DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Γιατί όχι; Λολ! Είσαι πρώτο τραπέζι πίστα στους Dream Theater, χαλαρά με ξηρούς καρπούς και Heineken και αποφεύγεις να μη βλέπεις καλά επειδή κάποιος με ύψος 2:10 βρήκε να κάτσει ακριβώς μπροστά σου και κάποιος άλλος χοροπηδάει σαν κατσίκι και πέφτει πάνω σου. Τις πληρώνεις αυτές τις ανέσεις :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kαι κάνεις headbanging μόνος σου πάνω στο τραπέζι :stuck_out_tongue:

1 Like

μπα , δεν θα εμπιστευτώ τυφλά τέτοια ποσά για θέσεις που είναι πίσω απ την γενική είσοδο, όσο υπερυψωμένες κι αν είναι

65 ευρώ για fan zone έτσι όπως φαίνεται στην εικόνα, είναι ένα ποσό αρκετά καλό για τα δεδομένα μου

Με αυτό γίνονται 2 τα live που άλλαξαν χώρο λόγο μεγάλης ζήτησης. Γενικά φέτος τα περισσότερα live είχαν ικανοποιητική προσέλευση. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι…

Δε γνωρίζω αν έπαιξε κάποιον ρόλο και αυτό: https://www.viva.gr/tickets/theatre/alsos/to-diko-mas-cinema/

1 Like

Πιθανό

1 Like

2 Likes

ΑΙΣΧΟΣ! Υπό διωγμόν το metal και μάλιστα στην πιο ποιοτική έκφανσή του! (θα έλεγα αν δεν είχα δει ότι στις 2/7 όπως και κάθε Τρίτη και Δευτέρα, δεν έχει παράσταση!)

1 Like

Δεν έχει παράσταση μεν, αλλά έχω μυριστεί ότι το συγκεκριμένο είναι υπερπαραγωγή, διαφημίζεται παντού εδώ στην Αθήνα και δεν ξέρω πόσο εύκολο θα ήταν να βγάζουν το ένα σκηνικό και να βάζουν το άλλο. Από την άλλη, ίσως να φοβήθηκαν τη μεταλλική αύρα που θα έμενε στον χώρο και να αποφάσισαν να κάνουν ότι μπορούν για να την αποφύγουν!

5 Likes

αυτό το τελευταίο που γράφεις . Σίγουρα

1 Like

κάπως έτσι δλδ… Ytse Jam by Kiamos!!:slight_smile:

1 Like

ισχυει οτι θα παιξουν ολο το scenes from a memory ?

1 Like

εύκολα …

ναι , αν τσεκάρεις και στο setlist fm το παίζουν εξ ολοκλήρου

1 Like

Αυτοι οι μάινους ουαν ειναι συγκρότημα?
Ποσες ωρες παιζουν οι Dream Theater,και πότε θα βγουν στη σκηνη?
Προλαβαινω το τραινο που φευγει 23:50? :grinning:

πρέπει να ’ ναι στο 2μισαωρο . Τίμιο

1 Like

Οπότε για να με βολεψει πρεπει να βγουν στις 9…

Ρε μην ποντάρεις να προλάβεις αυτό το τραίνο. Θα χάσεις πιστεύω :stuck_out_tongue:.

Κάνε κάτι λοιπόν να χάσω το τρένο :notes:

Βρηκα ενα hostel με 20 ευρω εκει κοντα…γαμησέ τα…το 100αρικο θα φυγει αερας :worried:
Και ολα αυτα γιατι πρεπει να φαμε στη μαπα καποιους μάινους ουαν,αι σιχτιρ ασουμε.

δεν είναι 150 το τραπέζι. Είναι 150 ΤΟ ΑΤΟΜΟ στο τραπέζι :joy:

2 Likes

Έχει καλές τιμούλες, ίσως πάρω δύο στο τραπεζάκι με τα 190 γιουρα το άτομο, για να μην καθίσει κανένας λεχρίτης άπλυτος δίπλα μου και δεν μπορώ να ευχαριστηθώ το gig.

Χθες νόμιζα ότι κάποιος από εσάς τρόλαρε με τη φωτό (παρά το λινκ που δεν πάτησα), αλλά δεν είχα χρόνο να τσεκάρω τι παίζει. Τώρα είχα. Οι ρώσοι πέτυχαν διάνα στην επιλογή χώρου, πιστεύω ότι θα περάσουμε ωραία #not