Dream Theater - A Dramatic Turn of Events

double post γαμωτο

13/09/11 η ημερομηνια κυκλοφοριας

Άρα μόνο ένα καινούριο τραγούδι (προφανώς το σινγκλ) θα ακούσουμε στη συναυλία. Δε με χαλάει. Αλλά The Count of Tuscany επιβάλλεται.

Και ποιος θα τραγουδάει “let me introduce my brothaaaaaa” και “iiiii wanna stay alive” με brutal φωνητικά;;; :lol::lol::lol::lol:

Ο Myung φυσικά, δεν τα ρωτάνε αυτά.

#-o#-o#-o

Πώς δεν το είχα σκεφτεί αυτό;

:lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol:

Ωραία, μπήκε το νερό στο αυλάκι
…θά,χουμε να λέμε για κανά τετράμηνο…μια χαρά
:):!:

Οι JP και JR μαζί με τον Andy Wallace, σε κάποιο διάλειμμα από τις μίξεις του νέου δίσκου!

http://ow.ly/i/cNU6

Πιστοι στο ραντεβου τους οι theater. Περιμενω ενα αλμπουμ στα ιδια επιπεδα με τα προηγουμενα που για μενα ηταν απο καλα εως πολυ καλα. Σχετικα τωρα με τις δικες μου επιθυμιες θα ηθελα να μην εχει καθολου μπαλαντες ή τουλαχιστον χαζομπαλαντες τυπου wither πχ. και επισης ελπιζω να ειναι ολα τα τραγουδια τουλαχιστον 8 λεπτα :p.

Αν και νωρίς κατι μου λεει οτι θα είναι ο δισκος της χρονιάς εν τελει…

Ειναι υποχρεωμενοι βασικα να βγαλουν κατι πολυ καλο για να αποδειξουν οτι μετρανε και χωρις τον Portnoy…

Ελπίζω να διαψευστείς, μια που θεωρώ τα προηγούμενα μάλλον μέτρια για τους Theater! :stuck_out_tongue:

+1

[COLOR=“White”]…[/COLOR]

Πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη του JLB για το νέο album, το κλίμα που επικρατεί στο συγκρότημα, τη φυγή του MP και άλλα πολλά.

Από τα λεγόμενά του προκύπτει ότι το metal στοιχείο είναι εκεί (πάντα ήταν), απλά θα είναι σε ισορροπία με τα prog στοιχεία (σε αντίθεση με τα τελευταία album που υπήρχε μια ανισορροπία στο μίγμα).

Επίσης, ο JM είχε μεγάλο ρόλο στη συγγραφή του υλικού, και ο ίδιος ο JLB στις μελωδίες όλου του δίσκου, κάτι που επίσης έχει να συμβεί χρόνια. Ειδικά για τον JLB, το να συμμετέχει σε όλες τις μελωδίες αλλά και να ηχογραφήσει τα φωνητικά με άλλο παραγωγό, τα προηγούμενα χρόνια απλά ήταν κάτι δεν τολμούσε καν να το ζητήσει, πόσο μάλλον να γίνει δεκτό από το συγκρότημα (ή τον MP, διαλέχτε!).

Και είναι μακριά η 13η του Σεπτέμβρη γαμώτο…

Ο δίσκος πιστεύω με αυτά που διαβάζω να είναι φοβερός.
Ναι θα μας λείψει ο Portnoy, αλλά…

Raziel666 μου αρέσει που ποστάρουμε ταυτόχρονα και στο Rocking και στο DTF:lol:

Όντως!!! :stuck_out_tongue:

Όσο για την έλλειψη του MP, θα το διαπιστώσουμε στις 2/8, όσον αφορά τα live και στις 13/9 όσον αφορά το studio! 8)

Εχουν διαρρευτεί μερικά τραγούδια αλλά δε ξέρω αν είναι στη τελική τους μορφή.

Απορώ πως δε τα ποστάρατε ακόμα. :stuck_out_tongue:

!!!

Στειλε κανα ΠΜ, κανε κατι καλο, κανα λινκ, οτιδηποτε!

από το cross check που έκανα είναι fake. μην τρελαίνεστε.