DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

εγώ δλδ που θα κατέβω απο Θεσσαλονίκη για τους θιατερ και 2 μέρες πριν για disturbed πως θα γίνει να τα συνδιάσω? πόσο κοντά είναι το gazi με την πλατεία νερού? παιζει να αποφύγω να μείνω σε 2 διαφορετικά ξενοδοχεία?

Ντάξει βρε αδερφέ στην Αθήνα έρχεσαι, όχι Νέα Υόρκη. Με τα μέσα είναι σε φάση μισή ώρα. Δες και στο maps.

4 Likes

Καλα και Νεα Υορκη να ερχοταν… 2 μερες διαφορα εχουν οι συναυλιες, πας οπου θελεις στην πολη γενικα.

Είναι μακριά αλλά δεν θα ταλαιπωρηθείς όσο ίσως φοβάσαι για τις μετακινήσεις σου.

Σύνταγμα και τραμ για πλ.Νερού

Μπλε γραμμή μετρο για Κεραμεικό για το Gazi Music Hall

Supports : Animals As Leaders, Minus One & Jason Richardson

3 Likes

Animals as leaders για support? I like that!

3 Likes

Θα ζήσουμε να δούμε Animals As Leaders στην ελλάδα :’)

5 Likes

Α, αυτό είναι καλή φάση, το σωστό να λέγεται!

3 Likes

7 Likes

Τελικα αξιζει το fan zone αφου θα γινει εκει; εχω αρκετο καιρο να παω κ αφου εχει κ δυο σαπορτ θα πρεπει να παω σχετικα νωρις για να βλεπω καλα.

επικροτώ την κίνηση να φέρουν τους Animals As Leaders, αν και δεν είναι του γούστου μου

1 Like

Τι είναι αυτά τα ενωτικά; Μπες στο thread των Metallica και πάρε λίγο κλίμα σε παρακαλώ!

4 Likes

Από τις μπάντες που δεν περίμενα να δω οι Animals as leaders.

Ωραια κίνηση και ωραιο πακετάκι πλέον

2 Likes

Όχι ότι οι θίατερ δεν ήταν ελκυστικοί από μόνοι τους, αλλά με τους άνιμαλς το πακέτο γίνεται υπέροχο.

2 Likes

τιν’ τουτα που μας κανετε; η αλλαγη χωρου απο αλσος σε μπουζουξιδικο ηταν αποτρεπτικη (κλεισουρα, καπνουρα, ηχος αμφιβολου ποιοτητος, headbanging σε τραπεζια κλπ - ο,τι διαβαζω παραπανω λεω) αλλα…animals as leaders; A N I M A L S A S L E A D E R S;; A N I M A L S A S L E A D E R S;;;;;;;

A N I M A L S A S L E A D E R S;;;;;;;;;; :grinning::guitar::crazy_face:

3 Likes

αν έρθει ο πετρουτσι με πάνω από 50000 ευρώ εξοπλισμό και δεν έχει καλό ήχο , δε θα φταίει το μπουζουκομάγαζο

Ελκυστικοι φυσικά ειδικά αφού είχαν να έρθουν κοντά δεκαετία.

Προστέθηκε και ενα νέο συγκρότημα όμως στα πάνω του που δεν περιμέναμε και έγινε ταμάμ

Τουλάχιστον είναι συγκροτήματα που ταιριάζουν με τον ήχο των DT. Ειδικά οι animals as leader εξαιρετική μπάντα.
Τον Richardson δεν τον ήξερα αλλά από αυτά που βλέπω στο youtube είναι πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωσηξ.

Αν δεν ήταν σε καθημερινή, θα πήγαινα σίγουρα.
Πολύ κακή η συγκυρία η συναυλία μεσοβδόμαδα, πρέπει αναγκαστικά να πάρεις 2 μέρες άδεια για να πας αν είσαι μακριά από Αθήνα.

Πάντως να πω την αμαρτία μου πιστεύω κ φοβάμαι ότι το σετ των theater θα ναι λίγο πιο σύντομο από της αμερικανικής περιοδείας. Για να δούμε.

Με support λογικά θα είναι δίωρο.

Εγώ για να πω τη δική μου αμαρτία, αν και ήταν πολύ καλοί όταν τους είδα πριν 2 μήνες, δεν τρελάθηκα με τις επιλογές για το πρώτο μισό του set. Δεν ξέρω αν θα παίξουν το Scenes σ’ αυτό το σκέλος αλλά νομίζω τα υπόλοιπα θα είναι τα ίδια πάνω-κάτω.

Ως support οι AAL λογικά θα παίξουν πιο “εύκολα” κομμάτια (ο πατέρας μου που θα πάει, σίγουρα θα βαρεθεί πάντως :yum:). Τη μια φορά που τους είχα δει σε φεστιβάλ ήταν πολύ καλοί.