Dream Theater - A Dramatic Turn of Events

Τζαμπα ενθουσιασμος… πφφφ.
Δεν περιμενω να ληκαρει τιποτα μεχρι τον Αυγουστο παντως.
Ποτε να περιμενουμε για εξωφυλλα, διαρκειες και λοιπες πληροφοριες αραγε?

Ρε παιδιά, ακόμα στη μίξη είναι ο δίσκος και μετά νομίζω γίνεται το mastering. Οπότε μην τρελαίνεστε, σιγά μην έγινε leak των pre-mixed τραγουδιών…

Είναι μερικοί βλάκες και έχουν βάλει τραγούδια από τις σόλο δουλειές των Petrucci και LaBrie στο youtube και τα πλασάρουν για καινούρια. Πριν τον Αυγουστο δεν βγαίνει τίποτα μην ανησυχείτε.

ουφ!! λιγο πριν το εγκεφαλικο… κανει και ζεστη ρε παιδια μη τα λετε ετσι αυτα

Oρίστε και το artwork για το νέο άλμπουμ:

[SPOILER]

:lol::lol::lol::lol::lol:
[/SPOILER]

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3: Epic win!

__ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, όντως, EPIC WIN!!! :lol: :respect:

Ένα πολύ ενδιαφέρον απόσπασμα από επερχόμενη συνέντευξη με τους DT που έκανε ο Rich Wilson (που έχει γράψει και τη βιογραφία του συγκροτήματος), σχετικά με τη συμμετοχή του Myung στο νέο άλμπουμ:

Jordan Rudess:
“He has just been more involved in this album than he has been in a while. To the point where he is writing some lyrics and he had a lot of riff ideas and was very excited about going forward with this new situation.”

Θα είναι άραγε η συνέντευξη μέρος της επόμενης έκδοσης της βιογραφίας των Theater; :stuck_out_tongue:

Πάντως, σύμφωνα με τον JLB αρχίζουν πρόβες από βδομάδα για την περιοδεία. Ελπίζω να δούμε κάνα βιντεάκι διά χειρός Rudess!

Αυτό που όλοι αρχίζουν στις συνεντεύξεις τώρα και λένε “τώρα άρχισα και εγώ να γράφω στίχους, πριν ειχαμε τον κέρβερο δεν μπορούσαμε” είναι σπαστικό . Relax λίγο με τις συνεντεύξεις keep it cool, μπορείς να είσαι καλός μουσικός και να πουλήσει το δισκάκι σου και χωρίς αυτές τις δηλώσεις.

Δε νομίζω ότι ο Myung το κάνει για προωθητικούς λόγους. Ειδικά από αυτόν (αλλά και από τον JLB), μπορώ να το πιστέψω ότι το κλίμα στο συγκρότημα ήταν “κάπως”, και ειδικά ο πρώτος που δεν πολυγουστάρει, είχε αποτραβηχτεί και εκτελούσε χρέη session-ά.

Μην ξεχνάμε και τον “κανόνα” του Portnoy - τον Myung είχε στόχο εμμέσως πλην σαφώς.

Ακόμα κ έτσι να νε, που σίγουρα είναι σε κάποιο βαθμό μου φαίνεται βλακεία σε κάθε συνέντευξη να διαβάζουμε το ίδιο μήνυμα. Το οτι δεν τους άφηνε να κάνουν τίποτα. Και στην τελική δεν αντέδρασαν ποτέ αυτοί ή τουλάχιστον δεν φάνηκε κάτι τέτοιο. Όταν δεν κάνεις τίποτα και έχεις παθητική στάση είσαι άξιος της μοίρας σου λένε στο χωρίο μου, μη μου κλαίγεσαι τώρα.

Καταπληκτική κίνηση marketing να δημιουργούν προσδοκίες “απελευθέρωσης” για το νέο τους άλμπουμ οι Dream Theater. Το πρόβλημα δεν είναι αυτοί που τους δασκαλεύουν, αλλά αυτοί που παίζουν το παιχνίδι…

Προφανώς είναι πολύ πιο βολικό για τον James LaBrie να κάτσει σπίτι του στον Καναδά και να νοικιάσει έναν πανάκριβο παραγωγό για πάρτη του και να ηχογραφήσει τα φωνητικά, από το να έχει πάνω από το κεφάλι του τον (τελειομανή σε αυτά τα θέματα) εκνευριστικό Portnoy να του λέει τι πρέπει να κάνει.

Μάλιστα, στη μοναδική εκτενή συνέντευξη που έδωσε σε Καναδικό περιοδικό φυσικά, αυτό που έκαναν ως είδηση ήταν ότι ο Labrie μπήκε στη συνάντηση και τους είπε “ε παιδιά, τραγουδούσα και πριν σας γνωρίσω”, θέλοντας να αναδείξουν ηγετικά στοιχεία.

Όσο κάποιοι προσπαθούν εμμέσως να χρεώσουν πράγματα στον “κακό” Portonoy, το πιο πιθανό είναι να τους γυρίσει μπούμερανγκ. Και ας καταλάβω ότι ο JLB είχε την χρόνια κόντρα του με τον MP, αλλά ρε Jordan κλείστο το ρημάδι σου και άσε τη μουσική να μιλήσει…

Χμ. Όπως φαίνεται ο Portnoy επιλέγει την οδό της μετωπικής σύγκρουσης, επιλέγοντας να κυκλοφορήσει το Adrenaline Mob παράλληλα με το νέο Theater. Αποκλείεται να το έκανε τυχαία…

Μπερπ :!:

διέρρευσε το εξώφυλλο.!!

[SPOILER]

[/SPOILER]

[SPOILER]

[/SPOILER]

[SPOILER]
quoteαρω τον εαυτό μου…!! πουτάνα ζεστή.![/SPOILER]

Αυτό εδώ είναι μούφα;

Aπο εδω ειναι: http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6042&page=57
Πολυ καλη αναλυση απο τον crimson_idol,την διαβαζα και ελεγα “γμτ,γιατι δεν το σκεφτηκα πρωτος”. :lol:

! ε ναι…απλά πειράζω τον φίλο που κατάφερε να μου φέρει στο μυαλό τους theater με την μια.!
edit…με πρόλαβε

Αυτό είναι πολύ καλό. Η κόντρα μπορεί να καταλήξει σε μεγάλη δημιουργικότητα. Τελικά μηπώς όντως καλύτερα που έφυγε?

++ wtf seriously???

Είναι από προσωπικό του JLB.