόμιο όταν φεύγανε και του τα είπα ένα χέρι για το τι έγινε. Θα τα μεταβιβασει στο management είπε. Την επόμενη φορά θα έρθουν με άλλο promoter.

7 Likes

Προφανέστατα, δεν το συζητάμε αυτό (αν και από τα γραφόμενα του φίλου εισέπραξα πως σήμερα είναι πιο ακριβά). Φαντάζομαι πως θα ήθελε να ζήσει την χθεσινή εμπειρία των Theater σε έναν αντίστοιχο χώρο -αν όχι τον ίδιο- με το Ηρώδειο όποιος και να ταν ο promoter

2 Likes

Για αυτο για τετοιες μπαντες μονο στο εξωτερικο

Όχι, δε θα ήθελα να δω Theater στο Ηρώδειο. Δε νομίζω ότι ταιριάζουν κιόλας, όσο κι αν μου αρέσουν.

Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι και στο GaziMH θα μπορούσε το live να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπές, αλλά κάτι τέτοιο δε συνέβη όπως όλοι ξέρουμε.

Για την ανακοίνωση της εταιρείας μόνο γέλια. Η σύνταξη κλασικά έγινε στο πόδι. Το δε περιεχόμενο…

Αλήθεια, τι κασέ παίζει να έχουν οι Theater?

Εξαψήφιο.

Πλακα κανεις τωρα ε?

Εχω δει Theater στον Λυκαβηττο και ηταν ο ορισμος της τελειοτητας.

Οι Theater στο Ηρωδειο οχι απλα θα ταιριαζαν, αλλα θα ηταν ο ιδανικος χωρος για αυτους, χωρις κανεναν ανταγωνισμο. Το γεγονος οτι ο Πετρουτσι μπορει να βγαλει κρυσταλλινο ηχο με οποιαδηποτε κιθαρα σε οποιεσδηποτε συνθηκες, θα δημιουργουσε μια μνημειωδη βραδια. Αν ειναι δυνατον να συζητσαμε κιολας για το αν θα ταιριαζαν οι Theater στο Ηρωδειο. Απλως δεν προκειται ποτε να γινει γιατι δεν εχουν τοσο μεγαλη απηχηση στην Ελλαδα ωστε να μπορεσουν να το κλεισουν.

2 Likes

Σιγά, μια χαρά θα μπορούσαν να το γεμίσουν.

1 Like

Δεν το εθεσα καλα. Δε νομιζω να μπορουσαν να πεισουν καποιον φορεα για την καλλιτεχνικη τους αξια ωστε να κλεισουν το Ηρωδειο. Δεν παιζει οποιος κι οποιος εκει περα.

1 Like

Από Ρέμος κ πάνω;

1 Like

Έχω πιστεύω ότι οι περιορισμοί είναι το πρόβλημα και όχι η καλλιτεχνική αξία, όνομα κλπ

Όταν μια μπάντα κάνει τουρ δεν πρόκειται να πάει σε ένα χώρο χωρίς το stage set της
… Χώρια την ένταση που θα πρέπει να είναι συγκεκριμένη απ όσο θυμάμαι από Foo Fighters

Καλά για Theater συγκεκριμένα μια ένταση ανάλογη των Foo δε θα μας χαλούσε.

Ακούγοντας το as i am προχθές εμένα θα με χαλούσε

Αλλά Οκ αναλόγως τι θα έπαιζαν σε τέτοιο μέρος

2 Likes

ΛΛΛΥΚΑΒΗΤΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ…
Για μένα ο πιο ιδανικός όπεν ερ χώρος για συναυλίες μέσα στην Αθήνα.

2 Likes

Το roxx μεχρι τωρα εχει την πληρεστερη ανταποκριση. Δεν μασανε τα λογια τους. Ωραια τα λεει και ο πανος στο reaction

1 Like